2021 10 22

Rakto į pergales nerandantis „Žalgiris“ – arti naujo formato Eurolygos antirekordo

Penktąją nesėkmę iš eilės Eurolygos sezono starte patyręs Kauno „Žalgiris“ jau kitą savaitę gali pakartoti blogiausią rezultatą klubo istorijoje. Vos prieš dvi savaites ekipos vairą perėmęs slovėnas Jure Zdovcas neturi laiko atsipūsti, kadangi laukia dar viena sudėtinga dviguba savaitė, o nesėkmės Tel Avive ir Stambule „Žalgirį“ juodomis raidėmis įrašytų ne tik į klubo, bet ir į naujo formato Eurolygos metraščius.
Rungtynių akimirka
Rungtynių akimirka / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Šarūno Jasikevičiaus palikimą išbarstę Lietuvos čempionai degti ėmė jau sezono starte, nejučia priartėję ir prie blogiausio komandos starto modernios Eurolygos istorijoje, kuri skaičiuojama nuo 2000-ųjų metų, ir prie antirekordo naujo formato Eurolygoje, kuri fiksuojama nuo 2016-ųjų metų.

Vilerbano ASVEL suduotas antausis Prancūzijoje, nesėkme virtęs kovingas mūšis namuose prieš Sankt Peterburgo „Zenit“, po kurio buvo atleistas šio projekto autorius austras Martinas Schilleris, tuomet – pralaimėjimai Belgrade, Atėnuose bei išsprūdusi pergalė Nemuno saloje prieš Miuncheno „Bayern“.

Penkis niuksus gavusi Kauno komanda nugulė Eurolygos dugne, tapusi vienintele komanda Eurolygoje, kuri šį sezoną vis dar nepatyrė pergalės džiaugsmo.

Tai yra antras blogiausias „Žalgirio“ startas modernioje Eurolygoje, susilyginęs su 2001–2002 metų sezono komandos pradžia, atsilikdamas tik nuo merdėjusios 2008–2009 metų ekipos.

Šios abi Algirdo Brazio ir Gintaro Krapiko diriguojamos komandos buvo talžomos didžiulių skolų, krepšininkai daug mėnesių negaudavo atlygio, bet ir Eurolyga tuo metu nebuvo tokia konkurencinga ir sudėtinga.

Visų laikų blogiausias rezultatas priklauso Londono „Towers“ komandai. Didžiosios Britanijos klubas 2001–2002 metų sezone per 14 rungtynių taip ir neiškovojo nė vienos pergalės.

Tai buvo antras ir kartu paskutinis šios Londono ekipos sezonas Eurolygoje.

Naujo formato Eurolyga, kurioje visos komandos kaunasi tarpusavyje, startavo 2016-aisiais metais. Per pirmuosius penkis sezonus blogiausiai nuo starto linijos atsispyrė Juodkalnijos Podgoricos „Budučnost“ klubas, 2018-ųjų rudenį pralaimėjęs pirmąsias šešerias rungtynes.

Pirmąsias penkerias rungtynes yra pralaimėjusios ir „Galatasaray“ (2016–2017 m.), Stambulo „Anadolu Efes“ (2017–2018 m.), „Valencia“ (2019–2020 m.) ir Maskvos srities „Chimki“ (2020–2021 m.).

Taigi, „Žalgirio“ nesėkmės kitą savaitę Tel Avive ir Stambule naujo formato Eurolygoje brėžtų dar nematytą septynių pralaimėjimų liniją.

„Scanpix“ nuotr./Podgoricos „Budučnost“
„Scanpix“ nuotr./Podgoricos „Budučnost“

Vienodu ritmu pirmuosius penkis turus su „Towers“ 2001-aisiais žygiavo ir „Žalgiris“.

Algirdo Brazio kariauna sezono atidarymo rungtynėse 54:90 buvo sulyginti su žemėmis Ettore Messinos vadovaujamų Eurolygos čempionų Bolonijos „Kinder“.

Tuomet žalgiriečiai 79:82 nusileido Stambulo „Ulker“, 66:87 Liublianoje krito prieš „Union Olimpija“, namuose 73:75 prieš Frankfurto „Skyliners“, o Barselonoje šeimininkams „Žalgiris“ nervus patampė 86:90.

Po penktųjų rungtynių „Žalgiris“ atleido puolėją Andrių Jurkūną bei atsidarė pergalių sąskaitą rungtynėse prieš Atėnų „Peristeri“ – 81:78.

„Aš buvau atleistas, nes buvo likusios labai didelės skolos, kurios kabėjo dar nuo pirmojo sezono. Ne man vienam, o visai komandai. Tai ryškiai atsiliepė rezultatams. Kai ilgą laiką negauni atlyginimo, nori ar nenori pasąmonėje tai groja. Tu neatiduodi savęs 100 proc. Kodėl turėtum, jei kiti to nedaro? – 15min laidoje „PIKENROLAS“ kalbėjo Andrius Jurkūnas. – Turi būti harmonija. Tu dirbi ir gauni už tai atlygį. Kontraktai ir sumos yra nesvarbios, visi turi gauti atlyginimą už darbą. Pastovūs ėjimai ir klausinėjimai privedė iki to, kad valdžia sako: užteks, blogai žaidžiate ir galite išeiti.“

Uždirbtų pinigų negavęs krepšininkas vėliau juos išsikovojo teisiniu būdu, sulaukęs iš „Žalgirio“ 750 tūkstančių litų.

2001–2002 metų sezono „Žalgiris“ su 5 pergalėmis ir 9 pralaimėjimais į atkrintamąsias nepateko.

„Scanpix“/Valdo Kopūsto nuotr./Algirdas Brazys
„Scanpix“/Valdo Kopūsto nuotr./Algirdas Brazys

Tragiškas buvo ir 2006–2007 metų sezono startas, nors pirmosios pergalės nereikėjo laukti taip ilgai.

Pirmajame ture išvykoje turėję pripažinti Trevizo „Benetton“ pranašumą, žalgiriečiai kitą savaitę namuose 83:65 sutriuškino kitą Italijos komandą Napolio „Eldo“.

Džiaugsmo nuotaikas greitai pakeitė liūdesys, kai „Žalgiris“ įkrito į dar nematytą duobę ir patyrė dešimt nesėkmių iš eilės. Šio juodo ruožo pusiaukelėje pagrindinį komandos vairininką latvį Ainarą Bagatskį pakeitė Rimantas Grigas, bet prikelti komandos nesugebėjo.

Alfredo Pliadžio nuotr./Rimantas Grigas
Alfredo Pliadžio nuotr./Rimantas Grigas

2008–2009 metų sezoną Kauno komanda pradėjo sudėtyje turėdama tris legionierius – Loreną Woodsą, Ratko Vardą ir Willie Deaną, bet pirmąją „Žalgirio“ pergalę, likus savaitei iki Kalėdų, aštuntajame ture prieš Tomo Pačėso Gdynės „Asseco Prokom“ iš arti matė tik pirmasis krepšininkas.

Tai buvo paskutinis L.Woodso mačas Eurolygoje, kuris pasekė kitų dviejų užsieniečių pėdomis.

„Žalgirį“ slėgė skolų našta, krepšininkai ilgai laiką žaidė negaudami atlyginimų, o tai privedė iki blogiausio starto klubo Eurolygoje. Klubo gelbėtoju tapo vėliau jį dar labiau skandinęs verslininkas Vladimiras Romanovas.

„Situacija buvo sunki. Tuo metu buvome negavę atlyginimų už septynis mėnesius, o dar dviejų reikėjo atsisakyti. Kai visi susimažinome atlyginimus, padėjome parašus, į sąskaitą po kelių dienų įkrito visa skola, – 15min laidoje „PIKENROLAS“ pasakojo Jonas Mačiulis. – Bet mes aikštelėje mėgavomės krepšiniu. Spaudimo nebuvo, sirgaliai mus palaikė, nes žinojo situaciją. Senoji valdžia slėpė, o atėjęs Paulius Motiejūnas pasakė tiesiai šviesiai, kaip viskas yra. Sirgaliai suprato ir buvo dėkingi, kad mes neišvažiavome ir likome. Mes buvome apsisprendę, jeigu važiuojame – tai visi, jei ne – tai visi ir liekame. Agentai spaudė išvykti, bet mes, kvaili patriotai, nusprendėme likti, nes mums „Žalgiris“ buvo svarbus. Halėje atmosfera tuomet buvo neįtikėtina. Nors turėjome sutriuškinimų, legionierių nebuvo, o mes buvome jauni ir ne Eurolygos lygos žaidėjai, bet mus sirgaliai labai palaikė.“

Aliaus Koroliovo nuotr./Treniruotė
Aliaus Koroliovo nuotr./Treniruotė

Šiuo metu Rusijoje besislapstantis V.Romanovas klubo valdymą perėmė 2009-ųjų gegužę, Marcusą Browną, Travisą Watsoną, Martyną Pocių įsigijęs „Žalgiris“ atrodė sustiprėjęs, ką signalizavo ir pergalė atidarymo mače Lione prieš Vilerbano ASVEL – 71:52.

Bet tuomet „Žalgiriui“ vinis sukalė septyni varžovai iš eilės, o bilietą į „Top 16“ etapą padovanojo tik paskutinės sekundės M.Browno metimas Stambule.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gintaras Krapikas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gintaras Krapikas

2021–2022 metų sezono „Žalgiris“ jau kitą savaitę gali pakartoti blogiausią klubo istorijoje rezultatą, kuris buvo užfiksuotas prieš 13 metų.

Atsikratyti nesėkmių šmėklos lengva nebus, kadangi laukia išvykos į Tel Avivą ir Stambulą.

Antradienį „Žalgiris“ žais prieš „Maccabi“, kurią pirmosiose trejose sezono rungtynėse namuose palaikė vidutiniškai po 10 tūkstančių sirgalių. Šiuo metu Ioannio Sfairopoulo komanda kišenėje turi 3 pergales ir 2 pralaimėjimus.

Savaitės pabaigoje – snaudžiančio milžino testas. Eurolygos čempionė „Anadolu Efes“ sezoną pradėjo 4 pralaimėjimais, neteko Vasilije Micičiaus, bet penktajame ture 71:68 įveikė Kazanės UNIKS.

J.Zdovco vadovaujamas „Žalgiris“, neturėjęs trijų rezultatyviausių žaidėjų bei laiko treniruotėms, rodė gero žaidimo blyksnius, tačiau jie nevirto pergalėms. Žaidimo lygį teks pakelti dar keliais laipteliais, jei Lietuvos čempionai viliasi nepakartoti blogiausio klubo starto Eurolygos turnyre.

Jei specialistų prognozės pasitvirtins ir „Žalgiris“ į Lietuvą grįš tuščiomis, nuo naujo antirekordo bėgsiantys žalgiriečiai aštuntajame ture Nemuno saloje priims Berlyno ALBA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis