„Labai džiaugiuosi, kad kad NBA ir FIBA įvertino mano indėlį į pasaulio krepšinį. Patekti tarp kandidatų į Šlovės muziejų – didžiulis pasiekimas. Man buvo sunku būti vienam iš pirmųjų europiečių NBA lygoje, nes mano žaidimo stilius buvo kitoks. Buvau silpnesnis gynyboje, apskritai tuomet skyrėsi pats žaidimas. Vis dėlto jaučiu didelę atsakomybę“, – oficialiai „Golden State Warriors“ klubo svetainei internete sakė Š.Marčiulionis.
Legendinis šalies krepšininkas NBA Šlovės muziejuje galėjo atsidurti dar prieš kelerius metus, tačiau tuomet jo kandidatūra į galutinį nominantų sąrašą nepateko.
1987 metais NBA naujokų biržoje 27-uoju numeriu Š.Marčiulionį pašaukė Oklando „Warriors“ klubas. Tiesa, pakelti geležinę Sovietų Sąjungos uždangą lietuviui pavyko tik 1989-aisiais. Tuomet 25-erių galingo sudėjimo 196 cm ūgio įžaidėjas tapo pirmuoju iš Sovietų Sąjungos, pravėrusiu NBA lygos duris.
„Tai buvo grupė žaidėjų, kurie parodė, jog užsieniečiai irgi gali žaisti aukščiausiame lygyje. Jie yra tie, kuriems pavyko prasibrauti. Jie yra pirmtakai to, ką matome dabar“, – prisiminęs debiutantus iš Rytų bloko kalbėjo NBA komisaras Davidas Sternas.
Š.Marčiulionis buvo vienas iniciatorių 1992 metais Barselonos olimpinėse žaidynėse Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės, kuri iškovojo bronzos medalius. Anot NBA ekspertų, šis Lietuvos pasiekimas padarė ryškią permainą pasaulio krepšinio žemėlapyje. Nors Š.Marčiulionis pirmuoju bandymu į NBA Šlovės muziejų 2010-aisiais nepateko, iš kandidatų sąrašo jis nebuvo išbrauktas.
NBA Šlovės muziejuje – 313 žaidėjų
Į išplėstinį pretendentų sąrašą taip pat pateko serbas Vlade Divacas, legendinis snaiperis Reggie Milleris, Markas Jacksonas, Timas Hardaway, Mitchas Richmondas, Jerry Krause‘as, Ralphas Sampsonas, Maurice‘as Cheeksas, Rudy Tomjanovičius, Donas Nelsonas, Paulas Westphalas, Jamaalas Wilkesas, Rickas Pitino, Paulas Silasas.
Š.Marčiulionis turės įveikti net du atrankos etapus. Vasario viduryje per vyksiantį NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalį bus paskelbti finalininkai, o balandžio pradžioje – asmenys, kurie išrenkami į Šlovės muziejų.
Kasmet į muziejų priimama po vieną tarptautiniame krepšiniui nusipelniusį asmenį, o šiemet Š.Marčiulionis turės rimtą varžovą – serbą Vladę Divacą.
Nuo 1959 metų renkamą NBA Šlovės muziejų jau pateko 313 žaidėjų, trenerių, teisėjų ir kitų labiausiai prie krepšinio vystymosi prisidėjusių asmenų.
Šarūno Marčiulionio žaidimo akimirkos NBA lygoje: