2021 10 07

Ilgai prieš „Zenit“ kvėpavęs „Žalgiris“ susmuko lemiamoje atkarpoje

Sunki sezono pradžia tęsiasi. Martinas Schilleris gavo dar vieną meistriškumo pamoką iš vieno didžiausių Eurolygos didmeistrių Xavi Pasqualio, o Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje 64:70 (16:21, 18:19, 17:15, 13:15) apmaudžiai nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“. Tai buvo antrasis kauniečių pralaimėjimas Eurolygoje šį sezoną.

Praėjusią savaitę Lietuvos čempionai skaudžiai pralaimėjo Prancūzijoje Vilerbano ASVEL ekipai ir mintis apie pirmąją sezono pergalę buvo priversti atidėti savaitei. Sugrįžę į savo areną ir palaikomi 10 tūkst. sirgalių žalgiriečiai metė rimtą iššūkį kur kas storesnę piniginę turinčiam Piterio klubui, bet paneigti išankstinių prognozių nesugebėjo.

„Žalgiris“ sėkmingiau pradėjo akistatą ir pirmavo 6:2, bet vėliau iniciatyva priklausė „Zenit“. Nors kauniečiai dar kurį laiką laikėsi per kelių metimų atstumą, o trečiajame kėlinyje netgi trumpam buvo aplenkę varžovus (47:46), iniciatyvos iš savo rankų Rusijos klubas nepaleido, o visus taškus ant „i“ sudėjo spurtu ketvirto kėlinio pradžioje.

„Žalgiriui“ ir vėl stipriai trūko lyderiu vadinamo Emmanuelio Mudiay indėlio. Amerikietis ir vėl blaškėsi, atrodė blankiai ir mačą baigą su 4 taškais.

Kauniečius į priekį tempė 10 taškų pelnęs Lukas Lekavičius. Tiek pat pridėjo Joffrey Lauvergne, 14 pelnė ir Vilerbane rezultatyviausiai žaidęs Janis Strelniekas.

„Žalgiris“: J.Strelniekas 14, J.Lauvergne 10, L.Lekavičius 10 (6 rez. perd.), E.Ulanovas 7, J.Nebo 7 (6 atk. kam., 3 blk.), M.Kalnietis 5, N.Giffey 5, E.Mudiay 4, P.Jankūnas 2 (7 atk. kam.), A.Milaknis 0, T.Cavanaugh 0.

„Zenit“: J.Loydas 19, B.Baronas 11.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Zenit“ 64:70.

40 min. Kauniečiai apsigynė ir Joshas Nebo išprovokavo varžovų pražangą, bet įmetė tik vieną baudą. Tuomet Jordanas Loydas pataikė labai sunkų metimą ir sužlugdė kauniečių viltis. Edgaras Ulanovas nepataikė abiejų baudų, bet kamuolį atkovojo žalgiriečiai ir Janis Strelniekas pataikė iš toli. Visgi mesdami baudas svečiai neklydo.

39 min. Lukas Lekavičius dešimtuoju tašku mažina atsilikimą iki 5 taškų (60:65). Lieka pusantros minutės.

36 min. Joshas Nebo atlieka pora įspūdingų blokų. Vienas iš jų – Artūrui Gudaičiui.

35 min. Andrejus Zubkovas paleidžia tritaškį paskutinę atakos sekundę ir „Zenit“ didina atotrūkį iki 10 taškų.

34 min. Joshas Nebo deda iš viršaus po netaiklaus Luko Lekavičiaus metimo – 53:60.

32 min. Lemiamą kėlinį rusai pradeda penkiais taškais be atsako ir vėl bėga į priekį devyniais taškais.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Zenit“ 51:55.

30 min. Kėlinio pabaigoje žalgiriečiams vėl taškus rinkti sekasi sunkiau. „Zenit“ bėga priekin.

Marius Milašius Marius MILAŠIUS, 15min žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Joffrey Lauvergne'as – jau prie „Žalgirio“ atsarginių suolo. Prancūzas – su žaidybine apranga, bet peties skausmas akivaizdžiai dar veikia vidurio puolėją, kuris sukioja ranką ir bando prajudinti skaudamą vietą.

26 min. Emmanuelis Mudiay pelno pirmuosius savo taškus, o kauniečiai po labai ilgos pertraukos atsiduria priekyje – 47:46.

To „Žalgiriui“ reikia mažiausiai. Rezultatyviausiai šiandien žaidžiantis Joffrey Lauvergne'as skaudžiai krenta ant žemės ir susižeidžia petį. Skausmo perkreiptu veidu prancūzas su komandos gydytoju iš karto patraukia į rūbinę.

23 min. Lukas Lekavičius lygina rezultatą – 42:42.

22 min. Edgaras Ulanovas ir Janis Strelniekas pataiko po tritaškį. Intrga grįžta ir jau smagiau. 40:42.

21 min. Artūras Gudaitis krauna iš viršaus. Labai nesunkiai. Žalgiriečiai gynyboje turi daug problemų.

Rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebi 10 153 sirgaliai. Tai – šio sezono Eurolygos lankomumo rekordas, nežymiai pagerinęs praėjusios savaitės Tel Avivo publikos rezultatą (10 090).

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Zenit“ 34:40.

19 min. Pora prošvaisčių. Janis Strelniekas pataiko iš toli, o Joffrey Lauvergne deda iš viršaus – 32:38.

17 min. Alexas Poythressas pataiko baudą ir žalgiriečių deficitą pirmą kartą didina iki dviženklės žymos... 25:35.

16 min. Sergejus Karasiovas pataiko iš toli. Emmanuelis Mudiay toliau atrodo labai slogiai. 25:34.

13 min. Mantas Kalnietis pataiko antrą „Žalgirio“ tritaškį, bet kitos atakos metu tuo pačiu atsako Billy Baronas. 23:31.

12 min. Edgaras Ulanovas švysteli smagų tritaškiuką su Connerio Frankampo pražanga. Viltis grįžta – 20:24.

11 min. Kauniečiams vis sunkiau rasti kelių prie svečių krepšio. „Zenit“ iš lėto tolsta. 16:24.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Zenit“ 16:21.

9 min. Mindaugas Kuzminskas atsidaro baudos metimu. 14:19.

7 min. Lukas Lekavičius smagiai kabina kamuolį virš rusų krepšio ir Joshas Nebo efektingai krauna iš viršaus – 12:15. Lukas puikiai išnaudoja savo greičio savybes prieš palyginus lėtą Dmitrijų Kulaginą.

6 min. Taškų sausrą nutraukia įspūdingą metimą per kur kas aukštesnį oponentą iš po krepšio pataikantis Lukas Lekavičius – 10:13.

Per minutės pertraukėlę – graži „Žalgirio“ padėka Renaldui Seibučiui. Karjerą šią vasarą baigusiam buvusiam žalgiriečiui atsistoję plojo visi „Žalgirio“ sirgaliai, o Paulius Motiejūnas įteikė atminimo dovaną. R.Seibutis Kaune žaidė du sezonus 2015-2017 m.

5 min. Kauniečiai stabteli puolime, bet Piterio komandai taškus irgi rinkti sekasi sunkiai. Kol kas viskas dar kontroliuojama – 8:13.

4 min. Savo firminiu metimu iš vidutinio nuotolio atsidaro Paulius Jankūnas – 8:7.

Martinas Schilleris vos pasveikusį Paulių Jankūną iš karto meta į starto penketą. Priežastis aiški – siekis pažaboti „Zenit“ sunkųjį kraštą Jordaną Mickey. Tyleriui Cavanaugh tam stigtų raumenų.

3 min. Prancūzas mačo pradžioje labai karštas, Joffrey Lauvergne pelno pirmuosius šešis žalgiriečių taškus – 6:2.

1 min. Efektinga pradžia. Prireikia vos 7 sek. ir Joffrey Lauvergne krauna kamuolį į Piterio ekipos krepšį – 2:0.

Kauniečiai dvikovą pradeda tokiu penketuku: Emmanuelis Mudiay, Janis Strelniekas, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Joffrey Lauvergne.

„Žalgirio“ arenoje – ne tik Kauno komandos sirgaliai, bet ir grupelė lenkų, į Lietuvą atvykusių dėl „Zenit“ puolėjo Mateuszo Ponitkos. Kelių dienų išvyką organizavo vienas Lenkijos krepšinio portalų. Į ją įėjo kelionė, bilietai į rungtynes, ekskursijos po lankytinas Kauno vietas, dvi nakvynės ir lietuvių patiekalų degustacija, „Žalgirio“ suvenyrai, o viso to kaina – 327 eurai. Beje, tarp už „Zenit“ suolo įsitaisiusių lenkų yra ir buvęs šios šalies rinktinės žaidėjas Radoslawas Hyzy.