2016 12 20

Fantastiškas krepšinis: „Žalgiris“ iš Stambulo grįžta su puikia pergale

Kauno „Žalgiris“ Stambule iškovojo antrąją pergalę išvykoje ir penktąją šį sezoną Eurolygoje. Ir dar kokią. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 84:71 (16:13, 28:17, 22:21, 18:20) nubloškė „Anadolu Efes“ krepšininkus ir kontroliavo žaidimą visas rungtynes. Kevinas Pangosas pataikė net penkis tritaškius.
Eurolyga | „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 71:84 | Stambulas

Žalgiriečiai varžovus pranoko taiklumu ir kova dėl atšokusių kamuolių. Dvitaškius metė net 67 proc. taiklumu (25/37), o kovą dėl kamuolių laimėjo 32:21, nors „Anadolu Efes“ iki šiol buvo geriausiai dėl kamuolių kovojanti ekipa Eurolygoje.

Savaitės pradžioje Stambulo klubui nepavyko užpildyti savo arenos tribūnų ir „Žalgiris“ nuo pat pradžių spaudė varžovus. Žalgiriečiai atsakingai gynėsi, tačiau aštuonios klaidos pirmajame kėlinyje neleido susikrauti reikšmingos persvaros. Po pirmųjų 10 minučių „Žalgiris“ pirmavo 16:13.

Antrajame kėlinyje Stambulo klubas buvo sumažinęs skirtumą iki trijų taškų (26:29), tačiau antroje kėlinio pusėje žalgiriečiai nurūko į priekį. Edgaro Ulanovo vedamas „Žalgiris“ susikrovė 14 taškų pranašumą ir sužaidė bene geriausią atkarpą šiame sezone. Vienas iš turkų lyderių Jaysonas Grangeris per du kėlinius nepelnė nė taško.

Antroje rungtynių pusėje tęsėsi sėkmingas žalgiriečių žaidimas tiek puolime, tiek gynyboje. Kevinas Pangosas pataikė net penkis tritaškius iš šešių, o varžovams leista įmesti vos 71 tašką.

K.Pangosas iš viso pelnė 15 taškų ir buvo rezultatyviausias komandoje. 14 taškų pridėjo Edgaras Ulanovas.

8 taškus pelnęs Renaldas Seibutis sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes Eurolygoje.

„Žalgiris“ pataikė 7 tritaškius iš 19-os, „Anadolu Efes” – šešis iš 27.

Penktą pergalę iškovojęs Kauno klubas Eurolygoje užima dvyliktą vietą, tačiau tiek pat laimėjimų savo sąskaitoje turi ir aštuntoje vietoje esantis „Anadolu Efes“.

„Žalgiris“: K.Pangosas 15 (5/6 trit.), E.Ulanovas 14 (5/5 dvit.), B.Motumas 11 (5 atk. kam.), R.Seibutis 8, P.Jankūnas 8, A.Lima 7 (7 atk. kam., 2 per. kam.), L.Lekavičius 6, A.Kavaliauskas 6, L.Westermannas 4 (6 rez. perd.), A.Milaknis 3, P.Valinskas 2, R.Javtokas 0.

„Anadolu Efes“: T.Heurtelis 18 (5/6 dvit., 4 rez. perd., 4 per. kam.), D.Brownas 16, T.Honeycuttas 12 (8 atk. kam.).

Statistika: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 71:84

Dvitaškiai: 19/33 (57,6%) – 25/37 (67,6%)

Tritaškiai: 6/27 (22,2%) – 7/19 (36,8%)

Baudų metimai: 15/22 (68,2%) – 13/15 (86,7%)

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 19

Atkovoti kamuoliai: 23 – 32

Klaidos: 12 – 16

Perimti kamuoliai: 12 – 7

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 71:84

40 min. Įspūdinga pergalė ir solidus žaidimas. Š.Jasikevičius po rungtynių dėkojo žaidėjams už discipliną – penktoji pergalė kišenėje.

35 min. Žalgiriečiai toliau mėgavosi žaidimu ir neleido varžovams priartėti. Tritaškį pataikė ir B.Motumas – 60:78.

Trečiasis kėlinys: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 51:66

30 min. Prieš lemiamą kėlinį žalgiriečiai turėjo 15 taškų pranašumą.

28 min. Po Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlės „Žalgiris“ toliau didino persvarą ir pirmavo jau šešiolika taškų. K.Pangosas smeigė jau penktą tritaškį – 47:64.

26 min. K.Pangosas toliau svaidė dvitaškius ir „Žalgiris“ įgijo rekordinę, penkiolikos taškų persvarą – 40:55.

24 min. K.Pangosas pataikė antrą tritaškį ir „Žalgiris“ laikėsi atokiai nuo savo varžovų, kurie bandė spausti svečius – 35:49.

Antrasis kėlinys: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 30:44

20 min. K.Pangosas smeigė tritaškį, o E.Ulanovas toliau puikiai atakavo iš vidutinio nuotolio. Po pirmosios rungtynių pusės „Žalgiris“ turėjo 14 taškų pranašumą.

18 min. E.Ulanovas puikiai apžaidė T.Honeycuttą ir pelnė du taškus su pražanga. Žalgiriečiai įgijo vienuolikos taškų pranašumą – 26:37.

16 min. Tritaškiais negarsėjęs D.Balbay pataikė net du tolimus metimus ir sumažino skirtumą iki trijų taškų. Per savo karjerą jis iki šiol buvo pataikęs vos du tritaškius – 26:29.

13 min. A.Milaknis pataikė pirmąjį žalgiriečių tritaškį. Tačiau trečią asmeninę pražangą užsidirbo A.Kavaliauskas. „Anadolu Efes“ prašė pasitarimo, kai svečiai turėjo 9 taškų pranašumą – 16:25.

Pirmasis kėlinys: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 13:16

10 min. D.Thomas smeigė pirmąjį rungtynių tritaškį, o Stambulo klubas per pirmąjį kėlinį perėmė net šešis „Žalgirio“ kamuolius. Nepaisant to, pranašumą turėjo žalgiriečiai.

7 min. T.Heurtelis perskaitė žalgiriečių derinį, pavogė kamuolį ir persvėrė rezultatą. „Anadolu Efes“ atsigavo po prastos rungtynių pradžios – 8:6.

5 min. Triuškinantis B.Dunstono dėjimas pabudino apsnūdusius turkų sirgalius. B.Motumas pasižymėjo po puikios atakos ir „Žalgiris“ pavyzdingai gynėsi – 2:6.

2 min. Antradienį Stambulo ekipa nesurinko pilnų tribūnų, o A.Lima rungtynes pradėjo dėjimu. Stambulo ekipa atsigriebė atkovotais kamuoliais, tačiau tai jų taškų sąskaitos neatidarė – 0:4.