Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2012 12 02 /16:20

VTB: antroje rungtynių pusėje atsibudę žalgiriečiai sutriuškino čekus 90:70

VTB Jungtinės lygos B grupėje sekmadienį Kauno „Žalgiris“ namuose priimė Nymburgo ČEZ krepšininkus. Žalgiriečiai po penktadienio nesėkmės prieš „Olympiakos“ ekipą, šiandien net 90:70 (18:25, 22:18, 31:18,19:9) įveikė varžovus ir iškovojo jau penktąją pergalę.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes kauniečiai pradėjo itin vangiai ir pralaimėjo pirmąjį kėlinį 18:25, tačiau antrajame susigriebė ir pasivijo varžovus. Nors po dviejų kėlinių jie visgi atsiliko trimis taškais, po didžiosios pergalės galingai žaidę lietuviai tiesiog smaginosi ir laimėjo trečiajį kėlinį 31:18. Paskutinis kėlinys nepaliko abejonių ir „Žalgiris“ šventė pergalę 20 taškų skirtumu.

Kšištofas Lavrinovičius, kuris buvo vienas pergalių kalvių, prieš mačą atsiėmė naudingiausio spalio mėnesio žaidėjo apdovanojimą tiesiai iš Tomo Masiulio rankų.

Reguliariajame VTB sezone kauniečiai dabar yra iškovoję penkias pergales ir kartą pralaimėję – prieš Rygos VEF krepšininkus. Su šiuo kraičiu „Žalgiris“ B grupėje užima antrą vietą, o pirmoje pozicijoje rikiuojasi Maskvos CSKA klubas, turintis tiek pat pergalių, tačiau pralaimėjęs žalgiriečiams.

Kauno „Žalgiris“: Kšištofas Lavrinovičius – 19, Tremmellas Dardenas – 13, Marko Popovičius – 11, Mindaugas Kuzminskas – 10, Paulius Jankūnas – 9, Rimantas Kaukėnas – 8, Adas Juškevičius – 7, Mario Delašas – 5, Oliveris Lafayette'as – 4, po 2 taškus pelnė Jeffas Foote'as ir Ibrahimas Jaaberas, Vytenis Lipkevičius taškų nepelnė.

Nymburgo ČEZ: Michaelas Tayloras – 19, Radoslavas Rančikas – 16, Vojtechas Hrubanas – 12.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

9. Klaipėdos „Neptūnas“                           6 1 5   16
10.Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija)             7 0 7    0

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys

Kėlinį žalgiriečiai pradėjo neblogai ir įpusėjus kėliniui atsiliko vos dvejais taškais – 10:12. Tačiau antroji kėlinio pusė aikštės šeimininkams susiklostė prasčiau. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes „Žalgiris“ atsiliko 10 taškų – 12:22. Per likusį laiką atsilikimą pavyko sumažinti iki 7 taškų. Rezultatas po pirmojo kėlinio – 18:25

Antrasis kėlinys

Kėlinį kauniečiai pradėjo itin sėkmingai ir sužaidus 5 minutes sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 32:34. Galiausiai Oliveris Lafayette'as išlygino rezultatą ir viskas šiose rungtynėse prasidėjo iš pradžių. Tačiau Nymburgo krepšininkai uždirbo du taškus ir vėl išsiveržė į priekį. Dar trys varžovų taškai ir „Žalgirio“ atsilikimas vėl augo iki 5 taškų. Kauniečiai sugebėjo neįklimpti į duobę ir greitai varžovus pasivijo. Likus žaisti 20 sekundžių ČEZ pirmavo vienu tašku – 41:40. Paskutinius kėlinio taškus pelnė Vojtechas Hrubanas ir padidino Nymburgo persvarą iki trijų taškų – 43:40. Tačiau, žalgiriečiai laimėjo kėlinį 22:18.

Trečiasis kėlinys

Trečiajį kėlinį žalgiriečiai pradėjo dar sėkmingiau ir ištirpdė varžovų persvarą. Sužaidus beveik 5 minutes trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ nuo varžovų atitrūko 9 taškais – 55:46, o iš viso per kėlinį buvo pelnę net penkiais kartais daugiau taškų nei jų priešininkai – 15:3. Greitai kauniečiai savo persvarą padidino iki 11 taškų – 60:49. Galiausiai kėlinys pasibaigė 10 taškų šeimininkų persvara – 71:61.  Kėlinys laimėtas net 31:18.

Ketvirtasis kėlinys

Įpusėjus paskutiniam kėliniui „Žalgiris“ tik didino savo persvarą – 78:64. Kauniečiams pavyko eliminuoti ir vieną iš varžovų lyderių – iš aikštės buvo pašalintas 5 asmenines pražangas susirinkęs Radoslavas Rančikas. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei „Žalgiris“ pirmavo 90:66. Varžovams pavyko pridėti 4 taškus ir rungtynės baigėsi 90:70.