Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 31

Graikijos derbyje – Eurolygos lyderių pergalė prieš lietuviškąjį PAO

Eurolygos lyderė Pirėjo „Olymapikos“ (23-9) ekipa namuose 81:73 (16:17, 17:21, 24:10, 24:25) nugalėjo dviejų lietuvių atstovaujamą Atėnų „Panathinaikos“ (11-21).
Mateuszas Ponitka ir Artūras Gudaitis
Mateuszas Ponitka ir Artūras Gudaitis / Imago / Scanpix nuotr.

Abi komandos buvo laimėjusios pirmąsias dvigubos savaitės rungtynes, tačiau „Oly“ principiniame mūšyje namuose dar kartą įrodė, kas yra didžioji Graikijos krepšinio jėga šiuo metu.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Tarikas Blackas, pelnęs 21 tašką, Sasha Vezenkovas pridėjo 19.

Artūras Gudaitis žaidė 21 minutę, per šį laiką pelnė 12 taškų (5/6 dvit., 2/2 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 4 kamuolius, kartą suklydo, 4 kartus prasižengė ir išprovokavo 2 varžovų pražangas.

19 naudingumo balų surinko Gudas ir buvo geriausias savo komandoje.

Marius Grigonis per 18 minučių pelnė 8 taškus (0/1 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengė, provokavo 2 pražangas varžovams ir finišavo su 9 naudingumo balais savo taupyklėje.

Įspūdingai sužaidė buvęs žalgirietis Thomasas Walkupas, kuris pelnė 11 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko net 13 rezultatyvių perdavimų, perėmė 4 kamuolius ir surinko 32 naudingumo balus.

Vos vieną tritaškį per pirmus tris kėlinius buvo pataikę „Oly“ žaidėjai, tačiau galiausiai jų pataikymas pakilo iki 18 proc. (3/17).

Rungtynes stebėjo ir Graikijos futbolo rinktinės treneris Gusas Poyetas, kurio komanda dar pirmadienio vakarą Atėnuose 0:0 sužaidė su Edgaro Jankausko vadovaujama Lietuva.

„Oly“ klubas turi 23 pergales ir yra vienvaldis lyderis Eurolygoje, PAO murkdosi 15-oje pozicijoje.

„Olympiakos“: T.Blackas 21, S.Vezenkovas 19, Th.Walkupas 11 (13 rez. perd.), M.Fallas 8.

„Panathinaikos“: P.Lee 15, D.Baconas 14, A.Gudaitis 12 (6 atk. kam.).