2012 12 09 /20:08

VTB Jungtinė lyga: „Lietuvos rytas“ po pratęsimo palaužė „Doneck“ komandą – 99:97

Vilniaus „Lietuvos rytas“ išplėšė dramatišką pergalę VTB Jungtinėje lygoje. Antrajame kėlinyje šeimininkai turėjo net 17 taškų deficitą, tačiau pasivijo Dariaus Songailos atstovaujamą Donecko „Doneck“ ir po prątesimo 99:97 (20:35, 25:18, 25:23, 22:16, 7:5) parklupdė svečius.
Darius Songaila ir Doronas Perkinsas
Darius Songaila ir Doronas Perkinsas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Sporto grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, spausk LIKE.

VTB Jungtinės lygos A grupėje abi komandos iki tarpusavio akistatos dalijosi 6-7 vietas, tačiau ketvirtąją pergalę iškovojęs „Lietuvos rytas“ pralenkė Ukrainos atstovus.

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys: Pirmuosius taškus „Lietuvos rytui“ pelnė legionierius iš Makedonijos, tačiau svečiai netruko išsiveržti į priekį (4:10). Aikštės šeimininkų gretose iniciatyvos ėmėsi M.Katelynas, tačiau jo vieno pastangų neužteko (14:18). „Donetsk“ spurtas 8:0 sukrovė dviženklį pranašumą (26:14).

Ketvirčio pabaigoje puolime „Lietuvos rytas“ rodė atsigavimo ženklus, tačiau gynyboje sunkiai sekėsi stabdyti varžovus. Sužaidus 10 minučių vilniečiai turėjo dviženklį deficitą – 20:35.

Antrajame ketvirtyje „Doneck“ įgijo rekordinę persvarą (40:23), tačiau Vilniaus klubo legionierių N.Nedovičiaus, Leono Radoševičiaus ir Janio Blūmo metimai nutraukė varžovų dominavimą (30:40). Banguotai rungtyniavę aikštės šeimininkai leido ukrainiečiams pabėgti (30:45), tačiau po minutės pertraukėlės situacija vėl pasikeitė – kamuolį perėmus, o vėliau ir tritaškį įmetus J.Blūmui, „Lietuvos rytas“ atsiliko 8 taškais (40:48).

Kėlinio lyderiu tapęs latvis sėkmingai rungtyniavo abejose aikštės pusėse – pražangą besiveržiant po krepšiu išprovokavęs gynėjas sumetė abu baudos metimus ir dar labiau priartino savo komandą prie varžovų (45:50). Visą „Lietuvos ryto“ spurtą sugadino „Doneck“ amerikietis Ramelas Curry, kuris aidint finalinei sirenai įmetė sudėtingą tolimą metimą – 45:53.

Po didžiosios pertraukos N.Nedovičius tritaškiu sugrąžino turėtą deficitą. Ilgą laiką skirtumas svyravo nuo 2 iki 5 taškų (61:63). Nesulaikomas svečių gretose buvo M.Pustozvonovas, kurio metimai neleido „Lietuvos rytui“ labiau priartėti. Ketvirčio pabaigoje „Doneck“ buvo įgijęs 6 taškų persvarą (71:65), tačiau Eimanto Bendžiaus tritaškis ir N.Nedovičiaus dvitaškis išlaikė aikštėje intrigą. Dar vieną skausmingą metimą, kaip ir antrojo, taip ir trečiojo ketvirčio pabaigoje pataikė R.Curry – 70:76.

Ketvirtasis kėlinys: Vilniaus klubo krepšininkai taškus dažniausiai rinko baudų metimais, o po įsižaidusio J.Blūmo tritaškio „Lietuvos rytas“ po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (89:86). Į tai tuo pačiu atsakė R.Curry, tačiau po minutės pertraukėlės latvis vėl sugrąžino pranašumą (91:89). Po L.Radoševičiaus baudos metimo aikštės eimininkai pirmavo 2 taškais, tačiau svečiams likus 4 sekundėms pavyko išlyginti rezultatą. Paskutinė vilniečių ataka buvo netiksli ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą – 92:92.

Pratęsimas: Papildomo laiko metu vyko atkakli kova - nors L.Radoševičius pirmasis išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį, tačiau D.Songailos dvitaškis ir 3 „Donetsk“ amerikiečių D.Perkinso ir R.Curry taškai persverė rezultatą svečių naudai (94:97). Rankų nenuleidęs Vilniaus klubo kapitonas Steponas Babrauskas prasiveržimu sumažino atsilikimą iki minimumo, o kiek vėliau Simas Buterlevičius sudėtingu dvitaškiu ir baudos metimu persvėrė rezultatą (99:97).

Lemiamu momentu klydo D.Songaila, o paskutinėje atakoje savo rankose kamuolį turėjęs Donecko komandos legionierius D'oras Fischeris tiesiog stovėjo ir atidavė pergalę „Lietuvos rytui“ - 99:97.

„Lietuvos rytas“: M.Katelynas 18 (6 atk. kam.), J.Blūmas 17, N.Nedovičius ir L.Radoševičius po 16, E.Bendžius 8, S.Buterlevičius 7.

„Doneck“: R.Curry 22, M.Pustozvonovas 15, D. Fischeris 14 (8 atk. kam.), V.Stojanovskis ir D.Songaila (5/11 dvitaškiai, 6 atk. kam.) po 11, I.Radenovičius 10.

***

Sostinės klubas mačą pradėjo tokiu startiniu penketu: Nemanja Nedovičius, Deividas Dulkys, Simas Buterlevičius, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis.

Vilniaus komandai šiose rungtynėse padėti negalėjo nugaros skausmų kamuojamas Dejanas Ivanovas. Taip pat traumą gydosi Vilmantas Dilys, o Renaldui Seibučiui buvo leista pasiilsėti.