Su 15 diena! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
2020 01 09

Fantastišką R.Giedraičio dėjimą Berlyne aptemdė „Maccabi“ pergalė

Rokas Giedraitis pasižymėjo dėjimu, vertu efektingiausių epizodų dešimtuko aukščiausių vietų, tačiau Berlyno ALBA (5-13) namuose 89:95 (28:31, 17:19, 19:22, 25:23) krito prieš Tel Avivo „Maccabi“ (12-6) krepšininkus, kurie nutraukė dviejų pralaimėjimų atkarpą.
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Rokas Giedraitis nesėkme pažymėtame mače žaidė 20 minučių, pelnė 11 taškų (2/6 dvit., 0/2 trit., 7/9 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, suklydo kartą, kartą prasižengė ir išprovokavo 6 pražangas bei surinko 10 naudingumo balų.

Lietuvis sukūrė ryškiausią dvikovos epizodą, kai trečiajame kėlinyje galingai sugrūdo kamuolį į krepšį su „Maccabi“ supertalento Deni Avdija pražanga.

Svečių gretose pirmoje mačo dalyje spindėjo Elijah Bryantas, pataikęs 4 tolimus metimus iš 5 ir surinkęs 14 taškų. Susitikimą jis baigė pakartojęs pelnytų taškų (19) karjeros rekordą bei užfiksavęs geriausią karjeros rezultatą naudingumo balų kategorijoje (29).

Antrojo kėlinio viduryje „Maccabi“ pelnė 10 taškų be atsako ir įgijo dviženklį pranašumą 41:31.

ALBA puolėjas Luke'as Sikma jau 28-ąją mačo minutę užfiksavo dvigubą dublį, o susitikimą baigė savo sąskaitoje turėdamas 10 taškų ir 12 atkovotų kamuolių. Pastarasis rodiklis yra aukščiausias per krepšininko karjerą Eurolygoje.

Amerikietis pasižymėjo ir įspūdingu perdavimu.

Po traumos į rikiuotę sugrįžo buvęs žalgirietis Nate'as Woltersas, tačiau sugrįžimas nebuvo sėkmingas. Penkerias rungtynes praleidęs gynėjas per 8 minutes prametė abu metimus ir surinko -1 naudingumo balą.

Likus 24 sekundėms iki susitikimo pabaigos islandas Martinas Hermannssonas pataikė tolimą metimą ir „Maccabi“ persvarą prikirpo iki 4 taškų (86:90). Vis dėlto Tel Avivo krepšininkai realizavo tris baudų metimus bei taip nulėmė rungtynių likimą.

Kita Eurolygos savaitė bus dviguba, o Berlyno ekipos išvykose laukia „Olympiakos“ ir „Crvena zvezda“ egzaminai, tuo metu „Maccabi“ namuose tikrins „Barcelona“ ir Artūro Gudaičio atstovaujamą „Olimpia“.

ALBA: Martinas Hermannssonas 16, Marcusas Erikssonas 12, Rokas Giedraitis 11, Nielsas Giffey ir Luke'as Sikma (12 atk. kam., 5 rez. perd.) – po 10.

„Maccabi“: Elijah Bryantas 19 (5/6 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Jalenas Reynoldsas 17 (8/10 dvit.) Scottie Wilbekinas 15, Jake'as Cohenas 11.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?