2021 01 27

Berlyne – išvargta lyderio netekusios CSKA pergalė

Sudėtingame ruože atsidūrusi Maskvos CSKA (16-6) sunkiai, bet išgyveno egzaminą Berlyne. Mike'ą Jamesą namuose palikusi Rusijos komanda reikalus Vokietijoje sutvarkė paskutiniame kėlinyje ir ALBA (8-14) krepšininkus įveikė 71:68 (20:15, 14:22, 18:19, 19:12).
Jaysonas Grangeris prieš Danielį Hackettą
Jaysonas Grangeris prieš Danielį Hackettą / Euroleague.net nuotr.

Šiose rungtynėse Maskvos CSKA vertėse be suspenduoto lyderio Mike'o Jameso, kurio likimas Rusijos sostinės ekipoje spręsis artimiausiu metu. Rezultatyviausias Eurolygos žaidėjas negavo leidimo išvykti į senelio laidotuvės, o dėl to CSKA klube kilo konflitas.

Tai sunkus laikotarpis Dimitrio Itoudžio auklėtiniams, kurie į Berlyną atvyko pralaimėję tris kartus per paskutines ketverias rungtynes.

Atkakliame mūšyje Berlyne nė viena komanda nebuvo įgijusi dviženklio pranašumo, o įpusėjus ketvirtajam kėliniui ALBA deficitas buvo minimalus – 60:61.

35-ąją mačo minutę traumą patyrė pagrindinis ALBA atakų organizatorius ir naudingiausias šių rungtynių žaidėjas Paytonas Siva, pasiprašęs keitimo įžaidėjas vėliau grįžo į aikštelę.

Likus žaisti 100 sekundžių iki dvikovos pabaigos CSKA pranašumas buvo trapus – vos 2 taškai.

Lemiamu metu klydo ALBA gynėjas Jaysonas Grangeris, o dvitaškį pelnė buvęs urugvajiečio komandos draugas Vitorijos „Baskonia“ komandoje Tornikė Šengelija.

Šeimininkų viltis atgaivino Maodo Lo tritaškis, įsmeigtas likus 25 sekundėms. CSKA vedliu tapęs T.Šengelija atsakė dviem baudų metimais, o ALBA snaiperio Marcuso Erikssono sudėtingas tritaškis tikslo nepasiekė.

ALBA: Paytonas Siva 15 (3/3 trit., 24 naud. bal.), Jaysonas Grangeris 9, Marcusas Erikssonas ir Simone Fontecchio – po 8.

CSKA: Tornikė Šengelija 18, Danielis Hackettas 13, Nikola Milutinovas 10 (11 atk. kam.).