2021 07 02

Grįžta į Eurolygą: Mindaugas Kuzminskas keliasi į kitą Rusijos klubą

Mindaugas Kuzminskas po pusantrų metų pertraukos grįžta į Eurolygą. Lietuvos rinktinės puolėjas kitame sezone gins Sankt Peterburgo „Zenit“ garbę.

„BasketNews“ žurnalistas Donatas Urbonas pranešė, kad M.Kuzminskas su „Zenit“ pasirašys vienerių metų sutartį.

Apie Sankt Peterburgo komandos susidomėjimą M.Kuzminsku 15min rašė praėjusią savaitę. Dėmesį lietuviui rodė ir kitos žinomos komandos – „Monaco“ ir „Valencia“.

Kuzia į Eurolygą sugrįš pirmąsyk nuo 2019 m. rudens, kai trumpai žaidė Pirėjo „Olympiakos“ klube. Dar tame pačiame sezone lietuvis persikėlė į Krasnodaro „Lokomotiv“, kurio garbę gynė iki pat praėjusio sezono finišo.

31-erių krepšininkas pajėgiausiame žemyno turnyre žaidė ir gindamas Kauno „Žalgirio“, Malagos „Unicaja“ bei Milano „Olimpia“ klubų spalvas.

„Zenit“ praėjusį sezoną Eurolygoje gąsdino visus varžovus ir buvo per pergalę nuo finalo ketverto.

Ketvirtfinalio serijoje X.Pascualio auklėtiniai 2:3 nusileido „Barcelona“ krepšininkams, o VTB Jungtinės lygos pusfinalyje jie 1:3 krito prieš vėliau čempione tapusia Maskvos CSKA.

Šį sezoną Europos taurėje per beveik 27 minutes M.Kuzminskas pelnė po 12,4 taško (55 proc. dvit., 34,4 proc. trit., 77,5 proc. baud.), atkovojo po 4,4 kamuolio, atliko po 1,5 rezultatyvaus perdavimo ir fiksavo po 13,6 naudingumo balo.

Karolio Kavolėlio/KKF Scanpix Baltics nuotr./Mindaugas Kuzminskas

VTB Jungtinėje lygoje – 14,5 taško (64 proc. dvit., 33 proc. trit., 81,1 proc. baud.), 5,2 atkovoto kamuolio, 2,4 rezultatyvaus perdavimo ir 16,2 efektyvumo balo rodiklis per vidutiniškai 30 minučių ant parketo.

Šiuo metu M.Kuzminskas su Lietuvos rinktine siekia bilieto į olimpines žaidynes Kaune vykstančioje atrankoje. Per pirmąsias dvejas laimėtas rungtynes Kuzia ryškiau neišsiskyrė ir rinko tik po 1 tašką ir 2,5 atkovoto kamuolio.