2008 09 30

Studentų krepšinio lygoje - sensacija

Prasidėjo Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) sezonas. Pirmosios grupės rungtynėse užfiksuotas netikėtumas.
Krepšinis
Krepšinis / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Po metų pertraukos į lygą sugrįžęs Šiaulių universitetas (ŠU) išvykoje 96:69 (26:14, 22:17, 23:22, 25:16) sutriuškino lygos čempioną Vytauto Didžiojo universitetą (VDU). Kauniečiai žaidė ne stipriausios sudėties.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Ž.Petraitis, kurio sąskaitoje 28 taškai. 24 pridėjo M.Kuzminskas, 21 – L.Lukoševičius.

VDU ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Š.Zablockis (21 taškas). Neblogai jam talkino D.Girdvila (14) ir M.Pukinskas (12).

Kitose rungtynėse Vilniaus Pedagoginis universitetas (VPU) namuose po pratęsimo 90:82 (17:26, 18:15, 23:15, 15:17, 17:9) įveikė Lietuvos Žemės Ūkio universitetą (LŽŪU).

Net šešis žaidėjus Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) užregistravusi VPU pirmajame kėlinyje nedemonstravo solidaus žaidimo, tačiau šventė pergalę.

Vilniečių gretose dėl traumos padėti negalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ atstovas Artūras Jomantas bei jo komandos draugai Justas Sinica ir Steponas Babrauskas.

„Jautėsi, kad mes geriau pasiruošę fiziškai, o varžovai jėgą pademonstravo rungtynių pradžioje. Niekaip negalėjome susitvarkyti su Povilu Stasiulioniu, tačiau ir mes turėjome savų kozirių. Gerai sužaidė jaunieji Kristijonas Gaška ir Lukas Chmieliauskas, o komandą visas rungtynes į priekį tempė Janas Jurgo ir Mindaugas Reminas“ - po rungtynių savo krepšininkams pagyrų negailėjo VPU treneris Algimantas Šatas.

Nesulaikomas VPU komandoje buvo J.Jurgo. Jo sąskaitoje 24 taškai. M.Reminas pridėjo 21, N.Strazdauskas – 17.

Svečių komandoje įspūdingai sužaidė P.Stasiulionis, įmetęs 37 taškus bei atkovojęs 11 kamuolių. S.Skužinsko sąskaitoje 13, M.Gužauskio ir A.Lubio – po 9.

Pergales namuose iškovojo Vilniaus universitetai – Mykolo Riomerio (MRU) ir Gedimino Technikos (VGTU).

MRU – KTU 82:68 (33:19, 17:13, 9:19, 23:17).

MRU: L.Samėnas – 23, A.Labuckas – 17, G.Žylė – 12.
KTU: G.Butkus – 14 , E.Stanionis – 11, V.Mačys ir A.Pelšys – po 8.

VGTU – KU 86:73 (27:19, 27:17, 19:20, 13:17).

„Tai buvo pirmosios rungtynės ne tik man prie ekipos vairo, bet ir dar penkiems jauniesiems krepšininkams. Varžovai buvo gudresni ir pasinaudojo trumpu mūsų atsarginių suolu“ - po pralaimėjimo reziumavo naujasis Klaipėdos universiteto vyriausiasis treneris Mindaugas Mockus.

VGTU: A,Fiodorovas – 27, R.Stankevičius – 16, A.Pranevičius – 11;
KU: V. Petkus – 22, V.Buzas – 17, E.Lengvinas – 9.