2013 03 25

Rimo Kurtinaičio vedamam „Chimki“ klubui nereikės žaisti VTB lygos aštuntfinalio mačų

Maskvos srities „Chimki“ (14/4) komanda, kurią treniruoja lietuvis Rimas Kurtinaitis, VTB Jungtinės lygos reguliarųjį sezoną baigė pergale ir iškovojo A grupėje pirmąją vietą. Pirmadienį Maskvos srities ekipa po permainingos kovos savo aikštėje 82:81 (20:22, 31:17, 17:25, 14:17) palaužė Samaros „Krasnyje Krylja“ atstovus (12/6).
Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nors po dviejų kėlinių „Chimki“ pirmavo 12 taškų skirtumu 51:39, po didžiosios pertraukos iniciatyvą perėmė Samaros žaidėjai ir ketvirtame kėlinyje rezultatas tapo lygus 73:73.

Baigiantis rungtynėms „Krasnyje Krylja“ buvo priekyje 81:79, tačiau tritaškį įsūdė Petteris Koponenas ir „Chimki“ išsiveržė į priekį 82:81.

Likus kovoti 3 sekundes, Samaros žaidėjai galėjo pelnyti taškus iš po krepšio, tačiau nesėkmingai.

„Chimki“ klubas po šios sėkmės A grupėje užėmė pirmąją vietą ir iškovojo tiesioginį kelialapį į turnyro ketvirtfinalį. Tuo tarpu aštuntfinalyje „Krasnyje Krylja“ susitiks su Liubercų „Triumf“ krepšininkais.

Nugalėtojams po 16 taškų pelnė P.Koponenas ir Krešimiras Lončaras, 14 – Sergejus Monia, po 13 pridėjo Vitalijus Fridzonas ir Egoras Vialcevas.

Svečių gretose išsiskyrė 17 taškų įmetęs C.Simmonsas, 15 surinko A.Smithas (11 atk. kam.), 13 – Aaronas Milesas (10 rez. perd.).

Pasibaigus reguliariajam sezonui paaiškėjo galutinės aštuntfinalio serijos iki trijų pergalių poros:

Rygos VEF (Latvija) – Astanos „Astana“ (Kazachstanas);

Samaros „Krasnyje krylja“ – Liubercų „Triumf“ (abi Rusija);

Sankt Peterburgo „Spartak“ – Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (abi Rusija);

Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) – Donecko „Doneck“ (Ukraina).

Pirmąją vietą B grupėje užėmęs Kauno „Žalgiris“ aštuntfinalyje bus laisvas, o ketvirtfinalyje LKL čempionas žais su Sankt Peterburgo „Spartak“ ir Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipų mačo nugalėtoja.

Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

10.Talino „Kalev“ (Estija) 18 3 15 17

Galutinė B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

8. Nymburko ČEZ (Čekija) 18 5 13 28

9. Minsko „Čmoki-Minsk“ (Baltarusija) 18 3 15 17