Su 15 diena! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
2020 01 16

„Fenerbahče“ išlipo iš gilios duobės, bet galiausiai krito prieš „Barca“

Nors Stambulo „Fenerbahče“ (8-12) ir „Barcelona“ (13-7) kol kas yra skirtingose Eurolygos turnyrinės lentelės pusėse, prieš susitikdamos akis į akį Stambule komandos išgyveno priešingus laikotarpius – Turkijos klubas buvo laimėjęs triskart iš eilės, o katalonai tiek pat sykių paeiliui pralaimėję. Vis tik abi šios serijos ketvirtadienio vakarą nutrūko – didelį pranašumą iššvaisčiusi „Barca“ lemiamo spurto ketvirtajame kėlinyje dėka nugalėjo „Fenerbahče“ 80:74 (24:12, 18:27, 19:17, 19:18).
Victoras Claveras
Victoras Claveras / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Ilgiausią pralaimėjimų seriją šiame sezone į Stambulą atsivežusi „Barca“ rungtynes pradėjo ryžtingai – katalonai pelnė pirmus 11 taškų, o antrajame kėlinyje turėjo net 18 taškų persvarą – 30:12.

„Fenerbahče“ intrigą atkūrė dar pirmoje rungtynių pusėje – Željko Obradovičiaus kariauna spurtavo 22:5 ir baigiantis antrajam kėliniui atsiliko jau tik 34:35.

Antroje rungtynių pusėje „Barca“ turėjo nedidelį pranašumą, kol galiausiai „Fenerbahče“ sugebėjo persverti rezultatą ketvirtajame kėlinyje – šeimininkai beveik įpusėjus lemiamam ketvirčiui pirmavo 64:63.

Visgi lemiamą spurtą rungtynėse surengė katalonai. Du tritaškius pataikęs Malcolmas Delaney labiausiai prisidėjo prie sėkmingos svečių atkarpos, o iš viso „Barca“ spurtavo 13:2 ir pabėgo 76:66.

„Fenerbahče“ tiksint paskutinėms sekundėms dar buvo priartėjusi iki 4 taškų (74:78), bet katalonai atlaikė varžovų spaudimą ir iškovojo pirmąją pergalę 2020-aisiais.

Pirmąsyk šiais kalendoriniais metais suklupusi „Fenerbahče“ ir toliau bando persekioti atkrintamųjų traukinį. Ž.Obradovičiaus auklėtiniai kol kas yra tik 12-ti, bet nuo 8-osios vietos juos skiria vos viena pergalė.

Savo ruožtu nesėkmingą ruožą nutraukusi „Barca“ susigrąžino 3-ąją poziciją.

„Fenerbahče“: Kostas Sloukas 14 (7 atk. kam., 11 rez. perd., 26 naud. bal.), Nikola Kaliničius ir Nando De Colo po 12, Jamesas Nunnally 11.

„Barcelona“: Victoras Claveras 17 (3/3 trit.), Malcolmas Delaney 14 (4/7 trit.), Brandonas Daviesas (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Cory Higginsas (2/10 dvit.) ir Nikola Mirotičius (3/12 metimai, 11 atk. kam.) po 12.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?