2023 11 24

Dviejų lietuvių susidūrime – įspūdingu dėjimu išplėšta „Monaco“ pergalė

Vitorijoje akis į akį susidūrė du Eurolygoje rungtyniaujantys lietuviai – Tadas Sedekerskis ir Donatas Motiejūnas. Dramatiškose rungtynėse pergale paskutinėmis sekundėmis džiaugėsi D-Mo.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Kauniečio atstovaujamas „Monaco“ (6-4) klubas išvykoje 77:75 (16:19, 19:17, 27:25, 15:16) palaužė „Baskonia“ (5-5).

Atrodė, kad komandoms teks žaisti pratęsimą, kai likus 6,1 sek. tritaškiu rezultatą išlygino Markusas Howardas, bet „Monaco“ rado atsakymą.

Nors Mike'o Jameso tolimas metimas tikslo nepasiekė, aukščiau už visus iškilo ir įspūdingai kamuolį dėjimu pataisė Jaronas Blossomgame'as, išvesdamas savo komandą į priekį.

Baskai dar turėjo sekundę atsakymui, bet Chima Moneke iš labai toli nepataikė ir svečiai triumfavo.

Nugalėtojų gretose spindėjo M.Jamesas, kuris vien per trečią kėlinį pelnė 14 taškų, o iš viso surinko 28 taškus (5/9 dvit., 5/11 trit., 3/3 baud.), 8 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 29 naudingumo balus.

Jam talkinęs D.Motiejūnas per 18 minučių įmetė 6 taškus (3/6 dvit., 0/2 trit.), sugriebė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, po sykį suklydo ir prasižengė bei surinko 5 naudingumo balus.

Dar vienas puikias rungtynes sužaidė T.Sedekerskis. „Baskonia“ lietuvis per 35 minutes pasižymėjo 13 taškų (2/5 dvit., 2/3 trit., 3/4 baud.), 7 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais, dviem pražangomis ir 19 naudingumo balų. Tadas buvo naudingiausias savo komandoje.

„Baskonia“: Markusas Howardas 18 (4/7 trit.), Vanja Marinkovičius 15 (4/8 trit.), Tadas Sedekerskis 13 (7 atk. kam.).

„Monaco“: Mike'as Jamesas 28 (5/11 trit., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 29 naud. bal.), Alpha Diallo 13 (3/5 trit.), Johnas Brownas 8.