69:91 ir 81:89 prieš Šarūno Jasikevičiaus auklėtinius šią savaitę pralaimėjęs „Žalgiris“ tapo 27-ąja komanda Eurolygos ketvirtfinaliuose, nepajautusia pergalės skonio per pirmuosius du mačus išvykoje.
Nuo 2008-2009 m. sezono, kai Eurolygoje imta žaisti ketvirtfinalius iki trijų pergalių, nė vienai iš 26 komandų nepavyko laimėti serijos po to, kai pralaimėjo pirmuosius du susitikimus svečiuose.
Beveik pusė tų komandų – 12 – serijose kapituliavo jau trečiose rungtynėse namuose – tos serijos baigėsi rezultatais 0-3.
Trečdalis komandų sugebėjo įpūsti intrigą ir laimėti trečiąsias rungtynes, bet pralaimėjo ketvirtuosius mačus – 9 serijos baigėsi rezultatais 1-3.
Ir tik penki klubai sugebėjo laimėti abu susitikimus savo sirgalių akivaizdoje ir seriją sugrąžinti į namų aikštės pranašumą turėjusios komandos areną.
Pastarieji tokie atvejai įvyko prieš du sezonus, kai teigiamą pavyzdį šio sezono „Žalgiriui“ parodė Madrido „Real“ ir Miuncheno „Bayern“ krepšininkai.
2020-2021 m. sezone „karaliai“ neturėjo šansų prieš Stambulo „Anadolu Efes“ per pirmuosius du susitikimus, bet laimėjo abejas rungtynes „WiZink Center“ arenoje Madride ir vyko į Stambulą žaisti lemiamo mačo. Jis susiklostė dramatiškai, bet galiausiai pergalę 88:83 iškovojo ir į finalo ketvertą žengė Ergino Atamano komanda.
Tais pačiais metais „Bayern“ pralaimėjo pirmus du mačus Milane prieš „Olimpia“, bet atsitiesė Miunchene ir sugrąžino seriją į Italiją, kur po įspūdingos dramos 92:89 triumfavo „dizaineriai“.
Taip pat dvi tokios serijos eigos nutiko ir 2013-2014 m. sezone, kai iš sudėtingų situacijų kėlėsi Graikijos klubai.
Pirėjo „Olympiakos“ 2013 m. finalo pakartojime pralaimėjo pirmuosius du mačus Madride prieš „Real“, bet atsitiesė dviem pergalėmis namuose, kol galiausiai nusileido ispanams 69:83 lemiamose rungtynėse.
Tais pačiais metais Atėnų „Panathinaikos“ parsivežė dvejų rungtynių deficitą iš Maskvos, kur nusileido CSKA, bet nugalėjo Rusijos klubą namuose dukart ir sugrąžino seriją į šiuo metu Ukrainą niokojančią šalį. Vis dėlto intrigos penktose rungtynėse nebuvo – CSKA triumfavo 74:44.
Pati pirmoji tokia serija įvyko 2012-2013 m. sezone, o joje dalyvavo „Olympiakos“ ir „Anadolu Efes“ klubai. Graikai laimėjo abu kartus namuose, turkai tą patį padarė Stambule, o penktajame mače „Oly“ triumfavo 82:72.
Dar vieną kartą serijos rezultatas 2-0 buvo po to, kai abejas rungtynes laimėjo svečiuose žaidusi komanda – taip nutiko 2016-2017 m. sezone, kai Željko Obradovičiaus treniruota „Fenerbahče“ parsivežė du laimėjimus iš Atėnų, o galiausiai užbaigė darbą trečiose rungtynėse namuose, dar sykį nugalėdama „Panathinaikos“ ekipą.
Taigi iš viso per Eurolygos istoriją 27 komandos serijose atsiliko 0-2 ir nė viena iš jų dar nesugebėjo laimėti serijos. Beveik pusė, 13 komandų, pralaimėjo 0-3, devynios – 1-3, o penkios – 2-3.
Ar „Žalgiriui“ pavyks netapti keturioliktąja komanda, pralaimėjusia seriją 0-3 po to, kai neparsiveržė pergalės iš išvykos, paaiškės jau ateinančią savaitę – į trečiąją dvikovą Kauno ir Barselonos komandos stos trečiadienį 20 val. „Žalgirio“ arenoje.