2019 04 04

Žaliai balta šventė Madride – monstras B.Daviesas ištempė „Žalgirį“ į Eurolygos ketvirtfinalį

Kauno „Žalgiris“ įvykdė neįmanomą misiją. Šeštą pergalę iš eilės Eurolygoje nuskynę Šarūno Jasikevičiaus vyrai paneigė visus skaičiavimus ir antrą sezoną iš eilės pateko tarp aštuonių stipriausių Europos krepšinio klubų. Kauno „Žalgiris“ (15-15) reguliarųjį sezoną uždarė istorine pergale 93:86 (25:27, 21:10, 20:23, 27:26) Madride prieš karališkąjį „Real“ klubą. „Žalgirį“ tempė monstriškas rungtynes sužaidęs ir 27 taškus surinkęs Brandonas Daviesas.

Kauno ekipai pasitarnavo rezultatai ir kitose arenose. Anksčiau žaidusi Milano „Olimpia“ pralaimėjo Turkijoje ir suteikė kontrolę „Žalgiriui“. Šaro auklėtiniams teliko patiems susitvarkyti su „Real“.

Ir jie tai padarė. Pirmasis kėlinys „WiZink“ arenoje dar buvo nervingas ir „Real“ jį laimėjo 27:25. Antrasis kėlinys jau klostėsi pagal „Žalgirio“ planą. Nuožmi gynyba „Real“ leido pelnyti tik 10 taškų ir po dviejų kėlinių „Žalgiris“ turėjo 9 taškų pranašumą 46:37.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ įgijo rekordinį, 16 taškų, pranašumą 61:45. Tačiau per paskutines dvi minutes Eurolygos čempionai parodė, kad namuose šeimininkauti niekam neleis ir prieš lemiamą kėlinį sumažino skirtumą 60:66.

Ketvirtajame kėlinyje Madrido „Real“ jau buvo persvėręs rezultatą, bet Brandonas Daviesas pelnė 8 taškus iš eilės ir ištempė „Žalgirį“.

Žalgiriečius į svarbiausią sezono pergalę Brandonas Daviesas, kuris atliko dvigubą dublį – pelnė 27 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

„Žalgiris“ pirmą kartą modernios Eurolygos istorijoje (nuo 2000 metų) Madride nugalėjo „Real“ klubą.

Aštuntą vietą užėmęs „Žalgiris“ ketvirtfinalyje susitiks su reguliaraus sezono nugalėtoja Stambulo „Fenerbahče“.

Madrido klubui šios rungtynės jau nieko nereiškė – jie užsitikrino trečią vietą reguliariajame sezone.

„Real“: W.Tavaresas 22, A.Randolphas 17, J.Carrollas 11.

„Žalgiris“: B.Daviesas 27, A.Kavaliauskas 10, L.Westermannas ir A.White'as po 9, N.Woltersas 8, D.Thompsonas, A.Milaknis ir E.Ulanovas po 7, M.Grigonis 5, Th.Walkupas 4.

Rungtynių statistika: „Real“ – „Žalgiris“ 86:93

Dvitaškiai: 30/50 (60%) – 25/44 (56,8%)

Tritaškiai: 4/21 (19,1%) – 7/19 (36,8%)

Baudų metimai: 14/18 (77,8%) – 22/26 (84,6%)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 35

Rezultatyvūs perdavimai: 21 – 22

Perimti kamuoliai: 1 – 5

Klaidos: 9 – 9

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 93:86

40 min. Istorinė, pirmoji pergalė Madride ir bilietas į Eurolygos atkrintamąsias „Žalgirio“ kišenėje.

39 min. B.Daviesas pelnė 10 taškų iš eilės ir traukė „Žalgirį“ – 86:83.

Donatas Urbonas Donatas URBONAS, 24sek žurnalistas Madride

„Real“ žaidimo planas – mesk kamuolį kažkur virš lanko ir W.Tavaresas vis tiek užbaigs. Su savo ilgomis rankomis jis galėtų liesti ir laikmatį. 8/8...

35 min. Th.Walkupas pataiko, bet ir varžovai nesnaudžia. Kova taškas į tašką – 74:72.

34 min. A.White'as po minutės pertraukėlės leido šiek tiek lengviau atsikvėpti taikliu metimu – 72:68.

Šaras spragsi prie šoninės linijos. Kritikos strėlės B.Daviesui. Pagal planą, jis turėtų sukontroliuoti baudos aikštelę nuo lengvų metimų, kaip paskutinis Prepeličiaus prasiveržimas. Liko du taškai. Ką čia ir bepridurti!

33 min. K.Prepeličius sumažino skirtumą iki dviejų taškų ir Šaras paprašė labai reikalingo pasitarimo – 70:68.

32 min. D.Thompsonas nepasidavė ir įgrūdo kamuolį į krepšį – 70:64.

31 min. A.Milaknis pataikė du baudų metimus – 68:62.

„ALIO!“ – kviečia į ketvirtąjį kėlinį savo žaidėjus Šaras. Širšių lizdas išjudintas – dėl pergalės reiks pakovoti kaip atitveriant Tavaresą po krepšiu. Marius Grigonis ir Antanas Kavaliauskas plojimais ragina komandą. 10 paskutinių minučių!

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 66:60

20 min. A.White'as pataikė baudų metimus, bet po prastos kėlinio pabaigos turėta persvara ištirpo iki 6 taškų. To tikrai negana prieš Eurolygos čempionus. Laukia sunkus ketvirtasis kėlinys.

19 min. Po Šaro paraginimų tritaškį smeigė A.White'as, tačiau A.Randolphas atsakė tuo pačiu – 64:53.

Šaras kelia balsą ir laiku stabdo rungtynes. Kai užtikrinta „Žalgirio“ persvara jau baigė užliūliuoti, du staigūs ir rezultatyvūs „Real“ išpuoliai karpo persvarą iki 11 taškų. Su Eurolygos čempionais galima ir prisižaisti, todėl „Žalgirio“ treneris nieko nelaukęs prašo minutės pertraukėlės. Reikia būti atsargiems, nes „Real“ bet kada gali šturmuoti.

18 min. A.White'as pridėjo taiklius baudų metimus – 61:47.

17 min. B.Daviesas savo sąskaitoje jau turi 15 taškų, o „Žalgiris“ pirmauja 59:45.

14 min. D.Thompsono dėjimas ir galingas B.Davieso reidas su varžovo pražanga dar labiau užkūrė „Žalgirį“ – 56:43.

12 min. M.Grigonis kėlinį pradėjo tritaškiu, o N.Wolterso metimas su pražanga didino skirtumą 52:39.

„Žalgirio“ pergalė atrodo lyg būtų užprogramuota. Kol Antanas Kavaliauskas ramiu veidu smaigsto metimus iš vidutinio nuotolio, kitoje aikštės pusėje „Real“ švaisto taškus pramesdami iš po krepšio vieną, antrą, trečią kartą ir t.t. „Žalgiris“ sustygavo gynybą ir visiškai perėmė rungtynių kontrolę.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 46:37

20 min. Įspūdinga „Žalgirio“ gynyba leido varžovams pelnyti tik 10 taškų šiame kėlinyje ir po pirmosios rungtynių pusės kauniečiai pirmauja 9 taškais.

18 min. D.Thompsonas išprovokavo dar vieną varžovų pražangą, bet pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų. Jau 10 taškų pelnęs A.Kavaliuskas padidino skirtumą iki 9 – 46:37.

17 min. A.Kavaliauskas pataikė iš vidutinio nuotolio ir įtvirtino didžiausią žalgiriečių persvarą – 43:36.

16 min. B.Daviesas išprovokavo pražangą ir pataikė du baudų metimus, bet T.Thompkinsas pataikė pirmą „Real“ tritaškį. A.Milaknis pataikė du baudų metimus. Žalgiriečiai gerai naudojasi varžovų pražangų limitu – 41:36.

15 min. B.Daviesas greitu dėjimu didino skirtumą iki keturių taškų. Tai iššaukė P.Laso pertraukėlę – 37:33.

14 min. Po Šaro pertraukėlės pirmuosius taškus pelnė M.Grigonis – 35:33.

„Žalgiris! Žalgiris!“ – aidi „WiZink“ arenoje. Toks įspūdis, kad kiekvienas toks lietuviškas garso protrūkis stumia komandą į priekį. Iš pradžių tokioje situacijoje tritaškį raitė Leo Westermannas, dabar – Artūras Milaknis. Rungtynės lyg vyktų beveik neutralioje arenoje, pvz., „Siemens“.

13 min. Madride tęsiasi tritaškių vakarėlis. Savąjį pataikė ir A.Milaknis – 33:31.

12 min. N.Wolterso tritaškis, jau ketvirtasis žalgiriečių Madride, persvėrė rezultatą 30:29.

11 min. B.Daviesas nieko nelaukdamas išlygino rezultatą 27:27.

Išsiaiškinus rezultatus kitose arenose, galima ramiau žiūrėti rungtynes Madride. Na, ramybės šalia Šaro nebūna – jis kaukia ant žaidėjų už žaidimo plano nesilaikymą gynyboje. Kvailos klaidos ir gynybos rotacijų neskaitymas – žalgiriečiai žaidžia vieną kiauresnių pirmųjų kėlinių šį sezoną. Kita vertus, su tokia gynyba -2 skamba visai neblogai. „Žalgiris“ turi didžiulį potencialą likusioms 30 minučių.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 25:27

10 min. A.Kavaliauskas dar įvertė taškus iš po krepšio ir po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ atsiliko tik dviem taškais.

9 min. Pirmuosius taškus pelnęs Th.Walkupas išlygino rezultatą 21:21. N.Woltersas taip pat atidarė savo sąskaitą drąsiu reidu prieš G.Ayoną, kuris dar ir prasižengė – 23:23.

8 min. A.Kavaliauskas išnaudojo varžovų aplaidumą ir pataikė antrą lengvą metimą – 19:18.

7 min. D.Thompsonas persvėrė rezultatą – 17:16.

6 min. Po sėkmingesnės Madrido klubo atkarpos svarbų tritaškį pataikė E.Ulanovas – 15:16.

3 min. L.Westermannas smeigė du tritaškius iš eilės – 8:6.

1 min. B.Daviesas pirmasis įsirašė taškus žalgiriečių gretose ir švelnino rezultatą – 2:4.

Startiniai penketai:

„Real“: Facundo Campazzo, Anthony Randolphas, Walteris Tavaresas, Santi Yusta, Fabienas Causeuras.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Leo Westermannas, Aaronas White'as.

Linkėjimai iš Madrido! Kol dar žiūrovų neleidžia į areną, jos prieigos dažosi žalia spalva. Dešimtys lietuvių su „Žalgirio“ marškinėliais užsėdę artimiausias kavines ir nekantriai laukia mačo pradžios. Galima tikėtis, kad žaliųjų čia bus daugiau nei šimtas. Ant „WiZink“ parketo metimų seriją atlieka Anthony Randolphas. Jo traumos statusas prieš rungtynes buvo neaiškus. Rezultatyviausias „Real“ žaidėjas savaitgalį patyrė peties traumą, bet, anot trenerio, yra pasirengęs rungtyniauti. Pamatysime, ar A.Randolphas bus tausojamas. Kolegos iš Ispanijos tikina, jog mažai šansų, jog „Real“ rizikuos A.Randolpho sveikata jiems nieko nelemiančiose rungtynėse.

Rudy Fernandezas tikrai nerungtyniaus, bet A.Randolphas apšilinėja kartu su visa komanda. Labai neblogos naujienos!

„WiZink“ arenos tuneliuose – vien lietuviai. Žalgiriniai skanduoja tai lietuviškas skanduotes, tai vieną gerai žinomą pusiau ispanišką-rusišką... Jeigu tikėsime P.Laso, „Real“ krepšininkai bus motyvuoti nukauti „Žalgirį“. Bet ne tokie motyvuoti atrodo vietos sirgaliai – visur šviečia mėlynos neužimtos vietos. Tuo tarpu žaliai nudažytų plotų arenoje labai daug. Bus daug pažįstamo triukšmo!