2023 12 05

Finalo pakartojime – minusinis I.Brazdeikis ir čempionų triumfas

Eurolygos finalo pakartojimas Pirėjuje baigėsi taip pat, kaip ir lemiamos praėjusio sezono rungtynės Kaune. Madrido „Real“ (11-1) priešininkų teritorijoje 77:71 (23:19, 14:17, 24:21, 16:14) nugalėjo „Olympiakos“ (6-6).
Ignas Brazdeikis
Ignas Brazdeikis / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Graikijos ekipoje minimalų laiką aikštėje gavo Ignas Brazdeikis. Lietuvis per 7 minutes pelnė 2 taškus (1/3 dvit., 0/1 trit.), atkovojo ir perėmė po kamuolį bei surinko -1 naudingumo balą.

Dramatiškose rungtynėse įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Real“ pirmavo tik 69:68, bet tada surengė spurtą 6:0, nepraleido taškų ilgiau nei keturias minutes ir prasidedant paskutinei minutei atitrūko 75:68.

Nors Thomasas Walkupas smeigė tritaškį, Isaiah Canaano bandymas pataikyti kitoje atakoje buvo netikslus, o Sergio Llullas įtvirtino pergalę baudų metimais.

Šių komandų akistatą 2022-2023 m. finale po lemiamo S.Llullo metimo „Real“ laimėjo 79:78.

Pirėjo komanda dar žaidė be ką tik komandą papildžiusio Filipo Petruševo ir traumuoto Nigelo Williamso-Gosso, o „Real“ neturėjo Guerschono Yabusele ir Sergio Rodriguezo.

„Real“ šia pergale atsitiesė po pirmojo pralaimėjimo šį sezoną, kurį dramatiškai patyrė praėjusią savaitę prieš Stambulo „Fenerbahče“.

„Olympiakos“: Thomasas Walkupas 17 (3/10 trit.), Moustapha Fallas 10, Giannoulis Larentzakis 9.

„Real“: Džananas Musa 23 (5/7 trit.), Mario Hezonja 18 (10 atk. kam.), Walteris Tavaresas 11, Facundo Campazzo 9 (9 rez. perd.).