2019 10 29

M.Echodo karjeros rungtynių neužteko – „Rytas“ krito ketvirtą kartą iš eilės

Vilniaus „Rytui“ ir toliau nepavyksta rasti pergalingos formulės Europos taurės turnyre. Košmariškai pirmąją rungtynių pusę sužaidusi sostinės ekipa namie 72:81 (17:26, 12:20, 28:19, 15:16) nusileido Venecijos „Umana Reyer“ ekipai ir patyrė jau ketvirtąją nesėkmę paeiliui.
Martynas Echodas
Europos taurė: „Rytas“ – „Umana Reyer“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Ryto“ nesėkmę lėmė didžiuliu skirtumu pralaimėti pirmieji du kėliniai – Italijos klubas per 20 minučių pataikė net 9 tritaškius ir į rūbinę ėjo pirmaudamas 46:29.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai, vedami Martyno Echodo ir Tu Holloway, sugebėjo atsitiesti ir po spurto 12:0 priartėti iki 5 taškų (52:57), bet tai buvo arčiausia riba, per kurią svečiai iš Venecijos prisileido „Rytą“ šiame mače.

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai ne sykį bandė perlaužti rungtynių eigą, bet jų bandymus vis nuslopindavo „Umana Reyer“ snaiperių, pataikiusių net 14 tritaškių iš 31, arba po krepšiu sėkmingai žaidusio Mitchello Watto sėkmingi epizodai.

Vilniečių neišgelbėjo net ir rekordinis M.Echodo pasirodymas. Sezono pradžioje Dainiaus Adomaičio ne sykį kritikuotas vidurio puolėjas per beveik 30 minučių pelnė 26 taškus (11/17 dvit., 4/5 baud.) ir sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes Europos taurėje. Iki tol jo geriausias pasiekimas buvo 23 taškai.

Be to, „centras“ atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 28 naudingumo balus. Iki geriausio pasirodymo pagal pastarąjį rodiklį M.Echodui pritrūko 3 naudingumo balų.

Ketvirtą nesėkmę per penkerias rungtynes patyręs „Rytas“ B grupėje lieka paskutinėje, 6-oje, vietoje, tuo tarpu trečią kartą iš eilės laimėjusi Venecijos komanda šoktelėjo į 2-ąją poziciją.

Kitą savaitę Vilniaus klubas Krasnodare grumsis su vietos „Lokomotiv“, kurį vienintelį nugalėjo pirmajame grupės etapo rate.

„Rytas“: Martynas Echodas 26 (11/17 dvit., 28 naud. bal.), Tu Holloway 15 (2/10 dvit., 2/6 trit.), Eimantas Bendžius 8.

„Umana Reyer“: Jeremy Chappellas 21 (5/8 trit.), Julyanas Stone'as (4/5 trit.) ir Mitchellas Wattas (8 atk. kam.) po 14, Michaelas Bramosas 11 (3/7 trit.).

15min portalas fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius:

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Desperatiški „Ryto“ bandymai gelbėtis buvo bevaisiai ir vilniečiai patyrė jau ketvirtą pralaimėjimą iš eilės – 72:81.

39 min. M.Echodas savo taškų kraitį padidino jau iki 26 – 70:78.

38 min. Skaudus Stefano Tonuto tritaškis gramzdina „Rytą“ – 68:78.

37 min. A.Butkevičius tritaškiu bando išlaikyti „Ryto“ viltis laimėti – 66:75.

35 min. 24-ąjį tašką pelniusio M.Echodo sąskaitoje – naujas karjeros rezultatyvumo Europos taurėje rekordas (63:71).

33 min. „Umana Reyer“ ekipą ir toliau į priekį tempia jau 21 tašką pelnęs J.Chappellas – 59:69.

Trečiasis kėlinys

30 min. Vilniečių spurtą suvaldę svečiai buvo susigrąžinę dviženklę persvarą, o po trijų ketvirčių „Rytas“ atsilieka 57:65.

28 min. Komandos lyderio estafetę iš M.Echodo perėmęs T.Holloway per šį kėlinį jau pelnė 9 taškus, o „Rytas“ beveik pavijo varžovus – 55:60.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Europos taurė: „Rytas“ – „Umana Reyer“

26 min. „Rytas“ kyla į šturmą – po Austino Daye techninės pražangos skirtumas tirpsta iki 10 taškų – 47:57.

25 min. Kiek atkutusius vilniečius vėsina jau ketvirtas Julyano Stone'o tritaškis – 40:57.

23 min. M.Echodas jau sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes Europos taurėje – „centro“ sąskaitoje 16 taškų. „Rytas“ po spurto 7:0 atsilieka 38:52.

21 min. „Umana Reyer“ jau pirmoje atakoje po ilgosios pertraukos įskraidina 10-ąjį tritaškį – 29:49.

Antrasis kėlinys

20 min. Trumpai net 20 taškų deficitą turėjęs „Rytas“ pirmosios rungtynių pusės pabaigoje kiek sušvelnino savo atsilikimą, bet po ilgosios pertraukos šeimininkų laukia itin sunki užduotis – vilniečiai atsilieka 29:46.

„Ryto“ gretose kol kas išsiskiria 10 taškų pelnęs M.Echodas, tačiau iš viso Vilniaus krepšininkai pataikė vos 8 metimus iš 29.

Palyginimui, „Umana Reyer“ vien tritaškių įmetė 9 (iš 19), o svečius į priekį veda jau 14 taškų surinkęs J.Chappellas.

18 min. Pirmas „Ryto“ tritaškis į krepšį krenta sužaidus daugiau nei 17 minučių, bet J.Chappellas tuo pačiu atsako vos po kelių akimirkų – 26:43.

16 min. „Ryto“ sirgaliai ašaroja, o jų komanda toliau skęsta Venecijos klubo tritaškių lietuje – 19:38.

14 min. M.Echodas pelnė daugiau nei pusę „Ryto“ taškų (10), bet sostinės ekipos sirgalius tai menkai guodžia – po dar dviejų tritaškių „Umana Reyer“ įgija rekordinę persvarą – 19:34.

12 min. „Rytui“ kol kas verkiant trūksta pagrindinių gynėjų – T.Holloway ir P.Cruzo – indėlio. Starto penkete rungtynes pradėję legionieriai dar nepelnė nė taško, o vilniečiai vėl atsilieka dviženkliu skirtumu – 17:28.

Pirmasis kėlinys

10 min. „Ryto“ gyvybę kėlinio pabaigoje palaikė baudų metimai – jų vilniečiai metė net 13 ir pataikė 11. Nepaisant to, po 10 minučių Vilniaus komanda atsilieka 17:26.

8 min. D.Adomaitis jau pakeitė visą startinį penketą, bet „Rytui“ kol kas nepadeda niekas. Šeimininkai atsilieka jau 11:24.

7 min. Vilniuje tiesiog lyja tritaškiais – po tolimą metimą įskraidino Michaelas Bramosas ir J.Chappellas, o „Umana Reyer“ vis labiau tolsta – 11:20.

5 min. Per trumpą atkarpą 8 taškus surinkęs Jeremy Chappellas sukuria Venecijos klubui 6 taškų persvarą – 8:14.

3 min. Puikias rungtynes Lietuvos krepšinio lygoje sužaidęs M.Echodas nusiteikęs reabilituotis ir Europos taurėje – aukštaūgio sąskaitoje jau 4 taškai – 6:6.

1 min. Pirmuosius „Ryto“ taškus po gražios kombinacijos su T.Holloway pelnė M.Echodas – 2:2.

„Ryto“ starto penketas: Tu Holloway, Pako Cruzas, Deividas Sirvydis, Cameronas Bairstow ir Martynas Echodas.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?