2016 03 04

Ilgai laukta pergalė Eurolygoje: solidus naujoko debiutas ir P.Jankūno įrašai istorijoje

Šarūnas Jasikevičius šeštadienį galės ramiai švęsti jubiliejų. Kauno „Žalgiris“ namuose sukūrė šventę. Eurolygos „Top 16” etape žalgiriečiai nutraukė nesėkmių seriją ir iškovojo antrąją pergalę. Žalgiriečiai pasiekė revanšą 75:73 (25:19, 16:19, 18:17, 16:18) prieš Bambergo „Brosse Baskets“.
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / Žalgirio nuotr.

Jerome‘as Randle‘as sėkmingai debiutavo Eurolygoje. Š.Jasikevičius įtraukė naujoką į startinį penketą ir nenusivylė. Jis pelnė 12 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Tai buvo išskirtinės rungtynės Kauno „Žalgirio“ kapitonui Pauliui Jankūnui. Jis antrajame kėlinyje peržengė 2 tūkst. taškų ribą Eurolygoje ir tapo vos 18-uoju žaidėju, kuriam pavyko tai pasiekti. Iš viso šiose rungtynėse jis pelnė 17 taškų.

Jis taip pat atkovojo 13 kamuolių. P.Jankūnas visų laikų Eurolygos geriausiųjų sąraše užėmė trečią vietą ir aplenkė Mirsadą Turkčaną (1287 atk. kam.). Už lietuvį aukščiau rikiuojasi tik ispanas Felipe Reyesas ir graikas Ioannis Bourousis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jerome'ui Randle'ui plojo atsistoję: „Jasikevičius puikiai mane įliejo į komandą“

Žalgiriečiai įspūdingai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 43:26. Snaiperiais garsėjantis Bambergo klubas pataikė vos 6 iš 19-os. Tiesa, „Žalgiris“ pataikė vos vieną tolimą metimą.

Vokietijoje kauniečiai buvo pažeminti 63:96. Tuomet prie Kauno klubo vairo dar stovėjo Gintaras Krapikas, o žaidimui dirigavo Mantas Kalnietis.

Šiose rungtynėse žalgiriečiai vertėsi be Martyno Pociaus. 29-erių gynėjas prieš porą dienų per treniruotę susimušė klubą ir dėl skausmų negalėjo išbėgti į aikštelę.

„Žalgiris“ nuo ketvirtosios F grupės vietos atsilieka trimis pergalėmis, o žaisti liko tik penkerios rungtynės.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jubiliejaus proga dovaną gavęs Šarūnas Jasikevičius juokavo apie „Žalgirio“ stiprybę

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17, I.Vougioukas 13, J.Randle'as 12, R.Seibutis 11, S.Vene 7, K.Vecvagaras 5, E.Ulanovas ir O.Hanlanas po 4, B.Motumas 2, L.Lekavičius 0.

„Brose Baskets“: N.Zisis 25, B.Wanamakeris 14, D.Theisas 10.

Į dvikovą su „Brose Baskets“ – be Martyno Pociaus

„Žalgirio“ talentą Isaiah Hartensteiną gyvenimo posūkis sukrėtė, bet kartu ir užgrūdino

„Brose Baskets“ pergalių architektas – krepšinio genijus, pripažįstantis vienintelį kelią į sėkmę

Paprastas Bambergo receptas, galintis suriesti Kauno „Žalgirį“ į ragą

Kauno „Žalgiriui“ – lemiamas vokiečių egzaminas

19:46

Eurolygoje debiutuojantis Jerome'as Randle'as – starto penkete.

Startinis penketas

19:51

Nicolo Melli pelnė dvitaškį ir išvedė vokiečius į priekį 4:2. Tai 100-osios krepšininko rungtynės Eurolygoje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Nicolo Melli

19:53

Latvis Janis Strelniekas pataikė pirmąjį rungtynių tritaškį – 9:6. Snaiperis bent vieną tritaškį pataikė 19-oje iš pastarųjų 20 mačų.

„Scanpix“ nuotr./Janis Strelniekas ir Denisas Lukašovas

19:59

Sužaidus 6 minutes pirmajame kėlinyje I.Vougioukas pirmą kartą baudos metimais išvedė „Žalgirį“ į priekį šiose rungtynėse – 13:11.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Ianas Vougioukas

20:00

Jerome'as Rande'as pelnė pirmuosius taškus Eurolygoje – 15:11.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Treniruotės akimirkos

20:08

Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 25:19. Paulius Jankūnas jau turėjo 9 taškus savo sąskaitoje.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Paulius Jankūnas

20:12

Antrąjį kėlinį P.Jankūnas pradėjo dvitaškiu ir peržengė 2 tūkst. taškų ribą Eurolygoje – 27:21. Jis yra vos 18-as žaidėjas, kuriam pavyko pasiekti šią ribą.

20:16

Bradley Wanamakeris tritaškiu mažino skirtumą iki 4 taškų – 26:30.

„Scanpix“ nuotr./Bradley Wanamakeris

20:23

Kasparas Vecvagaras pelnė du taškus su pražanga – 33:28.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Kasparas Vecvagaras

20:28

Edgaras Ulanovas pelnė pirmuosius taškus – 39:34.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Edgaras Ulanovas

20:31

Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 41:38. P.Jankūnas buvo rezultatyviausias su 11 taškų.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Šarūnas Jasikevičius

20:34

Žalgirio nuotr./Paulius Jankūnas

20:52

Nikos Zisis tritaškiu sumažino skirtumą iki dviejų taškų – 47:49.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Nikas Zisis

21:07

Po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 59:55.

21:14

J.Randle'as pataikė dešimtąjį tašką ir sukėlė ovacijas arenoje – 63:57.

21:23

Nicolo Melli tritaškis sumažino skirtumą iki taško – 67:68.

21:26

P.Jankūnas visų laikų geriausiųjų kovotojų dėl kamuolių sąraše pavijo Mirsadą Turkčaną (1287 atk. kam.)

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Paulius Jankūnas

21:29

Likus žaisti 1:45 min. B.Wanamakeris išlygino rezultatą – 73:73.

21:38

Neleistinai sustabdytas I.Vougioukas įmeta abi baudas, o vokiečiai nepataiko dviejų pratęsimą galėjusių išplėšti metimų. „Žalgiris“ iškovojo antrąją pergalę „Top 16“ etape – 75:73.