2012 12 24

Smūgis į paširdžius: antroji Lietuvos religija – krepšinis Europos žaidynėms kol kas nereikalingas

Naujosios Europos žaidynės pirmą kartą bus surengtos 2015 metais Azerbaidžane – gruodžio viduryje Italijos sostinėje Romoje paskelbė Europos olimpinio komiteto (EOC) prezidentas Patrickas Hickey.
Šarūnas Jasikevičius ir Linas Kleiza
Šarūnas Jasikevičius ir Linas Kleiza / Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

EOC vadovybė gruodžio 9-ąją patvirtino, jog šiose žaidynėse bus varžomasi penkiolikoje sporto šakų: 13-oje olimpinių sporto šakų varžybose bei dvejose neolimpinėse rungtyse.

Azerbaidžano sostinėje Baku rugpjūčio mėnesį grumsis rankinio, tinklinio, regbio-7, bokso, dziudo, triatlono, šaudymo, badmintono, taekvondo, šaudymo iš lanko, fechtavimo, kanojų irklavimo bei stalo teniso atstovai.

EOC taip pat teigė, jog vyksta derybos su gimnastikos, plaukimo bei lengvosios atletikos tarptautinių federacijų atstovais. 

Mat šios tarptautinės organizacijos ne itin nori keisti savo pozicijos – šių sporto šakų čempionatai yra pakankamai sėkmingi ir nežadama keisti numatytų tvarkaraščių.

Dėl pirmųjų Europos žaidynių planuojama kalbėtis ir su neolimpinėmis sporto šakomis – karatė bei sportinių šokių federacija.

Tačiau krepšinio pavadinimo Europos žaidynių formate kol kas net su žiburiu nerasi.

„Tai tragedija. Visiška nesąmonė. Kaip galima neįtraukti krepšinio į Europos žaidynes, kai Senojo žemyno krepšinis yra vienas stipriausių pasaulyje“, – kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Jis tikino, nedalyvauti Europos žaidynėse naudinga tik apie savo kiemo reikalus galvojančioms FIBA bei „FIBA Europe“ organizacijoms ir ne tik Lietuva, bet ir pagrindinės Europos krepšinio valstybės pradės kovą dėl šios sporto šakos įtraukimo į Europos žaidynes.

„FIBA ir „FIBA Europe“ persiskirsto  vienas kitai pinigus ir joms nereikia nieko naujo. Bet neleisime žlugdyti krepšinio. Manau, pasibaigus vasario mėnesį teismams su „FIBA Europe“ dėl neteisėtų jos veiksmų ir darbuotojų atleidimų, visi, norintys judėti į priekį, pradėsime šnekėtis su Europos olimpiniu komitetu – bandysime įkalbėti krepšinį įtraukti į žaidynių programą.

Pagal tai, kas vyksta, galvoju, jog atsinaujinusi „FIBA Europe“ turėtų tapti nepriklausoma organizacija nuo FIBA, nes tarptautinei organizacijai Europa nereikalinga“, – aiškino M.Balčiūnas.

Planuojama, jog Europos žaidynėse varžysis 7000 dalyvių.

„Esame vienintelis žemynas, kuris neturi savo žaidynių. Neturime įvykio kaip Azijos, Panamerikos ir Afrikos žaidynės“, – teigė P.Hickey.

Pirmosios žaidynės 2015 metais vyks Baku, kuris nesėkmingai siekė teisės 2016 ir 2020 metais rengti vasaros olimpines žaidynes. Europos žaidynės bus organizuojamos kas ketverius metus.

„Baku nėra tokia palanki vieta kaip likusi Europa, tačiau stengsimės padaryti renginį, kuris nepareikalaus didelių nacionalinių olimpinių komitetų išlaidų“, – kalbėjo ne tik EOC, bet ir Škotijos olimpinio komiteto prezidentas P.Hickey.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai