2021 11 19

„Žalgiris“ grįžta! E.Ulanovo šou padėjo patiesti „Fenerbahče“

Pergalių skonį stipriausioje žemyno krepšinio lygoje pagaliau pajutęs Kauno „Žalgiris“ neketina sustoti. Penktadienio vakarą Jure Zdovco auklėtiniai puikiai užbaigė dvigubą Eurolygos savaitę, namuose 86:75 (16:18, 22:11, 26:30, 22:16) patiesę ir Stambulo „Fenerbahče“ vyrus.

Tai buvo antra Lietuvos čempionų pergalė Eurolygoje. Antradienį kauniečiai savo aikštėje patiesė ir Atėnų „Panathinaikos“.

Šiomis dienomis „Žalgirį“ papildęs Regimantas Miniotas dar nebuvo registruotas dvikovai, o Nielsą Giffey prieš pat mačą iš rikiuotės išvedė koronavirusas.

Nepaisant to, kauniečiai sėkmingai pradėjo dvikovą ir pirmoje rungtynių pusėje buvo per 1-2 taiklius metimus priekyje. Prieš pat pertrauką „Žalgiris“ pagavo smagią bangą ir netgi sugebėjo nutolti dviženkle persvara (38:27).

Po pertraukos bei dviejų Janio Strelnieko tolimų bombų šeimininkai buvo įgiję ir rekordinę 15 taškų persvarą, bet tuomet „Fenerbahče“ smogė atkarpa 9:0 ir grįžo. Į taškų lenktynes įsivėlę kauniečiai vaikščiojo rizikingomis linijomis, tačiau tuomet žalgiriečius pradėjo tempti Edgaras Ulanovas.

Prieš savo buvusią komandą žaidęs puolėjas buvo ypač motyvuotas ir mačą baigė su 18 taškų. Jam puikiai talkino 13 taškų pelnęs Zoranas Dragičius, 11 pridėjo Tai Websteris ir Mantas Kalnietis. Beje, pastarasis atliko net 11 rezultatyvių perdavimų ir pasiekė savo karjeros Eurolygoje rekordą.

Kauniečiai tritaškius metė 46 proc. taiklumu (12/26), dvitaškius – 60 proc. (18/30).

„Žalgiris“: E.Ulanovas 18 (5 atk. kam.), Z.Dragičius 13, M.Kalnietis 11 (11 rez. perd.), T.Websteris 11, T.Cavanaugh 10, J.Strelniekas 8 (5 rez. perd.), M.Blaževičius 8, J.Nebo 5 (8 atk. kam.), L.Lekavičius 2, A.Milaknis 0, K.Lukošiūnas 0.

„Fenerbahče“: N.De Colo 17, J.Vesely 13, P.Henry 13.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 86:75.

40 min. Aikštėje ir Karolis Lukošiūnas. „Žalgiris“ laimi antrą mačą iš eilės!

37 min. Edgaras Ulanovas uždirba Achille Polonaros pražangą mesdamas iš toli. 82:68. Kvepia pergale!

36 min. Zorano Dragičiaus tritaškis. „Žalgirio“ arena šėlsta – 77:66.

35 min. Žalgiriečiams kartais kiek šypteli ir sėkmė, bet sekasi – geresniems. Persvara vėl dviženklė – 74:64.

34 min. Edgaras Ulanovas ir toliau fantastiškas. O kai žaidi prieš savo buvusią komandą, motyvacijos tikrai netrūksta.

31 min. Edgaras Ulanovas vėl pataiko iš toli. 13 taškas. Edgaras tikrai sugrįžo! 67:62.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 64:59.

30 min. Įsismarkavęs Tai Websteris gauna techninę pražangą. Edgaras Ulanovas pataiko labai svarbų tritaškį – 64:57.

28 min. Tai Websteris ir toliau karštas. Sumeta baudas, o po to perima kamuolį ir krauna iš viršaus. 11 taškas, o tai reiškia, kad gynėjas Eurolygoje žaidžia geriausias savo karjeros rungtynes. 60:54.

26 min. Tyleris Cavanaugh pataiko tritaškį, bet tuo pačiu atsako ir Pieria Henry.

25 min. Mantas Kalnietis tritaškiu vėsina svečius, o Joshas Nebo krauna iš viršaus. 53:43.

24 min. Visgi turkai kapituliuoti nesiruošia. „Fenerbahče“ reaguoja ir surengia spurtą 9:0 bei grįžta.

22 min. Puiki antros rungtynių pusės pradžia. Janis Strelniekas pataiko du tritaškius iš eilės ir kauniečiai įgyja rekordinę penkiolikos taškų persvarą.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 38:29.

20 min. Janis Strelniekas perima kamuolį ir pirmą kartą padidino „Žalgirio“ persvarą iki dviženklės žymos – 38:27.

17 min. Zoranas Dragičius paleidžia sunkų metimą nuo lentos – 34:27.

16 min. Edgaras Ulanovas iš aikštės krašto. Tritaškis – yra! 30:25. Ketvirtas žalgiriečių tritaškis ir Aleksandras Džordževičius ima minutės pertraukėlę.

15 min. Tai Websteris siaučia ir pataiko tritaškį. Arena užsikuria – 27:22.

14 min. Edgaras Ulanovas vėl žaidžia agresyviai. Ketvirtas jo taškas ir 24:22. Panašu, jog Ulia grįžta!

13 min. Naujosios Zelandijos atstovas pataiko ir iš toli, tiesa, mindamas tritaškio liniją. Puikus Tai Websterio įsijungimas į žaidimą. 22:20.

12 min. Solidi pradžia. Tai Websteris smagiai neria link varžovų krepšio ir kauniečiai po ilgesnės pertraukos vėl priekyje – 20:18.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 16:18.

9 min. Atrodė, jog Stambulo krepšininkai tvirtai kontroliuoja situaciją, bet gynybą pagerinę šeimininkai pradėjo artėti. Intriga grįžta – 16:18.

5 min. Tyleris Cavanaugh atsidarė, o Mantas Kalnietis prideda tritaškį ir šeimininkai vėl lengviau kvėpuoja – 9:13.

4 min. Zoranas Dragičius pelno pirmuosius taškus, bet „Fenerbahče“ įsibėgėja ir tolsta. 4:11.

2 min. Šeimininkų sąskaitą atidarė Marekas Blaževičius, bet turkai mačą pradėjo kiek sėkmingiau. 2:5.

Kauniečiai rungtynes pradėjo tokiu starto penketuku: Mantas Kalnietis, Janis Strelniekas, Zoranas Dragičius, Tyleris Cavanaugh ir Marekas Blaževičius.