2013 02 22

VTB: 17-a Dariaus Songailos taškų padėjo nutraukti septynių „Krasnyje Krylja“ pergalių seriją

VTB Jungtinės lygos A grupės rungtynėse kiek netikėtą pergalę iškovojo Dariaus Songailos atstovaujamas „Doneck“ (6/9) klubas, kuris namuose 96:87 (24:28, 24:24, 21:18, 27:17) palaužė Samaros „Krasnyje Krylja“ (11/4) ekipą.
Darius Songaila
Darius Songaila / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tai buvo tik antrasis rusų pralaimėjimas išvykoje, be to, „Krasnyje Krylja“ iki šio mačo buvo iškovojusi septynias pergales iš eilės. Pirmą kartą už Samaros ribų ji dar spalio 15 d. suklupo Vilniuje, kai 70:81 neprilygo „Lietuvos rytui“.

Prasidėjus lemiamai mačo minutei Ukrainos ekipa pirmavo 86:84, o D.Songaila užsidirbo bloką, tačiau netrukus klaidą ištaisė ir pelnė dvitaškį. Vėliau abi komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais, o „Doneck“ ėmėsi pražangų taktikos, kuris pasiteisino ir leido ukrainiečiams iškovoti pergalę.

D.Songaila šiose rungtynėse ant parketo praleido 31 minutę ir pelnė 17 taškų (5/12 dvit., 7/9 baudų). Aukštaūgis taip pat sugirebė 3 atšokusius kamuolius, vieną – perėmė, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, tačiau dusyk suklydo ir triskart prasižengė bei surinko 13 naudingumo balų.

„Donetck“: R.Curry 23 (7 rez. perd.), C.Millage'as 17 (7/8 dvit., 9 rez. perd.), D.Songaila (6 rez. perd.) 17, V.Stojanovskis 14 (6/6 dvit.), K.Fesenka 14 (8 atk. kam.).

„Krasnyje Krylja“: C.Simmonsas 22 (7/12 dvit., 8 atk. kam.), O.Thomasas (8/11 dvit.) 20, A.Smithas 18 (6/6 dvit., 0/6 trit.), E.Kolesnikovas 10.

A grupėje „Krasnyje Krylja“, Kazanės „Uniks“ ir Maskvos srities „Chimki“ turi po 11 pergalių ir 4 pralaimėjimus ir dalijasi pirmas tris pozicijas turnyrinėje lentelėje. „Doneck“ su 6 pergalėmis ir 9 pralaimėjimais yra septintoje vietoje ir dviem pergalėmis atsilieka nuo laipteliu aukščiau esančio „Lietuvos ryto“.