207 taškų lenktynėse Eurolygos lyderiai nelengvai finišavo pirmi

Įspūdingą krepšinio reginį sirgaliai išvydo Madride, kur net 207 taškų rungtynėse be pratęsimų susigrūmė Eurolygos lyderiai Madrido „Real“ (21-3) krepšininkai ir Tel Avivo „Maccabi“ (13-11) komanda. Pergalę įnirtingame susitikime 106:101 (29:18, 23:27, 28:28, 26:28) iškovojo Ispanijos klubas.
Facundo Campazzo (su kamuoliu)
Facundo Campazzo (su kamuoliu) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Real“ nuo pirmų rungtynių akimirkų išsiveržė į priekį, o „Maccabi“ visas rungtynes varžovus vijosi.

Po pirmojo kėlinio ispanai pirmavo 29:18, kiek mažesnį pranašumą turėjo įpusėjus mačui (52:45).

Trečiojo kėlinio pabaigoje po ilgo laiko „Maccabi“ sušvelnino skirtumą iki minimalaus (71:72), bet geriau ketvirtyje finišavę šeimininkai vėl jautėsi kiek saugiau – 80:73.

Paskutiniame kėlinyje „Real“ buvo nutolę 13 taškų skirtumu (91:78), bet „Maccabi“ atsakė spurtu 11:0 ir gaivino intrigą ketvirčio viduryje (89:91).

Madridiečiai į tai atsakė 9 taškais iš eilės (100:89), bet svečiai ir vėl atkuto, pelnė 9 greitus taškus iš eilės ir likus minutei atsiliko vos 98:100.

Tuomet keli epizodai sėkmingesni buvo šeimininkams, bet Wade'as Baldwinas pataikė sudėtingą tritaškį ir dar paliko viltį Tel Avivo komandai (101:104).

Vis dėlto Mario Hezonja sumetė baudas, W.Baldwinas suklydo ir „baltieji“ sugebėjo iškovoti antrą pergalę iš eilės bei 21-ą šiame sezone.

„Real“ laimėjo nepaisant to, jog jau trečias iš eilės rungtynes praleido pagrindinis komandos centras Walteris Tavaresas. Jį sėkmingai pavadavo dvigubą dublį surinkęs Vincent'as Poirier (16 tšk., 10 atk. kam., 29 naud. bal.).

„Maccabi“ į priekį tempė net 71 tašką pelnęs W.Baldwino, Bonzie Colsono ir J.Webbo trio. Dviprasmiškas rungtynes sužaidė Lorenzo Brownas – gynėjas atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 6 kamuolius, bet iš žaidimo pataikė tik 2 metimus iš 15 (1/10 dvit., 1/5 trit., 1/1 baud.) bei suklydo 4 kartus. Jis rungtynes užbaigė su 6 taškais ir 2 naudingumo balais.

Madrido ekipa Eurolygoje užtikrintai pirmauja, „Maccabi“ su Pirėjo „Olympiakos“ dalinasi 7-8 vietas.

„Real“: Džananas Musa 19 (11/12 baud.), Vincent'as Poirier (6/7 dvit., 10 atk. kam., 29 naud. bal.) ir Mario Hezonja po 16, Facundo Campazzo 12 (5 rez. perd., 5 kld.), Sergio Rodriguezas 11.

„Maccabi“: Wade'as Baldwinas 28 (7/16 dvit., 8/8 baud., 6 rez. perd.), Bonzie Colsonas 25 (3/6 trit., 6 atk. kam., 28 naud. bal.), Jamesas Webbas 18 (4/6 trit.), Romanas Sorkinas 10.