2021 12 09

„Baskonia“ su R.Giedraičiu priešakyje po pertraukos pervažiavo ASVEL

Praėjusį savaitgalį Ispanijos pirmenybėse patiesusi „Barcelona“ ekipą, Vitorijos „Baskonia“ (5-9) ėmė demonstruoti raumenis ir Eurolygoje.
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Dviejų lietuvių atstovaujama baskų ekipa namuose 91:66 (19:19, 26:25, 24:11, 22:11) sutriuškino Vilerbano ASVEL (7-7).

Nugalėtojų gretose vienas rezultatyviausių buvo Rokas Giedraitis. Lietuvis per 21 minutę pelnė 15 taškų (1/1 dvit., 3/7 trit., 4/4 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 17 naudingumo balų.

Jo komandos draugas Tadas Sedekerskis per 15 minučių įmetė 2 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 7 kamuolius, perėmė vieną kamuolį, du kartus suklydo, trissyk prasižengė ir surinko 3 naudingumo balus.

Įpusėjus rungtynėms baskai pirmavo tik 45:44, tačiau šovė į priekį po ilgosios pertraukos.

Daugiausiai Steveno Enocho ir Simone Fontecchio pastangomis „Baskonia“ trečiojo kėlinio viduryje jau pirmavo 66:52, o Rokas Giedraitis tritaškiu ketvirtojo ketvirčio viduryje atitolino savo komandą iki 20 taškų (80:60).

Tik antrą kartą per pastarąsias devynerias rungtynes laimėję baskai lieka šešiolikti Eurolygoje. ASVEL pralaimėjo jau penktą kartą per šešerias rungtynes ir iškrito iš pirmojo aštuoneto – dabar prancūzai jau tik dešimti.

„Baskonia“: Rokas Giedraitis ir Simone Fontecchio po 15, Stevenas Enochas 14, Wade'as Baldwinas (6 rez. perd.) ir Matthew Costello po 13.

ASVEL: Chrisas Jonesas 17, Victoras Wembanyama 10, Jamesas Gistas 8.