2010 12 02

Kauno „Žalgiris“ paskendo klaidų jūroje (nuotraukos)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė pirmą nesėkmę šį sezoną Kauno sporto halėje. Kauniečiai apmaudžiai 68:71 nusileido Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkams. Tai buvo trečiasis Kauno klubo pralaimėjimas Eurolygoje, tačiau po jo Lietuvos ekipa išliko antroje A grupės vietoje. Pirmaujantys „Maccabi“ krepšininkai laimėjo jau šeštą kartą.
Kauno „Žalgirio“ ir Tel Avivo „Maccabi“ rungtynių akimirka
Pirmąsias tarpusavio rungtynes 86:70 laimėjo Tel Avivo krepšininkai. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ suklydo 28 kartus ir dar kartą patvirtino dažniausiai Eurolygoje klystančios komandos vardą. Būtent klaidos iš „Žalgirio“ atėmė galimybę džiaugtis pergale.

Pirmają kėlinį sėkmingiau pradėjo Kauno „Žalgiris“ ir prabėgus keturioms minutėms turėjo 7 taškų persvarą. Vėliau pasipylė klaidos ir svečiai pasivijo varžovus. Tiesa, sėkmingiau pirmą dešimties minučių atkarpą baigė šeimininkai pirmaudami 21:18.

Antrame kėlinyje žalgiriečiai įmetė tik 13 taškų, varžovai atsakė 17-a ir ilsėtis išėjo turėdami minimalų pranašumą. Šiame ketvirtyje abi komandos geriau gynėsi nei puolė, tačiau „Maccabi“ krepšininkai sėkmingai naudojosi kauniečių klaidomis (per dvidešimt minučių kauniečiai suklydo net 13 kartų).

Nervingai rungtynės tęsėsi ir po pertraukos. Žalgiriečiai ir toliau stipriai klydo, tačiau neleido varžovams atitrūkti. Atsitiesti Kauno „Žalgiriui“ pavyko po dviejų nesportinių pražangų ir penkių taškų vienos atakos metu. Tris taškus pataikė Martynas Pocius, dvi baudas įmetė Paulius Jankūnas ir persvarą susigrąžino kauniečiai. Po trijų kėlinių komandas skyrė trys taškai 56:53.

Lemtingame kėlinyje Kauno „Žalgiris“ ir toliau gerbėjus piktino milžinišku klaidų skaičiumi. Beveik visas paskutines mačo dešimt minučių žalgiriečiai buvo priekyje, tačiau varžovai visą laiką kvėpavo į nugarą. Likus kelioms minutėms „Žalgiris“ dar turėjo persvarą savo rankose, tačiau suklydo tris kartus iš eilės ir padovanojo pergalę svečiams.

„Žalgiris“: Martynas Pocius 10, Mantas Kalnietis 10, Mirza Begičius 10, Tomas Delininkaitis 10.

„Maccabi“: Sofoklis Schortsanitis 22, Doronas Perkinsas 20, Chuckas Eidsonas 8, Lioras Eliyahu 8, Jeremy Pargo 8.

Kitą savaitę žalgiriečių laukia išvyka į Lenkiją, kur jie išmėgins jėgas su Tomo Pačėso vadovaujama Gdynės „Asseco Prokom“ komanda. Pirmą šių ekipų dvikovą po pratęsimo 74:68 Kauno sporto halėje laimėjo kauniečiai.

Kaip Kauno „Žalgirio“ vyr.treneris A.Petrovičius paaiškino 28 auklėtinių klaidas, skaitykite čia.

Prieš rungtynes

Kauno klubo krepšininkai teigia pasimokę iš pirmų tarpusavio rungtynių ir žada nekartoti klaidų.

„Komandinis žaidimas, – į klausimą, koks „Žalgirio“ koziris per rungtynes su „Maccabi“ bus esminis, trumpai atsakė Tadas Klimavičius. – Pas mus nėra žmonių, kurie kiekvienose rungtynėse pelnytų 20 taškų. Tad komandinis žaidimas yra mūsų stiprybė.“

Be jokių abejonių, norėdami pasiekti pergalę, „Žalgirio“ krepšininkai privalo sumažinti klaidų skaičių. Pagal šį rodiklį viena iš pirmaujančių Eurolygos komandų tapęs „Žalgiris“ nesėkmingai pasibaigusioje pirmoje akistatoje su „Maccabi“ klydo net 26 kartus. Kaip tuomet akcentavo krepšinio specialistai, taip dažnai klystant įveikti tokio lygio varžovų yra tiesiog neįmanoma.

„Esame viena iš nedaugelio komandų, kada nors laimėjusių Kauno sporto halėje, tačiau šiame sezone „Žalgiris“ namuose kol kas dar nepralaimėjo ir tai puikiai iliustruoja, koks iššūkis mūsų laukia“, – pasakojo „Maccabi“ strategas Davidas Blattas.

Įdomūs faktai

„Žalgirio“ ir „Maccabi“ tarpusavio mačų istorija prasidėjo dar praėjusiame amžiuje. Tada dėl sovietų ir žydų nesutarimų rungtynės netgi buvo žaidžiamos neutralioje aikštėje – Belgijos sostinėje Briuselyje.

Iš viso per daugiau nei du dešimtmečius trunkančią komandų tarpusavio mačų istoriją buvo žaista 17 rungtynių. 7 pergales iškovojo „Žalgiris“, 9 pergales „Maccabi“, 1 mačas baigėsi lygiosiomis.

„Maccabi“ demonstruoja geriausią puolimą Eurolygoje, vidutiniškai įmesdama 81,5 taško.

Chuckas Eidsonas Eurolygoje pirmauja pagal perimtus kamuolius – vidutiniškai 3,17 perimto kamuolio.

1 kėlinys 1min.

Labas vakaras, 15min.lt skaitytojai,

Komandos rungtynes pradeda tokiais startiniais penketais:

„Žalgiris“: Delininkaitis, Kalnietis, Šalenga, Klimavičius, Begičius

„Maccabi“: Pargo, Eliyahu, Perkinsas, Eidsonas, Schortsanitis

Rungtynes taikliu metimu pradeda Mantas Kalnietis.

1 kėlinys 2min.

Kauniečiai apsigina, Šalenga smeigia tritaškį ir šeimininkai turi keturių taškų persvarą.

1 kėlinys 3min.

Sofoklis mažina atsilikimą, bet čia pat Delininkaitis surezga greitą ir gražią ataką.

1 kėlinys 4min.

Du Klimavičiaus taškai ir rezultatas – 11:7.

Dar trys Delininkaičio taškai, skirtumas auga iki 7 taškų ir arenoje skelbiama pirmoji minutės pertraukėlė.

Į aikštelę pirmą kartą žengia Watsonas ir Pocius, o gynyboje žalgiriečiai ir toliau darbuojasi puikiai.

1 kėlinys 5min.

Teisėjai Klimavičiaus bloką įvertina kaip pražangą, bet žiūrovams šis epizodas labai patiko.

1 kėlinys 6min.

Aikštelėje Jankūnas ir Milaknis, tad jau pasikeitė visas kauniečių startinis penketas. Iš „Žalgirio“ persvaros lieka trys taškai. Pasipylė Kauno ekipos klaidos.

Vėl klysta. Šįkart Pocius ir iškart Jankūnas užsidirba pražangą.

1 kėlinys 7min.

O dabar jau svečių pražanga puolime. Rezultatas – 14:11.

Mūsiškių pražanga puolime. Ją užsidirba Jankūnas.

Pražanga gynyboje Martynui Pociui ir Kauno sporto halėje pasigirsta didžiulis švilpimas.

1 kėlinys 8min.

Svečiai naudojasi jau šeštąja Kauno klaida ir išsiveržia į priekį 16:14. Reikia taisyti klaidas!

1 kėlinys 9min.

Trečią tolimą metimą pataiko žalgiriečiai ir nutraukia kelių minučių taškų sausrą.

1 kėlinys 10min.

Puikus Kalniečio perdavimas Begičiui, lengvi jo taškai iš po krepšio ir pirmą kėlinuką žalgiriečiai laimi 21:18.

2 kėlinys

Begičius pataiko iš vidutinio nuotolio ir kauniečiai priekyje rezultatu 23:18.

2 kėlinys 2min.

Komandos keičiasi rezultatyviomis atakomis 25:23.

2 kėlinys 3min.

Kaip taikliai šiandien iš toli mėto kauniečiai! Šįkart pataiko T.Klimavičius.

2 kėlinys 4min.

Komandos kelias minutes atakuoja netiksliai ir rezultatas lieka toks pats 28:23.

2 kėlinys 5min.

Rezultatas nesikeičia...

2 kėlinys 7min.

Po ilgosios pertraukos pasižymi „Maccabi“ krepšininkai.

Žalgiriečiai suklydo jau 11-a kartų.

Milaknis apmaudžiai klysta ir du lengvi taškai mūsų krepšyje. 28:29.

2 kėlinys 8min.

Tik vienas taiklus Watsono metimas ir lygu. Lieka dvi minutės iki kėlinio pabaigos.

2 kėlinys 9min.

Klysta žalgiriečiai daug, bet tolimus metimus meta nepriekaištingai.

2 kėlinys 10min.

Dabar Watsonas jau įmeta abi baudas ir rezultatas 34:33.

Dėjimu antrą kėlinį baigia svečiai. 34:35. Visa kova laukia po didžiosios pertraukos. Pasilikite su mumis.

3 kėlinys 1min.

Dviem baudų metimais trečią kėlinį pradeda „Maccabi“.

Ketvirtoji Delininkaičio pražanga...

3 kėlinys 2min.

Sofoklis pelno du taškus iš po krepšio ir skirtumas jau 4 taškai.

Po kelių sekundžių jis didėja iki 6 taškų.

36:42.

3 kėlinys 3min.

16-a žalgiriečių klaida!

3 kėlinys 4min.

Minus 6.

Gražus Manto solinis reidas. Atsiliekame 4 taškais.

3 kėlinys 5min.

Jankūnas uždirba nesportinę pražangą! Puiki galimybė atsitiesti.

3 kėlinys 6min.

Taiklus tik vienas baudų metimas.

Kamuolys iš po krepšio neįkrinta...

Atiliekame rezultatu 43:46.

Dar viena nesportinė pražanga! Šįkart prieš Watsoną.

3 kėlinys 7min.

Jis įmeta tik vieną baudą, o netrukus užsidirba ir pats pražangą. Antrą kartą išpešti nieko nepavyko.

3 kėlinys 8min.

Iš trijų taškų zonos taikliai atakuoja Milaknis ir skirtumas nuo 6 mažėja iki 3 taškų.

3 kėlinys 9min.

Dar trys taškai ir tai dar ne viskas. Pražangą užsidirba svečiai. Puiku, nes baudų metimus meta Jankūnas.

Vienos atakos metu pelnyti penki taškai!

Netaiklų Milaknio metimą taiso Watsonas.

3 kėlinys 10min.

Prie baudų metimo linijos keliauja Pocius.

56:52.

Ketvirta Collinso pražanga...

Ir dar klaida puolime, kai lieka pusė minutės.

Apsigina kauniečiai ir išsaugo trijų taškų pranašumą – 56:53.

4 kėlinys 1min.

Kėlinį kauniečiai pradeda 19-a klaida.

4 kėlinys 2min.

Vis dar 0:0 šiame kėlinyje...

4 kėlinys 3min.

Gražus Žalgirio greitas išpuolis ir kauniečiai turi 5 taškų pranašumą.

Apsigina kauniečiai, tačiau per 24 sekundes patys atakos nesurezga.

58:53.

Sofoklis meta tik vieną baudą, ją prameta ir sėdasi ant suolo dėl rankos traumos. Kiek ji rimta? Antrą baudą kitas svečių žaidėjas pataiko.

4 kėlinys 4min.

Klysta svečiai, plius keturi.

Šiaip ne taip įmeta žalgiriečiai... 60:54.

4 kėlinys 5min.

Labai netaiklus Eidsono metimas iš toli.

4 kėlinys 6min.

Netaiklūs ir žalgiriečiai.

Mantas Kalnietis po ilgo perdavimo per visą aikštę pelno du taškus. „Žalgiris“ priekyje jau 8 taškais.

Po minutės pertraukėlės Sofoklis pelno du taškus su pražanga.

Ją pataiko ir rezultatas 62:57.

Dar du Kalniečio taškai. Jis pelnė jau 10 taškų.

4 kėlinys 7min.

Skirtumas mažėja iki trijų taškų....

4 kėlinys 8min.

Reikia taškų ir jie yra. Delininkaitis įmeta dvi baudas.

22-a klaida... Klysta Collinsas. Lieka pusantros minutės.

Lieka trys taškai.

4 kėlinys 9min.

DAR VIENA COLLINSO KLAIDA...

4 kėlinys 10min.

Tik viena Sofoklio bauda taikli. Plius vienas taškas.

Sofoklis išveda į priekį svečius. Trys žalgiriečių klaidos iš eilės. Reikia išlaikyti kamuolį iki galo ir pataikyti. Būtinai pataikyti.

Lieka šešiolika sekundžių, bet pataiko Martynas. Plius vienas taškas. O čia tai drama...

Taiklus Eidsono metimas... Žalgiris atsilieka dviem taškais. Lieka 10 sekundžių...

Na va, klysta kauniečiai... Išsigelbėti greičiausiai nepavyks...

Neįtikėtina pabaiga. Blogąja prasme. Klaidos pražudė „Žalgirį“. Pralaimėjimas rezultatu 68:71.

Gero jums vakaro ir ačiū, kad buvote kartu.