2022–2023 metų Eurolygos sezonas sparčiai artėja prie pusiaukelės, komandos sužaidė jau po 12 rungtynių, kuriose išryškėjo ir nauji veidai stipriausiame Senojo žemyno turnyre.
Vieni Eurolygos naujokai demonstruoja žvaigždžių potencialą ir sezono pabaigoje savo pavardes gali išvysti simbolinėse sezono komandose, kiti žaidėjai blykstelėjo potencialo, bet vis dar adaptuojasi prie kitokio krepšinio.
„Euro Hoops“ atrinko ir pristato dešimt kol kas geriausių šio Eurolygos sezono naujokų.
Johnathanas Motley (Stambulo „Fenerbahče“)
Statistika: 14,1 taško, 5,5 atkovoto kamuolio, 1,5 rezultatyvaus perdavimo ir 16,6 naudingumo balo per beveik 22 minutes.
Neprireikė daug laiko, kol Johnathanas Motley ne tik įtvirtino save kaip vieną svarbiausių ir stabiliausių „Fenerbahče“ žaidėjų, bet jis tapo ir vienu sunkiausiai sustabdomų centrų visoje Eurolygoje.
Dar prieš dvejus metus Pietų Korėjoje rungtyniavęs amerikietis greitai rado vietą Dimitrio Itoudžio sistemoje, kurio diriguojama Stambulo ekipa po 12 rungtynių yra Eurolygos lyderė.
Jis yra rezultatyviausias ir daugiausiai kamuolių atkovojantis „Fenerbahče“ žaidėjas, tarp Eurolygos naujokų pirmaujantis pagal efektyvumą.
Johnathano Motley siautėjimas Europos taurėje praėjusiame sezone su Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipa nebuvo atsitiktinumas.
Dariusas Thompsonas (Vitorijos „Baskonia“)
Statistika: 12 taškų, 2,8 atkovoto ir 1,8 perimto kamuolio, 5,6 rezultatyvaus perdavimo ir 15,1 naudingumo balo per 25 minutes.
Prisitaikymas prie Eurolygos krepšinio įžaidėjams įprastai yra sudėtingesnis, ypač tiems, kuriems suteiktos pagrindinio atakų organizatoriaus vadžios atkrintamosiose siekiančioje žaisti ekipoje.
Taip nutiko Vitorijos „Baskonia“ naujokui Dariusui Thompsonui, kuris praėjusį sezoną irgi žaidė „Lokomotiv“ gertose.
Kaip ir J.Motley, sezoną D.Thompsonas pradėjo galingai, lyg Eurolygoje žaistų amžinai. Dėka šio amerikiečio „Baskonia“ fiksuoja trečią puolimo reitingą turnyre.
Krepšininko atsakomybės sumažėjo su Pierria Henry sugrįžimu į Vitoriją, bet D.Thompsonas vis tiek yra septintas pagal rezultatyvius perdavimus krepšininkas Eurolygoje bei pirmas tarp šio turnyro naujokų.
Semi Ojeleye (Bolonijos „Virtus“)
Statistika: 9,4 taško, 3,8 atkovoto kamuolio ir 10 naudingumo balų per 23 minutes.
Vos tik šokęs ant geros asmeninės bangos, Semi Ojeleye susirgo, o vėliau ir patyrė traumą dvikovos su Pirėjo „Olympiakos“ pradžioje. Prieš tai jis trejų rungtynių atkarpoje fiksavo 16 taškų ir 4 atkovotų kamuolių vidurkius.
S.Ojeleye pademonstravo turintis didžiulį gynybos, atkovotų kamuolių ir tritaškių pataikymo potencialą.
Jasielis Rivero („Valencia“)
Statistika: 10,7 taško, 3,7 atkovoto kamuolio ir 9,4 naudingumo balo per 20 minučių.
Traumų kamuotas kubietis jau sužaidė keletą įsimintinų mačų pirmajame sezone Eurolygoje. Ryškiausias jų – 22 taškai ir 6 atkovoti kamuoliai pergalingame susitikime atšiauriame Belgrade prieš „Partizan“.
Jei raumenų kalnas Jasielis Rivero išliks sveikas, jis ir toliau bus svarbiu „Valencia“ žaidėju baudos aikštelėje.
Nazas Mitrou-Longas (Milano „Olimpia“)
Statistika: 12,4 taško, 3,1 rezultatyvaus perdavimo, 2,3 atkovoto kamuolio ir 7,9 naudingumo balo per 23,5 minutės.
Italijos superklubas užklimpo dar sezono starte ir atsidūrė Eurolygos lentelės dugne, o tarp retų Milano „Olimpia“ pozityvų – nebent turnyro naujokas Nazas Mitrou-Longas.
Tai yra pirmasis 29-erių metų Kanadoje gimusio krepšininko tarptautinis klubinis sezonas, kuriame jis rungtyniauja pas griežtąjį Ettore Messiną. Bet E.Mitrou-Longas yra vienas iš nedaugelio „Olimpia“ žaidėjų, galinčių išjudinti aprūdijusį šios komandos puolimą.
Jis naudojasi pagrindinių Milano ekipos vedlių Kevino Pangoso ir Shavono Shieldso iškritimu iš rikiuotės.
„Nazas Mitrou-Longas mums davė šiek tiek vilties, jog mes atradome gerą Eurolygos žaidėją“, – po pralaimėjimo Kaune „Žalgiriui“ sakė E.Messina.
Maikas Kotsaras (Vitorijos „Baskonia“)
Statistika: 10,2 taško, 3,8 atkovoto kamuolio ir 12,1 naudingumo balo per 20 minučių.
Labiausiai už rezultatyvius perdavimus Dariusui Thompsonui dėkingas turėtų būti estas Maikas Kotsaras. Amerikiečio kamuoliais pamaitintas aukštaūgis jau pirmajame Eurolygos ture sužaidė karjeros mačą, pergalingoje akistatoje su „Valencia“ surinkęs 21 tašką, 9 atkovotus kamuolius ir 31 naudingumo balą.
Nuo šio laiko jis dar keturis kartus surinko dviženklį taškų skaičių, įskaitant 18 taškų į Tel Avivo „Maccabi“ krepšį.
Vienintelės minusėlis – pataikymas nuo baudų metimų linijos (11 iš 32).
Carsenas Edwardsas (Stambulo „Fenerbahče“)
Statistika: 7,9 taško, 1,7 rezultatyvaus perdavimo ir 5,7 naudingumo balo per 20 minučių.
180 cm ūgio įžaidėjas į Europą su savimi atsivežė ir didelius lūkesčius, link kurių jį atsispirti gali nuo paskutinio mačo. Rungtynėse su Berlyno ALBA amerikietis vedė „Fenerbahče“ į priekį su 13 taškų ir 8 rezultatyviais perdavimais.
Carsenas Edwardsas vis dar bando perprasti europietišką krepšinį, nors jo pastangos ir energija yra nenuginčijami faktoriai, leisiantys jam save dar parodyti ir antroje sezono pusėje.
Jaredas Harperis („Valencia“)
Statistika: 9,6 taško, 3,5 rezultatyvaus perdavimo ir 7,4 naudingumo balo per beveik 18 minučių.
Dar vienas sezono starte strigęs, bet momentais sirgalius savo potencialo blyksniais džiuginęs Eurolygos naujokas.
Jaredas Harperis surengė vieną įsimintiniausių šį sezoną pasirodymų rungtynių pabaigoje, kai „Valencia“ palaužė „Partizan“.
Krepšininkas duoda taškų ir rezultatyvių perdavimų, bet jam dar reikia pagerinti pataikymą iš toli (34,4 proc.).
Cassiusas Winstonas (Miuncheno „Bayern“)
Statistika: 11,4 taško, 2,7 rezultatyvaus perdavimo, 2,1 atkovoto kamuolio ir 9,2 naudingumo balo per 19 minučių.
Didžiuliai pakilimai ir didžiuliai nuosmukiai – toks yra Cassiuso Winstono pirmasis sezonas Eurolygoje. Galingus pasirodymus jis surengė prieš Milano „Olimpia“ (20 taškų ir 5 atkovoti kamuoliai) bei Tel Avivo „Maccabi“ (23 taškai), bet buvo ir tokių rungtynių, kur faktoriumi „Bayern“ žaidime jis netapo.