2023 12 28

Šeši iš eilės: juodą atkarpą „Žalgiris“ pratęsė kapituliacija prieš „Maccabi“

Juodi debesys virš Nemuno salos nesisklaido. Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ namuose patyrė dar vieną pralaimėjimą, 70:78 kritęs prieš Tel Avivo „Maccabi“ ekipą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Eurolygoje patyrė jau šeštą nesėkmę iš eilės.
Edgaras Ulanovas
Rungtynių akimirka / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Edmondas Sumneris trimis tritaškiais kaip reikiant užkūrė „Žalgirio“ areną, bet sudėti ginklų svečiai nesiruošė ir tuoj pat atstatė pusiausvyrą. Įpusėjus dvikovai žalgiriečiai turėjo taško pranašumą (34:33).

Visgi po pertraukos vis labiau baudos aikštelėje pradėjo dominuoti Joshas Nebo. Jo vedami svečiai kėlinio viduryje pirmą kartą išaugino persvarą iki dviženklės, o tada aštuonis taškus iš eilės pelnė Romanas Sorkinas, tritaškį pridėjo Rafi Menco ir „Maccabi“ atsarginiai nulaužė rungtynes (44:61).

Vėliau „Žalgiris“ dar spurtavo 9:0, buvo sumažinęs atsilikimą iki šešių taškų, bet pasivyti varžovų taip ir neįstengė.

Kauniečius ypač skaudžiai žeidė netikėtai prabilę „Maccabi“ atsarginiai Romanas Sorkinas (11 taškų) ir Tamiras Blattas (14 taškų ir 8 rezultatyvūs perdavimai). J.Nebo surinko 22 taškus, bet pačioje dvikovos pabaigoje patyrė traumą.

„Žalgirio“ gretose Keenanas Evansas pelnė 18 taškų, E.Sumneris – 14.

Tel Avivo komandai šiame mače negalėjo padėti vienas lyderių Wade‘as Baldwinas, kauniečių gretose dar nerungtyniavo Arnas Butkevičius, bet į rikiuotę po traumos jau sugrįžo Brady Manekas (3 taškai).

Tai buvo šešta „Žalgirio“ nesėkmė iš eilės. Po jos kauniečiai Eurolygos turnyro lentelėje lieka šešiolikti ir lenkia tik du klubus – Berlyno ALBA ir Vilerbano ASVEL.

Iki šiol ilgiausia „Žalgirio“ nesėkmių serija vieno sezono metu buvo užfiksuota 2006-ųjų lapkritį – 2007-ųjų sausį. Tuomet Ainaro Bagatskio vadovaujama komanda prapylė net dešimt Eurolygos mūšių paeiliui.

„Žalgiris“: K.Evansas 18, E.Sumneris 14, E.Ulanovas 8 (7 atk. kam., 2 per. kam.), L.Birutis 8 (9 atk. kam.), D.Giedraitis 7 (2 per. kam.), R.Šmitas 6, B.Manekas 3, A.Hollinsas 2, K.Hayesas 2, L.Lekavičius 2, T.Dimša 0, D.Lavrinovičius 0.

„Maccabi“: J.Nebo 22, T.Blattas 14, B.Colsonas 11, R.Sorkinas 11, L.Brownas 11.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 70:78.

40 min. Rungtynės baigiasi. Krizė tęsiasi, duobė gilėja...

39 min. „Maccabi“ susigrąžina dviženklį pranašumą.

36 min. Brady Manekas pagaliau pataiko pirmą savo tritaškį. Lieka vėl šeši taškai.

35 min. Puiki Lauryno Biručio atkarpa. Iš pradžių išrašo efektingą bloką Romanui Sorkinui, o tada ir pats dėjimu užbaigia ataką. Lieka šeši taškai. 63:69.

33 min. Edgaras Ulanovas pataiko iš toli. Romanas Sorkinas irgi taiklus. 59:69.

32 min. Dovydas Giedraitis pataiko iš toli, bet Tamiras Blattas atsako tuo pačiu ir užtildo areną. 56:66.

31 min. Kauniečiai rodo atsigavimo ženklus ir spurtuoja 9:0. Rolandas Šmitas pataiko sunkų metimą. Lieka minus 8. 53:61.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 49:61.

29 min. Keenanas Evansas pelno du su pražanga.

28 min. Romanas Sorkinas pelno aštuonis taškus iš eilės, tritaškį prideda Rafi Menco ir „Maccabi“ atsarginiai, panašu, jog nulaužia rungtynes. 44:61.

27 min. „Maccabi“ vis labiau perima rungtynių kontrolę. Pirmą kartą svečiai įgyja dviženklę persvarą. Laikas kelti raudoną vėliavą, Kazys Maksvytis ima minutės pertraukėlę. 44:54.

24 min. Joshas Nebo ir toliau dominuoja baudos aikštelėje ir nuima kamuolį nuo Rolando Šmito galvos bei pelno 17-ąjį tašką. Bonzie Colsonas pataiko savo trečią tritaškį. Minus šeši – 42:48.

23 min. Tuo tarpu svečius ir toliau tempia Joshas Nebo. Bonzie Colsonas smeigia tritaškį. Joshas Nebo meta du su pražanga. Atsiliekame 38:43. Svečiai spurtavo 8:0.

22 min. Keenanas Evansas pagauna varžovą atakuodamas kone nuo vidurio linijos. Trys baudos metimai. Visi taiklūs – 38:35.

21 min. Laurynas Birutis pagirtinai kovoja po varžovų krepšiu ir tai duoda rezultatą – 35:32.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 33:32.

20 min. Kėlinį tritaškiu užbaigia Lorenzo Brownas.

18 min. Gera kauniečių atkarpa 6:0 ir ženkliai pagerėjusi gynyba. Svečiai nesugeba užpulti keturias atakas iš eilės. 33:29.

17 min. Keenanas Evansas lygina rezultatą, o netrukus Dovydo Giedraičio kibi gynyba priverčia Lorenzo Browną prarasti kamuolį ir užsidirbti nesportinę pražangą. 31:29.

16 min. Kol kas iniciatyvos nepavyksta perimti nė vienai komandai. 27:27.

13 min. Kiek geresnė svečių atkarpa, bet pirmuosius savo taškus pelnantis Keenanas Evansas lygina rezultatą – 23:23.

11 min. Edmondas Sumneris ir toliau karštas. Puikus jo prasiveržimas dideliais žingsniais. 20:18.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 18:16.

9 min. Luko Lekavičiaus senas geras flauteriukas. 18:13.

8 min. Austinas Hollinsas išprovokuoja varžovą mesdamas tritaškį iš aikštės kampo. Dvi iš trijų – 16:13.

7 min. Kevarriuso Hayeso apmaudi pražanga prieš Tamirą Blattą. Varžovas pagavo žalgirietį klastingu tritaškiu. 14:11.

6 min. Ant parketo pagaliau grįžta traumą išsigydęs Brady Manekas.

5 min. Lorenzo Brownas ramina aistras pataikymu iš vidutinio nuotolio, bet kitoje aikštės pusėje tritaškį užtaiso ir Edgaras Ulanovas. Solidi pradžia ir 14:8.

4 min. Dar vienas Edmondo Sumnerio tritaškis, puiki pradžia. Ir dar vienas! Trys tritaškiai ir 11:6.

3 min. Dvi rezultatyvios svečių atakos. 2:6. Edmondas Sumneris pataiko įspūdingą tritaškį vaivorykštės trajektorija. 5:6.

2 min. Puikus Keenano Evanso perdavimas ir Rolandas Šmitas iš po krepšio lygina rezultatą – 2:2.

1 min. Joshas Nebo pelno pirmuosius taškus į savo buvusios komandos krepšį. Atsiliekame 0:2.