2020 01 24

Geras plienas nerūdija: V.Spanoulis pasiekė dar vieną Eurolygos rekordą

Pirėjo „Olympiakos“ ketvirtadienio vakarą Sankt Peterburge nusileido vietos „Zenit“ krepšininkams ir patyrė jau 13-ąjį pralaimėjimą šiame Eurolygos sezone, tad šios rungtynės „raudoniesiems“ neįsimins pačiomis šviesiausiomis spalvomis. Vis dėlto tai nesumenkina pasirodymo, kurį „Sibur“ arenoje pademonstravo „Olympiakos“ simbolis Vassilis Spanoulis.
Vassilis Spanoulis
Vassilis Spanoulis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Iki šio susitikimo po 10,3 taško vidutiniškai rinkęs veteranas Rusijoje driokstelėjo kaip reikiant – gynėjas per 32 minutes ir 25 sekundes pelnė 31 tašką (5/5 dvit., 5/7 trit., 6/9 baud.), išdalino 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 33 naudingumo balus.

Tinklelį skrodę V.Spanoulio metimai leido jam tapti vyriausiu Eurolygos žaidėju, pelniusiu bent 30 taškų per vieną susitikimą. Tą jis padarė būdamas 37 metų, 5 mėnesių ir 16 dienų amžiaus.

31 taškas yra daugiausia, kiek V.Spanoulis yra pelnęs rungtynėse be pratęsimų per 322 mačus trunkančią jo karjerą.

Jei būtų sumetęs visus baudų metimus, graikas galėjo pakartoti karjeros rezultatyvumo rekordą, kurį užfiksavo 2014-ųjų spalį Klaipėdoje.

Tuomet į vienintelį sezoną Eurolygoje žaidusio „Neptūno“ krepšį V.Spanoulis sumetė 34 taškus (5/10 dvit., 6/11 trit., 6/10 baud.) ir taip pat surinko 33 naudingumo balus, o „Olympiakos“ po pratęsimo išplėšė dramatišką pergalę 85:81.

Įdomu tai, kad tiek rungtynės Klaipėdoje, tiek mačas Sankt Peterburge V.Spanouliui buvo pirmieji ir kol kas vieninteliai pasirodymai šių miestų krepšinio sirgaliams.

Per visą karjerą graikas yra pelnęs jau 4 218 taškų ir pagal šį rodiklį yra absoliutus visų laikų Eurolygos lyderis.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?