2020 01 24

Į J.Hardeno vaidmenį įsijautęs A.Švedas paskandino „Chimki“ Baskų krašte

Jamesas Hardenas NBA lygos rungtynėse prieš kelias dienas realizavo vos 1 tritaškį iš 17, o jo komanda pralaimėjo. Neigiamu jo pavyzdžiu ketvirtadienio vakarą pasekė ir Eurolygos žvaigždė Aleksejus Švedas, pataikęs vos 3 tolimus metimus iš 15 bei paskandinęs savo atstovaujamą Maskvos srities „Chimki“ (9-12) klubą Vitorijoje – Rimo Kurtinaičio auklėtiniai 79:83 (25:27, 19:20, 19:14, 16:22) suklupo prieš „Baskonia“ (8-13).
Aleksejus Švedas
Aleksejus Švedas / „Scanpix“ nuotr.

Į „Chimki“ mesijo vaidmenį įsijautęs A.Švedas šiose rungtynėse nepataikė pirmųjų aštuonių savo tolimų metimų, o pirmą sykį kamuolys po jo metimo tinklelį skrodė tik trečiajame kėlinyje.

Lemiamame ketvirtyje rusas pasirodė aikštėje jo komandai dar pirmaujant 65:64, o netrukus svečių persvara pasiekė ir 5 taškus – 71:66.

Pats A.Švedas per ketvirtąjį kėlinį pataikė 2 tritaškius iš 5, bet to buvo negana – niekaip nuo baskų išpuolių neapsigynę „Chimki“ krepšininkai pralaimėjo penktą kartą per paskutines šešerias rungtynes.

Ši nesėkmė toliau bloškia Pamaskvio komandą žemyn turnyrinėje rikiuotėje – „Chimki“ su 9 pergalėmis per 21 mačą užima vos 10-ąją poziciją.

Baskai, laimėję tik trečiąkart per paskutinius devynis mačus, yra 13-ti.

„Baskonia“: Shavonas Shieldsas 22 (7/11 metimai, 6 atk. kam.), Youssoupha Fallas 15 (6/9 dvit., 8 atk. kam.), Pierria Henry 10 (1/7 metimai, 8/10 baud., 6 atk. kam., 8 rez. perd.).

„Chimki“: Aleksejus Švedas 19 (3/15 trit., 5 rez. perd.), Jonas Jerebko 16 (3/4 trit., 6 atk. kam.), Janis Timma ir Sergejus Karasiovas po 10.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?