2021 01 15

Eurolygos lyderių kaktomušoje Maskvoje – įtikinama Šaro vyrų pergalė

Šarūnas Jasikevičius ir „Barcelona“ (14-6) antrą kartą šį sezoną pamokė Eurolygoje pirmaujančią Maskvos CSKA (15-5) komandą. Katalonijos krepšininkai Rusijos sostinėje pergalę šventė 88:75 (20:25, 22:16, 22:15, 24:19), o nuo pirmosios vietos juos dabar skiria vienas laimėjimas.

Tai buvo nukraujavusių Eurolygos lyderių peštynės – šeimininkai sudėtyje neturėjo Willo Clyburno ir Danielio Hacketto, tuo metu Šarūnas Jasikevičius vertėsi be Nikola Mirotičiaus, Brandono Davieso ir Victoro Clavero.

Solidžiau mačą pradėjo Dimitrio Itoudžio auklėtiniai, kurie antrojo kėlinio viduryje pirmavo dviženkle persvara, bet „Barcelona“ ketvirtį uždarė sėkminga atkarpa 10:0.

„Barcelona“ vežimą puolime tempti ėmėsi gynėjai – Alexas Abrinesas per pirmąją rungtynių pusę įmetė keturis tritaškius ir pelnė 14 taškų, Cory Higginso sąskaitoje buvo 15 taškų, o Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai į ilgąją pertrauką nusinešė minimalų pranašumą 42:41.

22-ąją mačo minutę traumą patyrė CSKA lyderis Mike'as Jamesas. Keliais su „Barcelona“ latviu Rolandu Šmitu sumušęs rezultatyviausias Eurolygos krepšininkas po kelių minučių sugrįžo į aikštelę.

Trečiajame kėlinyje „Barcelona“ demonstravo įspūdingą gynybą, kurią CSKA krepšininkams pavyko pramušti tik antrojo ketvirčio pusėje.

Š.Jasikevičiaus auklėtinis R.Šmitas pasižymėjo fantastišku dėjimu.

Nickas Calathesas ketvirtojo kėlinio viduryje smeigė du tolimus metimus iš eilės, kurie svečių pranašumą kilstelėjo iki 75:62.

Nors Mike'as Jamesas dar stengėsi išgelbėti CSKA, bet laiko buvo per maža.

Puikų mačą prieš savo buvusią komandą sužaidė 25 taškus pelnęs ir 28 naudingumo balus surinkęs Cory Higginsas. Amerikiečiui pritrūko dviejų taškų iki karjeros rekordo pakartojimo.

Tai buvo pirmoji CSKA nesėkme „Megasport“ arenoje po šešių pergalių serijos.

Pergalingame susitikime „Barcelona“ pataikė 12 tritaškių iš 27 (44,4 proc.), o Š.Jasikevičiaus auklėtinių gynyboje uždususi CSKA – 4 iš 21 (19,1 proc.).

CSKA: Mike'as Jamesas 18 (1/6 trit., 20 naud. bal.), Nikola Milutinovas 15, Darrunas Hilliardas (9 atk. kam.) ir Tornikė Šengelija (7 atk. kam.) – po 10.

„Barcelona“: Cory Higginsas 25 (28 naud. bal.), Alexas Abrinesas 19 (5/9 trit.), Nickas Calathesas 13 (6 atk. kam., 7 rez. perd.).

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant