2023 04 27

Galinga „Monaco“ reakcija – triumfavo prieš emocijose skendusį „Maccabi“

„Monaco“ klubas su Donatu Motiejūnu atsitiesė po skaudaus antausio Eurolygos ketvirtfinalio serijos starte. Sašos Obradovičiaus auklėtiniai namuose 86:74 (22:18, 20:23, 25:13, 19:20) įveikė Tel Avivo „Maccabi“ ir išlygino serijos rezultatą 1-1.

Pirmajame susitikime antradienį vos 4 tritaškius iš 26 pataikę ir 67:79 rungtynes pralaimėję Monako krepšininkai antrąjį serijos mačą pradėjo galingai.

Pirmose rungtynėse nė sekundės nežaidęs Yakuba Ouattara smeigė du tritaškius, o sužaidus vos tris minutes „Monaco“ jau mėgavosi dviženkle persvara – 11:0.

Wade'as Baldwinas greitai prikėlė „Maccabi“ ir skirtumas aptirpo iki 3 taškų (8:11), bet pirmą ketvirtį „Monaco“ laimėjo 22:18.

Prasidėjus antrajam kėliniui Romanas Sorkinas penkiais taškais iš eilės išvedė „Maccabi“ į priekį (23:22), bet daugiausiai Elie Okobo ir Jordano Loydo pastangomis „Monaco“ susigrąžino iniciatyvą ir įpusėjus susitikimui turėjo minimalų pranašumą (42:41).

Monakiečiai galingai šovė į priekį po ilgosios pertraukos. Užsidegęs J.Loydas buvo sunkiai sustabdomas, o šeimininkų pranašumas grįžo prie dviženklės ribos – 54:44. J.Loydas per trečiąjį ketvirtį pelnė net 13 taškų, o likus paskutinėms 10 minučių „Monaco“ įtikinamai pirmavo (67:54).

Ketvirtajame kėlinyje po Darruno Hilliardo antrosios techninės pražangos ir baudų metimų serijos „Monaco“ susikrovė net 18 taškų persvarą (76:58), bet „Maccabi“ bandė grįžti į rungtynes, kai aptirpdė skirtumą iki 8 taškų (70:78).

Vis dėlto arbitrų sprendimais nepatenkintas W.Baldwinas už pinigų gestą teisėjams buvo išvarytas iš aikštės, o geriausią karjeros mačą sužaidęs J.Loydas įtvirtino „Monaco“ pergalę.

Nugalėtojų gretose D.Motiejūnas per 17 minučių pelnė 4 taškus (2/3 dvit.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo, sykį prasižengė ir surinko 12 naudingumo balų.

Monako komandoje spindėjęs J.Loydas įmetė net 33 taškus (5/5 dvit., 5/9 trit., 8/9 baud.) ir surinko 36 naudingumo balus.

Trečiosios ir ketvirtosios serijos rungtynės ateinančią savaitę bus žaidžiamos Tel Avivo „Menora Mivtachim“ arenoje.

„Monaco“: Jordanas Loydas 33 (5/5 dvit., 5/9 trit., 8/9 baud., 36 naud. bal.), Yakuba Ouattara 12, Mike'as Jamesas (1/7 trit., 6 rez. perd.) ir Elie Okobo (2/7 trit.) po 11.

„Maccabi“: Wade'as Baldwinas 17, Lorenzo Brownas 16 (6 rez. perd.), Darrunas Hilliardas ir Joshas Nebo (7 atk. kam.) po 8.