Žiūrėkite

15MIN SEIMO DEBATAI 2024: ginčai dėl gynybos finansavimo, kainų, švietimo ir sveikatos apsaugos15MIN SEIMO DEBATAI 2024: ginčai dėl gynybos finansavimo, kainų, švietimo ir sveikatos apsaugos

2022 10 19

Eurolygos siurprizas: ALBA nupūtė lietuviškąjį PAO ir lieka turnyro viršūnėje

Prieš sezono startą tarp autsaiderių priskirta Berlyno ALBA (3-0) ekipa nenustoja stebinti Eurolygoje. Šį kartą Israelio Gonzalezo auklėtiniai namuose 94:65 (17:9, 26:24, 21:12, 30:20) sutalžė Atėnų „Panathinaikos“ (1-2) su dviem lietuviais.

ALBA per pirmus du turus sudorojo ir Belgrado „Partizan“ (100:84) bei Milano „Olimpia“ (80:74) klubus.

Berlyniečiai prisijungė prie sezono pradžioje taip pat triskart laimėjusios ir dar nė sykio nesuklupusios Stambulo „Fenerbahče“ ekipos.

Vokiečiai į priekį šovė jau pirmajame kėlinyje, kai smeigė keturis tritaškius iš eilės, spurtavo 12:0 ir atitrūko 17:6.

PAO atsitiesė antrojo kėlinio pradžioje, kai po Artūro Gudaičio dvitaškio priartėjo iki 19:21, bet puikiai žaidusių Luke'o Sikmos ir Tamiro Blatto vedama ALBA įpusėjus mačui vėl turėjo dviženklę persvarą (43:33).

Pergalę Berlyno komanda įtvirtino iš karto po ilgosios pertraukos. Vokietijos klubas beveik šešias minutes nepraleido taškų, pats pelnė 17 ir ėmė triuškinti svečius iš Graikijos – 60:33.

Šoką patyrę „Panathinaikos“ krepšininkai per likusį laiką buvo sugebėję kiek priartėti, bet išvengti sutriuškinimo nepajėgė.

Atėnų komandos gretose sunkiai įsibėgėjęs Marius Grigonis galiausiai tapo rezultatyviausiu komandos žaidėju. Kaunietis per 23 minutes pelnė 14 taškų (1/5 dvit., 3/6 trit., 3/3 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, keturis sykius suklydo, dukart prasižengė ir surinko 7 naudingumo balus.

Savo ruožtu itin prastai baudų metimus realizavęs A.Gudaitis žaidė beveik 19 minučių, per kurias įmetė 8 taškus (3/5 dvit., 2/8 baud.), atkovojo 4 kamuolius, sykį suklydo, triskart prasižengė ir surinko 4 naudingumo balus.

ALBA: Luke'as Sikma 16 (15 atk. kam., 6 rez. perd., 34 naud. bal.), Tamiras Blattas 15 (4/7 trit., 7 rez. perd.), Yanni Wetzellis 11, Christas Koumadje (6 atk. kam.) ir Yovelis Zoosmanas po 10.

„Panathinaikos“: Marius Grigonis 14 (3/6 trit.), Andrew Andrewsas 13, Parisas Lee 11.