Eurolyga | „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ | 20:00 | „Žalgirio“ arena |
Šarūnas Jasikevičius galbūt nežino, kokį vaidmenį D.Thompsonui bus numatęs „Crvena Zvezda“ treneris Dejanas Radonjičius, tačiau jis gali numanyti, ko galima tikėtis iš 28-erių krepšininko. Sezono pradžioje atstovaudamas Stambulo „Galatasaray“ D.Thompsonas lankėsi „Žalgirio“ arenoje, kur turkai namo buvo išsiųsti su pralaimėjimu 87:75, o žaidėjas per 12 minučių pasižymėjo tik 2 taškeliais.
Prieš 4 metus atstovaudamas Berlyno ALBA D.Thompsonas „Žalgiriui“ pridarė daugiau problemų, kai Vokietijoje į lietuvių krepšį įmetė 16 taškų.
Kita vertus, „Žalgirio“ arenoje serbų naujokas tikrai nebus kertinis faktorius. Tik bet kokiu atveju, D.Thompsonas sustiprins „Crvena Zvezda“ priekinę liniją, kuri kovą dėl atšokusių kamuolių pirmoje tarpusavio dvikovoje žaliai baltiems pralaimėjo 24:39.
Bet daug įdomesnė atrodo D.Thompsono istorija. Pirmą kartą su Lietuvos krepšininkais jis susidūrė dar prieš 10 metų – pasaulio septyniolikmečių čempionate Serbijoje.
D.Thompsonas tą vakarą pelnė 17 taškų ir buvo antras rezultatyviausias JAV rinktinės narys, prisidėjęs prie sunkios pergalės prieš Lietuvą 90:81.
JAV rinktinės sudėtyje tada buvo šių dienų pirmo ryškumo NBA žvaigždės Stephenas Curry ir DeAndre Jordanas.
Tiesa, jaunimo čempionatai gali neturėti visiškai jokios įtakos ateičiai. Pavyzdžiui, naudingiausias 2015 ir 2016 metų NBA žaidėjas S.Curry tose rungtynėse težaidė 12 minučių, pelnė 5 taškus ir prasižengė 4 kartus. O dabartinė „Los Angeles Clippers“ žvaigždė D.Jordanas rungtyniavo tik 6 minutes, per kurias pasižymėjo 6 taškais.
Beje, tada pasaulio čempionate S.Curry rinko vid. 9,4 taško, tritaškius pataikė jam dabar kukliu 35,3 proc. tikslumu. D.Jordano rodikliai buvo dar kuklesni – 5,3 taško ir 2,7 atkovoto kamuolio.
Dabartinis „Crvena Zvezda“ aukštaūgis D.Thompsonas tada rinko vid. po 10 taškų ir 6,1 atkovoto kamuolio.
JAV rinktinės lyderiais buvo Patrickas Beverley ir Michaelas Beasley, rinkę atitinkamai vid. po 13 ir 12,8 taško. Beje, P.Beverley dabar žaidžia „Houston Rockets“ ir yra geras Donato Motiejūno bičiulis. M.Beasley 2008-ųjų NBA naujokų biržoje buvo pasirinktas 2-uoju šaukimu po Derricko Rose'o, tačiau savo potencialo neišnaudojo ir dabar renka vid. 8,1 taško „Milwaukee Bucks“ klube.
DeAndre Jordanas tais pačiais metais (2008 m.) buvo pašauktas vos 35-uoju šaukimu, o S.Curry NBA naujokų biržoje dalyvavo metais vėliau – 2009-aisiais buvo pasirinktas 7-as.
D.Thompsonas taip ir nebuvo pašauktas 2010-ųjų NBA naujokų biržoje. Nepatekęs į NBA, amerikietis persikėlė į Europą, kur žaidė Graikijoje, Slovėnijoje, Vokietijoje, Kinijoje, Izraelyje, Stambule ir dabar Serbijoje. Ten, kur prieš 10 metų skriaudė lietuvius.
Beje, kas tada atstovavo Lietuvos rinktinei?
Rungtynėse su JAV rezultatyviausiai žaidė 19 taškų surinkęs Deividas Gailius, 13 pridėjo Lukas Brazdauskis. Daug vilčių teikęs talentas Žygimantas Janavičius pasižymėjo 8 taškais ir 6 rezultatyviais perdavimais, bet suklydo 6 kartus ir prametė visus 5 tritaškius.
Žaidė ir Martynas Gecevičius, taip pat prametęs visus 5 tolimus metimus ir aikštę palikęs su 2 taškeliais.
Pasaulio čempionate tada amerikiečiai tenkinosi sidabru, nes finale pralaimėjo Serbijai su Bobanu Marjanovičiumi, Milanu Mačvanu, Miroslavu Raduljica, Marko Kešeljiu ir Stefanu Markovičiumi.
Lietuvos rinktinė liko 9 vietoje. Marius Valukonis ir Martynas Gecevičius lietuviams rinko vid. 13,3 taško, Žygimantas Janavičius (6,6 rez. perd.) – 10,1, Deividas Gailius – 9,7 taško.