Primename, kad šiose rungtynėse Italijos klubas šventė pergalę 74:72, kuomet paskutinėmis mačo sekundėmis dvitaškį pataikė komandos lyderis Bobby Brownas. Prieš šį epizodą, paskutinės Pirėjo komandos atakos metu laikrodis maždaug keturioms sekundėms buvo užstrigęs ties 10 sek. riba ir nejudėjo iš vietos.
„Olympiakos“ komanda netaikliai atakavo krepšį, o po to B.Brownas pelnė lemiamus taškus, atnešusius pergalę italams.
Eurolygos argumetnai, kodėl protestas yra atmetamas:
– Drausmės komiteto nuomone abi komandos iki finalinio teisėjo švilpuko nepastebėjo rungtynių laikrodžio gedimo ir žaidė nekreipdamos į tai dėmesio.
– Laikrodžio gedimas buvo naudingas abejoms komandoms: vien vertus, „Olympiakos“ ekipa turėjo daugiau laiko atlikti savo ataką, kuri galėjo būti sėkminga, jei tik Kyle'as Haynesas nebūtų prametęs metimo. Graikijos klubas taip pat gavo minutės pertraukėlė, kurios neturėjo gauti, jei laikas būtų nesustojęs. Kita vertus, „Montepaschi“ žaidėjas B.Brownas taip pat turėjo daugiau laiko savo pergalingam metimui. Taigi laikrodžio gedimas padėjo abiems ekipoms, o ne kuriai nors vienai.
– Drausmės komitetas nemato priežasčių, kodėl mačas turėtų būti peržaistas. Tai būtų neprotinga, nes „Olympiakos“ komanda turėjo net dvi progas pelnyti taškus per paskutines dešimt sekundžių, tačiau to nepadarė. Rungtynių peržaidimas suteiktų jiems dar vieną progą.
– Svarbiausias sporto principas yra sąžiningas varžymasis, o žiūrovus traukia rungtyių nenuspėjamumas. Nepaisant rungtynių laikrodžio gedimo, šie sporto principai mače buvo išlaikyti. Nė viena iš komandų negavo nesąžiningo pranašumo prieš kitą, be to, mačo pabaiga galėjo susiklostyti įvairiai: K.Haynesas galėjo pataikyti savo metimą, o B.Brownas – nepataikyti, be to, „Olympiakos“ galėjo pataikyti paskutinį tritaškį.
Šis Eurolygos drausmės komiteto sprendimas yra galutinis ir daugiau neginčijamas.
Siūlome pažiūrėti šio mačo pabaigos vaizdo įrašą: