2019 10 03

Atėnuose – N.Calatheso spindesys ir „Panathinaikos“ pergalė

Praėjusį sezoną už atkrintamųjų borto likęs Atėnų „Panathinaikos“ klubas šiemetinę Eurolygą pradėjo pergalingais akordais. Ketvirtadienio vakarą pirmajame mače savo OAKA arenoje graikai 87:82 (14:17, 23:18, 29:18, 21:29) pranoko Belgrado „Crvena zvezda“ ekipą.

Prieš šias rungtynes Atėnuose atminimo dovaną gavo „Crvena zvezda“ naujokas Jamesas Gistas, praleidęs ne vienerius savo karjeros metus vilkėdamas „Panathinaikos“ marškinėlius.

Rungtynes geriau pradėjo serbai. „Crvena zvezda“ buvo priekyje visą pirmą kėlinį, o vienu metu turėjo devynių taškų pranašumą (17:8). Bet po pertraukėlės vaizdas pradėjo keistis.

Antrojo kėlinio viduryje PAO perėmė iniciatyvą ir pabėgo į priekį, o po didžiosios pertraukos netgi įgijo ir dviženklę persvarą.

Tai ir buvo lemiamas lūžis. Nors serbai mačo pabaigoje dar bandė grąžinti intrigą, sugadinti šeimininkams šventės nepavyko.

„Panathinaikos“ į priekį vedė veteranas Nickas Calathesas. Gynėjas pelnė 21 tašką, atliko septynis rezultatyvius perdavimus, bet padarė 5 klaidas.

Jam geriausiai talkino Deshaunas Thomasas, sumetęs 18 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių bei Jimmeras Fredette'as (11 taškų).

Buvęs Vilniaus „Ryto“ įžaidėjas Tyrese'as Rice'as surinko 12 taškų.

„Crvena zvezda“ neišgelbėjo 22 Jameso Gisto taškai. Po penkiolika įmetė Billy Baronas ir Stratos Perperoglu.

Šiame mače dirbo ir Lietuvos arbitras Giedrius Vilius.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?