2019 10 06

Eurolygos turas: du laimingi lietuviai, staigmena, aklina tamsa ir J.Plazos asistentai

Šią savaitę Senojo žemyno arenose praūžė pirmasis Eurolygos turas, krepšinio sirgaliams pateikęs ir staigmenų, ir fantastiškų epizodų, ir skambių pergalių. Portalas Eurolyga.lt kviečia apžvelgti svarbiausius pirmosios savaitės momentus.
Rimas Kurtinaitis, Mike'as Jamesas ir Tony Parkeris
Rimas Kurtinaitis, Mike'as Jamesas ir Tony Parkeris / nuotr. „Getty Images“/euroleague.net

Lietuviai

Lietuvos krepšininkai Eurolygos pirmą turą užbaigė itin skirtingomis nuotaikomis.

Rimas Kurtinaitis buvo pirmasis mūsų šalies atstovas, stojęs į kovą. Jo vadovaujamas Maskvos srities „Chimki“ 89:83 nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ klubą.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Rimas Kurtinaitis

Rokas Giedraitis debiutavo pajėgiausiame Senojo žemyno turnyre, o pirmas blynas tikrai neprisvilo.

Visų pirma, jis buvo ilgiausiai aikštėje išbuvęs ALBA komandos žaidėjas. Per 26 minutes puolėjas iš Lietuvos pelnė 9 taškus (2/5 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 2 varžovų pražangas. R.Giedraičio sąskaitoje – 14 naudingumo balų.

Antra, Berlyno klubas namuose 85:65 nugalėjo Sankt Peterburgo „Zenit“.

Kitas lietuvis Mindaugas Kuzminskas sužaidė pirmas Eurolygos rungtynes su Pirėjo „Olympiakos“ marškinėliais, bet jam sekėsi prasčiau – 6 taškai (2/4 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud. met.), 5 atkovoti kamuoliai, klaida, gautas blokas, išprovokuota pražanga ir 6 naudingumo balai per 12 minučių.

Maža to, Kuzia su „Oly“ 63:82 krito prieš Vilerbano ASVEL.

Staigmena

Būtent ką tik minėtos ASVEL ir „Olympiakos“ rungtynės tapo didžiausia turo staigmena.

ASVEL savo žiūrovų akivaizdoje iškovojo pirmą pergalę Prancūzijai Eurolygoje nuo 2015-ųjų.

Vilberbano ekipa pergalę nusikalė ketvirtajame kėlinyje, per kurį sumetė net 26 taškus, o praleido 16. Laimingas tribūnose rankas aplinkiniams po pergalės spaudė ir Vilerbano komandos vadovas Tony Parkeris.

„Tai didelė staigmena ir man“, – po mačo pripažino ASVEL treneris Zvezdanas Mitrovičius.

Skaičius

40 – tiek minučių aikštėje praleido Stambulo „Fenerbahče“ naujokas Derrickas Williamsas.

Kadangi Janas Vesely ir Joffrey Lauvergne gydosi traumas, daugiau krūvio teko kitiems. Tą savo kailiu labiausiai pajautė būtent amerikietis.

Buvęs NBA naujokų biržos antrasis šaukimas D.Williamsas žaidė visas rungtynes, per kurias pelnė 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Tiesa, Stambulo klubas 77:81 krito prieš „Real“.

Citata

Joanas Plaza yra treneris, kuris dažnai gali paleisti sparnuotą frazę ir tą padarė jau po pirmųjų Eurolygos rungtynių.

„Zenit“ centrui Gustavo Ayonui buvo sulaužyta nosis, traumą patyrė ir sunkusis krašto puolėjas Andrejus Zubkovas.

Po mačo J.Plaza kalbėjo: „Žiūrėsime, galbūt mano asistentams teks sužaisti kelias minutes. Toks gyvenimas, nenoriu verkti dėl traumų, dėl to, kas paveikia ir daug kitų komandų. Žinoma, mums, kaip naujiems Eurolygos dalyviams, tokia situacija yra labai bloga.“

Žiūrėsime, galbūt mano asistentams teks sužaisti kelias minutes

TOP 10

Gražiausių Eurolygos turo epizodų viršūnėje atsidūrė Tel Avivo „Maccabi“ puolėjas Quincy Acy. Jis be jokių skrupulų sugrūdo kamuolį į krepšį su visu Sergejumi Monia.

Beje, dešimtoje vietoje sutinkame ir R.Giedraitį, kuris su Eurolyga sveikinosi gražiu dėjimu.

MVP

Mike'as Jamesas nustebino daugelį savo nuostabiu žaidimu pirmajame ture.

6/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškis – tokį taiklumą iš žaidimo pademonstravo amerikietis, kuris vasarą tapo nereikalingas Milano „Olimpia“ naujajam treneriui Ettore Messinai.

Reikėtų pridėti, kad M.Jamesas prametė keturis baudų metimus iš devynių, bet 20 taškų, 2 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvių perdavimų, 6 išprovokuotų ir vieno gautos pražangos pasirodymas bei 28 naudingumo balai garantavo gynėjui turo MVP titulą.

Sugrįžimas

Nikola Mirotičius vasarą iš NBA persikėlė į Eurolygą, bet panašu, kad prie europietiško krepšinio daug laiko jam prisitaikyti nereikia.

Puolėjas per 25 minutes suvertė 24 taškus (5/8 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, blokavo 2 metimus, išprovokavo 5 pražangas bei surinko 22 naudingumo balus.

N.Mirotičiaus vedama „Barca“ nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ 74:64.

Kuriozas

Nedažnai Eurolygos rungtynės virsta naktiniu krepšiniu, bet kelioms sekundėms taip nutiko Valensijoje.

Rungtynių tarp vietos komandos ir Maskvos CSKA antrajame kėlinyje arenoje tiesiog dingo šviesa.

Netrukus šviesos įsižiebė vėl, o neveikiantis liko tik arenos palubėse kabantis kubas.