2023 04 14

„Anadolu Efes“ žygį Eurolygoje užbaigė pergale prieš tuščią D.Motiejūną

Nukarūnuota pastarųjų dviejų Eurolygos sezonų čempionė „Anadolu Efes“ komanda 2022–2023 metų žygį tarptautiniame fronte užbaigė dar prieš atkrintamąsias varžybas. Paskutiniame ture Ergino Atamano auklėtiniai namuose laimėjo 87:72 (23:16, 18:23, 19:15, 27:18) prieš Donato Motiejūno atstovaujamą „Monaco“.

Titulo gynybą Stambulo „Anadolu Efes“ (17-17) užbaigė 11-oje pozicijoje, į priekį užleidusi tiek pat pergalių turinčią, bet geresnį tarpusavio rezultatą užfiksavusią Belgrado „Crvena zvezda“ komandą.

Ketvirtoje vietoje finišavusi „Monaco“ (21-13) ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių su „Gaston Medecin“ arenos namų pranašumu kausis prieš Tel Avivo „Maccabi“ (20-14) krepšininkus.

Rungtynių MVP tapęs „Anadolu Efes“ centras Tiboras Pleissas dar per pirmąsias 7 savo minutes ant parketo surinko net 15 taškų, o iš viso per 21 minutę surinko 21 tašką.

Dešimt taškų be atsako dvikovos pradžioje surinkusi „Anadolu Efes“ persvarą laikė visą pirmąją rungtynių dalį, o į ilgąją pertrauką E.Atamano auklėtiniai išėjo pirmaudami 41:39.

Pirmą kartą „Monaco“ į priekį išsiveržė 23-ąją mačo minutę po Donta Hallo dvitaškio su pražanga. Vis dėlto tuomet Stambulo krepšininkai ėmė bėgti ir iškovojo įtikinamą pergalę 87:72.

Lietuvis Donatas Motiejūnas per 3 minutes taškų nepelnė (0/1 dvit., 0/2 trit.), bet atkovojo 2 kamuolius.

„Anadolu Efes“: Tiboras Pleissas 21 (12 atk. kam., 25 naud. bal.), Vasilije Micičius (6 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Elijah Bryantas – po 12, Shane'as Larkinas (6 rez. perd.) ir Ante Žižičius (5 atk. kam.) – po 11.

„Monaco“: Yoanas Makoundou 16 (8 atk. kam.), Mathew Strazelis 14, Donta Hallas 11 (9 atk. kam.).