2020 02 27

Beprotiška drama Maskvoje: keturi B.Davieso tritaškiai ir pergalingas N.Mirotičiaus dūris

„Barcelona“ (20-6) trečiąjį kartą modernios Eurolygos istorijoje Maskvoje įveikė CSKA (17-9). Brandonas Daviesas smeigė keturis tolimus metimus, tačiau lemiamą žodį tarė katalonų klubo žvaigždė Nikola Mirotičius, paskutinę akimirką pataikęs sudėtingą dvitaškį per Howardo Saint-Rooso rankas. „Barca“ pergalę šventė 82:80 (18:15, 19:25, 26:20, 19:20).
Brandonas Daviesas
Brandonas Daviesas / Euroleague.net nuotr.

Likus 20 sekundžių iki mačo pabaigos ir „Barcelona“ krepšininkams turint minimalią persvarą, Nikola Mirotičius ir Nikita Kurbanovas stojo prie ginčo kamuolio.

Nors akistatą laimėjo rusas, tačiau po kelių akimirkų suklydęs Mike'as Jamesas pražangomis sustabdė Brandoną Daviesą, o pastarasis realizavo abu baudų metimus.

CSKA lyderiui M.Jamesui pakako vos trijų sekundžių, jog realizuotų tritaškį ir išlygintų mačo rezultatą.

Vis dėlto į pratęsimą keltis nereikėjo – kitoje atakoje pergalingą dūrį smeigė „Barcelona“ lyderis N.Mirotičius.

Neįtikėtiną pasirodymą Maskvoje surengė ir B.Daviesas, pataikęs visus 4 mestus tolimus metimus. Iki dvikovos Rusijos sostinėje per 95 karjeros rungtynes Eurolygoje centras buvo įmetęs vos 1 tolimą metimą iš 8.

Šio vakaro susitikime buvęs žalgirietis per 21 minutę pelnė 16 taškų (1/6 dvit., 4/4 trit., 2/2), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo bei užfiksavo 17 efektyvumo balų.

B.Daviesas per pirmuosius du kėlinius pataikė du tritaškius, Nikola Mirotičius pridėjo tris, iš kurių du – per paskutines dešimt antrojo kėlinio sekundžių, tačiau „Barcelona“ į ilgąją pertrauką nuėjo turėdama 3 taškų atsilikimą 37:40.

Trečiajame ketvirtyje B.Daviesas Eurolygos čempionų titulą ginantiems CSKA krepšininkams atseikėjo dar du tritaškius, o prieš lemiamas 10 minučių svečiai iš Katalonijos priekyje buvo 63:60. Įtemptas mačas nusikėlė iki pat finalinės rungtynių sirenos.

Ketvirtadienio rungtynėse abi komandos pasižymėjo fantastišku pataikymu iš toli. Šeimininkai realizavo 11 tritaškių iš 24 (45,8 proc.), – Svetislavo Pešičiaus auklėtiniai – 12 iš 25 (48 proc.).

Tai buvo jau septintoji „Barcelona“ pergalė iš eilės, leidusi nuo ketvirtoje vietoje esančios CSKA atitrūkti per tris pergales.

CSKA: Danielis Hackettas 17, Darrunas Hilliardas 14, Mike'as Jamesas 12.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 23 (8 atk. kam., 32 naud. bal.), Cory Higginsas 17, Brandonas Daviesas 16.