Laisvas žodis nereiškia palaidas.  Prenumeratai iki - 60%

D.Motiejūno vedamas „Monaco“ įspūdingame krepšinio spektaklyje patiesė Šaro „Fenerbahče“

Donato Motiejūno atstovaujama „Monaco“ komanda pasiekė revanšą antrosiose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse – kunigaikštystės klubas namuose 93:88 (31:21, 23:29, 11:24, 28:14) nugalėjo Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą Stambulo „Fenerbahče“.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Scanpix/IMAGO/Seskim Photo TR nuotr.

Pirmąjį susitikimą, pareikalavusį pratęsimo, 95:91 laimėjo „Fenerbahče“, tad serijos iki trijų pergalių rezultatas dabar lygus 1-1.

Šiose rungtynėse buvo ir dar vienas lietuviškas akcentas – Monake teisėjavo geriausias Lietuvos arbitras Gytis Vilius.

D.Motiejūnas buvo geriausias „Monaco“ žaidėjas. Jis per 19 minučių pelnė 18 taškų (2/4 dvit., 3/4 trit., 5/6 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 ir prarado 1 kamuolį, gavo bloką, 2 kartus prasižengė ir provokavo 5 varžovų pražangas.

Lietuvio sąskaitoje – 21 naudingumo balas.

18 taškų – naujas D-Mo atkrintamųjų rekordas. Vien pirmajame kėlinyje lietuvis dūrė du tritaškius ir surinko 10.

Š.Jasikevičiaus komandoje rezultatyviausias buvo 25 taškus surinkęs Tyleris Dorsey (6/8 trit.), 23 pridėjo Scotie Wilbekinas.

Rungtynes įspūdingai pradėjo „Monaco“, kunigaikštystės ekipa veržėsi į priekį 9:0 ir laikė didesnį ar mažesnį pranašumą iki pat trečiojo kėlinio, kurio viduryje po eilinio „Fenerbahče“ tritaškio priekyje buvo jau svečiai iš Stambulo.

Prieš ketvirtojo kėlinio startą „Fenerbahče“ turėjo devynių taškų pranašumą 74:65, tačiau lemiamą ketvirtį spurtu 7:0 pradėjo „Monaco“ ir sugrįžo maksimali intriga.

Rungtynės vyko taškas į tašką, o aistrų ugnikalnis išsiveržė likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes. Šaras reikalavo nesportinės pražangos epizode, kuriame teisėjai nefiksavo nieko, o už emocijas pačiam treneriui skyrė techninę pražangą.

Po ilgos peržiūros teisėjai galiausiai sutiko su Š.Jasikevičiumi ir D.Motiejūnui nesportinę pražangą paskyrė.

Prasidėjus paskutinei minutei „Monaco“ pirmavo 89:85, o tikra siena po krepšiu tapo šeimininkų rezervinis centras Mouhammadou Jaiteh, stabdęs kertines varžovų atakas.

Skirtumas buvo pasiekęs šešis taškus, bet tuomet S.Wilbekinas smeigė tritaškį per iškeltą varžovo ranką. Žudikišku metimu pačioje susitikimo pabaigoje atsakė ir Jordanas Loydas. Po jo tritaškio „Fenerbahče“ nebeatsitiesė.

Kitos rungtynės bus žaidžiamos trečiadienį (gegužės 1-ąją) Stambule.

„Monaco“: D.Motiejūnas 18 (2/4 dvit., 3/4 trit., 5/6 baud. met.), J.Loydas 15, E.Okobo 13, J.Brownas 11.

„Fenerbahče“: T.Dorsey 25, S.Wilbekinas 23.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas