Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 11 23

Atėnuose – A.Gudaičio sezono mačas ir dramatiška „Panathinaikos“ pergalė per pratęsimą

Pratęsimo pareikalavusioje dramoje Atėnų „Panathinaikos“ 88:85 (12:21, 26:20, 29:21, 9:14, 12:9) įveikė Bolonijos „Virtus“ krepšininkus ir atsitiesė po praėjusios savaitės antausio Stambule.

Bolonijos krepšininkų spurtas dar rungtynių pradžioje 12:0 ir anksti sukurtas dviženklis pranašumas laikėsi iki trečiojo kėlinio, kol ilgai į kalną kopusi „Panathinaikos“ smeigė vieną tritaškį po kito ir išsiveržė į priekį.

Atkaklus mūšis nusikėlė iki paskutinių rungtynių akimirkų. Likus pusantros minutės iki pabaigos Milošas Teodosičius pataikė tritaškį, išvedusį „Virtus“ į priekį 76:74. Dwayne'as Baconas kitoje aikštelės pusėje buvo netikslus, bet mačą uždaryti galėjęs Bolonijos centras Mouhammadou Jaiteh prametė metimą iš po krepšio.

Dovanėle pasinaudojo „Panathinaikos“ mažylis Parisas Lee, po prasiveržimo išlyginęs rezultatą ir svečiams palikęs 12 sekundžių. Vis dėlto komandoms teko žengti į pratęsimą, kadangi per šį laiką kosminiai M.Teodosičiaus ir P.Lee metimai krepšio tinklelio neskrodė.

Likus minutei iki susitikimo pabaigos rezultatas buvo lygus. Danas Iffe Lundbergas išvedė „Virtus“ į priekį, tačiau tritaškiu atsakė įspūdingą mačą žaidęs Derrickas Williamsas.

Herojumi I.Lundbergas netapo, kaip ir vėliau galimybę antrą pratęsimą išplėšti turėjęs M.Teodosičius.

Marius Grigonis nežaidė antrų rungtynių paeiliui per abu turnyrus dėl praėjusią savaitę rungtynėse su Stambulo „Fenerbahče“ patirtos nugaros traumos, tuo metu Artūras Gudaitis per 22 minutes pelnė 10 taškų (3/6 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Tai buvo efektyviausios Gudo rungtynės šio sezono Eurolygoje.

Abiejų komandų tritaškių pataikymas buvo puikus. „Panathinaikos“ realizavo 13 iš 29 (44,8 proc.), o „Virtus“ – 13 iš 28 (46,4 proc.).

„Panathinaikos“: Derrickas Williamsas 26 (8 atk. kam., 30 naud. bal.), Nate'as Woltersas 18 (4 rez. perd.), Parisas Lee 15, Dwayne'as Baconas 14, Artūras Gudaitis 10.

„Virtus“: Mouhammadou Jaiteh 20 (10 atk. kam., 24 naud. bal.), Semi Ojeleye 19, Iffe Lundbergas 14 (8 rez. perd.), Milošas Teodosičius 12 (5 rez. perd.), Danielis Hackettas 11.