B.Maneko sugrįžimas: „Olimpia“ – „Žalgiris“

Kauno „Žalgiris“ (2-1) pasitinka antrąją Eurolygos dvigubos savaitės dvikovą ir bandys iškovoti antrąją pergalę paeiliui prieš Italijos klubą. Šįkart kauniečiai susikaus su Milano „Olimpia“ krepšininkais (1-2).
Dovydas Giedraitis
Dovydas Giedraitis / Žalgiris

Mačą, kuris prasidės 21.30 val., tiesiogiai padės stebėti portalas 15min.

Rungtynių eiga:

21 min.: Prasideda trečiasis kėlinys ir N.Mirotičius smeigia tritaškį (52:31).

II kėlinys. „Olimpia“ – „Žalgiris“ 49:31

20 min.: A.Trinchieri gauna pražangą, nes buvo nepatenkintas nesušvilpta pražanga prieš S.Francisco, Z.LeDay įmeta baudą (49:31).

19 min.: A.Smailagičius ir N.Mirotičius keičiasi taškais (48:28). S.Francisco tritaškis (48:31).

18 min.: D.Giedraičio prasiveržimas (44:26). N.Dimitrijevičiaus taškai (46:26).

17 min.: D.McCormacko dėjimas (42:24). N.Dimitrijevičius pelno lengvus taškus ir skirtumas siekia jau 20 taškų (44:24).

15 min.: Luko Lekavičiaus tritaškis (38:24). D.McCormacko taškai (40:24).

14 min.: Sh.Shieldso baudos (38:21).

14 min.: Pagaliau. B.Dunstonas grūda kamuolį iš viršaus (34:21). L.Bolmaro įsisiautėjo (36:21). Pagal naudingumo balus žalgiriečiai laimi 51:12.

13 min.: A.Brookso tritaškis su pražanga... (34:19).

12 min.: A.Brooksas deda iš viršaus (28:17), S.Francisco dvitaškis (28:19). L.Bolmaro dvitaškis (30:19).

12 min.: L.Bolmaro dvitaškis priverčia Andrea Trinchieri prašyti minutės pertraukėlės (26:17).

I kėlinys. „Olimpia“ – „Žalgiris“ 24:17

10 min.: L.Biručio bauda (21:17). Vaikiška Arno Butkevičiaus klaida perduodant kamuolį. L.Bolmaro tritaškis užbaigia pirmąjį kėlinį (24:17).

9 min.: L.Bolmaro baudos (19:16). Žalgiriečiai stringa puolime, o Z.LeDay žudo kauniečius, pelnydamas jau aštuntąjį tašką (21:16).

8 min.: Vos ant parketo pasirodęs Laurynas Birutis pelno du taškus (15:16). Z.LeDay toliau siaučia (17:16).

7 min.: N.Mirotičiaus dvitaškis (13:11). D.Giedraičio tolimas metimas (13:14). Sh.Shieldso taškai (15:11).

5 min.: Z.LeDay taškai (8:8). Giampaolo Ricci pirmą kartą išveda Milano ekipą į priekį (11:8), tačiau neilgam: tritaškiu atsako Deividas Sirvydis (11:11).

4 min.: Viena M.Mitchello taikli bauda (4:8). Shavono Shieldso dvitaškis (6:8).

3 min.: Nikola Mirotičius sumeta baudas (4:5). Lengvas Dovydo Giedraičio prasiveržimas (4:7).

3 min.: Zacho LeDay taškai (2:5). Antroji B.Dunstono pražanga... Jį keičia Alenas Smailagičius.

2 min.: Mačą dvitaškiu atidaro B.Dunstonas (2:0), Matthew Mitchello pirmasis tritaškis Eurolygoje (0:5).

1 min.: Ginčo kamuolį laimi Bryantas Dunstonas.

Antradienį „Žalgiris“ svečiavosi Bolonijoje, kur 71:68 dramatiškai palaužė „Virtus“ krepšininkus. Tuo metu „Olimpia“ išvykoje 68:89 neprilygo Pirėjo „Olympiakos“ klubui.

Šiame mače į rikiuotę po čiurnos traumos sugrįš Brady Manekas. Šį sezoną puolėjas Eurolygoje dar nežaidė. Klubas paskelbė, kad mačui su „Olimpia“ nebus registruotas Tyrone'as Wallace'as.

„Žalgiris“ prieš „Olimpia“ fiksuoja keturių pergalių seriją, o paskutinį kartą italai Kauno klubą įveikė 2022-ųjų vasarį.

„Mūsų laukia daug talento kitoje aikštės pusėje, – prieš rungtynes kalbėjo Andrea Trinchieri. – Shavonas Shieldsas, Nenadas Dimitrijevičius – labai kūrybingas gynėjas, Leandro Bolmaro, kurį myliu (šypteli). Manau, kad galiausiai viskas suksis apie šiuos žaidėjus

Armoni Brooksas gali pakeisti rungtynes savo metimais. Tuomet – (Zachas) LeDay ir (Nikola) Mirotičius – savo žaidimu arčiau bei toliau nuo krepšio. Turėsime tikrai gerai gintis rytoj.“

Tuo metu Milano klubo treneris į „Žalgirį“ prieš mačą žiūrėjo su didžiule pagarbą.

„Pasitinkame komandą, kuri atvyksta po pergalės išvykoje, kai tuo metu patys būsime po rungtynių prieš labai aukšto kalibro komandą, prieš kurią nepademonstravo tokio lygio žaidimo, kokio tikėjomės, – sakė E.Messina. – Privalome grįžti prie bazinių principų – gynybos, gynybos vienas prieš vieną, pagalbų gynyboje. Tai – dalykai, kurių mes toli gražu neįgyvendiname taip, kaip to reikalauja per daugelį metų susikurta mūsų tapatybė.

Pradėdami nuo geros gynybos galėsime žaisti geriau ir puolime, ištęsdami geras žaidimo atkarpas, kuriose kamuolys juda greičiau, tuo pačiu tokiu būdu sutrumpinsime blogus ruožus. Kiekvienas mūsų į aikštelę eina su mintimi žaisti geriausią žaidimą, kurį šiuo metu gali, bei turint sirgalių palaikymą, kurio ypač reikia jaunesniems vaikinams.“