Švieslentėje 14 sekundžių iki mačo pabaigos. Pirmaujate 4 taškais, turite kamuolį savo rankose ir 12 sekundžių atakai. Beveik niekas nebegali sutrukdyti jūsų pergalei. Labai logiška seka. Tačiau J.Lauvergne’as pačiame įkarštyje priėmė blogą sprendimą atakuoti krepšį vos tik atkovojus kamuolį puolime ir tai per 9 sekundes vos nepaskandino Kauno ekipos. Nepaisant maksimalios įtampos pačioje pabaigoje, ir iki tol netrūko daugybės įdomių rungtynių akcentų.
Gynyba ir M.Schillerio pakeitimas
M.Schilleris nusipelno bonus taškų už savo taktinį ėjimą jau rungtynių pradžioje – itin aukštą „Žalgirio“ startinį penketą, kuriame vietoj A.Milaknio pasirodė P.Jankūnas. N.Hayesas taip pasislinko į trečiąją poziciją ir tai buvo atsakas į N.Kaliničiaus figūrą trečioje pozicijoje bei „Valencia“ puolimą, kuriame nevengiama leisti centruoti tiek serbui, tiek kitiems aukštaūgiams.
Tai virto visišku pasisekimu – dauguma ispanų ekipos žaidimo nugara bandymų buvo nesėkmingi. N.Hayesas atliko tobulą darbą naudodamas savo fiziškumą prieš N.Kaliničių, o J.Lauvergne'as, su šiek tiek sėkmės, neblogai gynėsi B.Dubljevičiui centruojant netoli krepšio. Kaliničius realizavo vos 1 dvitaškį iš 6, Dubljevičius – 2 iš 6.
Dėl ilgiau nei visada naudoto aukšto penketo su trimis aukštaūgiais, „Žalgiris“ galėjo sau leisti ir daugiau keistis ginamaisiais. Tokiose situacijose gerą darbą neleidžiant priimti kamuolio baudos aikštelės prieigose atlikdavo ir kauniečių gynėjai. Aukštaūgiams tai buvo šiek tiek lengvesnė diena perimetre, kadangi „Valencia“ gynėjai nepasižymi išskirtinėmis atletinėmis ar driblingo savybėmis.
Visa tai susidėjo į efektyvų vakarą gynyboje – išskyrus paskutines 90 rungtynių sekundžių.
Išnarpliotas varžovų stepoutas
„Žalgiris“, be abejo, žinojo apie agresyvią oponentų pikenrolo gynybą, stepoutu atakuojant gynėją su kamuoliu ir buvo tam puikiai pasiruošę.