K.Evanso tritaškių rekordas nukalė „Žalgiriui“ pergalę Valensijoje

Tendencijos keičiasi. Neseniai prie Kauno „Žalgirio“ komandos vairo stojusiam Andrea Trinchieri ieškoti pergalių kelio sekasi lengviau nei jo pirmtakui Kaziui Maksvyčiui. Antradienio vakarą italo treniruojami Lietuvos čempionai dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo dramatiška pergale, svečiuose 84:79 nugalėję į įkrintamąsias besitaikančią „Valencia“ ekipą.
Keenanas Evansas
Keenanas Evansas / Miguel Ángel Polo/Valencia Basket nuotr.

Tai buvo antra „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje vadovaujant A.Trinchieri iš trijų. Kauniečiai su 7 pergalėmis pavijo 15-oje pozicijoje žengiančią Stambulo „Anadolu Efes“.

Valensijos ekipa turi 10 pergalių ir taikosi į pirmąjį dešimtuką, kuris pratęs kovas įkrintamosiose.

Rungtynes geriau padėjo „Žalgiris“ ir prieš vieną geriausiai besiginančių Eurolygos komandų iki pertraukos sugebėjo išlaikyti nežymią persvarą (48:42).

Visgi po pertraukos viskas stojo į vietas – Valensijos komanda stipriai pagerino gynybą, pradėjo artėti ir trečio kėlinio viduryje pirmą kartą išsiveržė į priekį (56:55).

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi pačioje akistatos pabaigoje. Po šešių iš eilės Semi Ojeleye taškų atrodė, kad iniciatyvą perimą šeimininkai, bet tada Keenanas Evansas pataikė iš toli, Edgaras Ulanovas iš po krepšio ir likus kiek mažiau nei 100 sekundžių kauniečiai išsiveržė į priekį 77:74.

Tada Brandonas Daviesas sumetė baudas, bet kitos atakos metu Keenanas Evansas įmetė šeštą savo tritaškį ir pasiuntė šeimininkus į nokdauną, iš kurio jie taip ir neatsikėlė.

K.Evansas pelnė 24 taškus ir pataikė 6 tritaškius iš 9. Šeši tritaškiai – amerikiečio rekordas Eurolygoje.

Kaune šių komandų pirmojo rato dvikovą „Valencia“ laimėjo 87:72.

Penktadienį žalgiriečių laukia dar vienas išvykos mačas Ispanijoje su „Barcelona“ ir Roku Jokubaičiu.

„Valencia“: Brandonas Daviesas 18 (5 atk. kam., 24 n.b.), Chrisas Jonesas 13, Semi Ojeleye 9, Damienas Inglisas 8, Jaredas Harperis ir Stefanas Jovičius – po 7.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 24 (6/9 trit., 5 rez. perd., 23 n.b.), Edgaras Ulanovas 14 (8 atk. kam., 22 n.b.), Rolandas Šmitas 12 (6 atk. kam.), Laurynas Birutis 11 (2 atk. kam.), Brady Manekas 8.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Valencia“ 84:79.

40 min. Šeštas Keenano Evanso tritaškis – 80:78. Brandonas Daviesas sumeta baudas. Keenanas Evansas meta dar vieną tritaškį, nepataiko ir dar įspiria Stefanui Jovičiui. Techninė pražanga ir ispanai gauna šansą išsigelbėti. 80:79. Lieka 22 sek. ir „Žalgirio“ kamuolys. Brady Manekas pataiko. Ispanai neužpuola ir Edgaras Ulanovas baudų metimais įtvirtina pergalę.

39 min. Nuostabi ataka ir Edgaras Ulanovas pataiko iš po krepšio – 77:74.

38 min. Keenanas Evansas pataiko penktą tritaškį ir dar kartą išveda kauniečius į priekį. 75:74.

37 min. Rolandas Šmitas mojuoja alkūnėmis ir baudžiamas pražanga puolime. Dar ir nesportinė... Semi Ojeleye įmeta baudą. 72:74.

36 min. Semi Ojeleye pataiko iš toli, kauniečiai neužpuola, o tada prasižengia. Semi Ojeleye sumeta ir baudas. „Valencia“ pelno penkis taškus be atsako ir kauniečiai jau atsilieka 72:73.

35 min. Brady Manekas pataiko iš toli! 72:68.

33 min. Keenanas Evansas tritaškiu persveria rezultatą – 67:66.

31 min. Ketvirto kėlinio pradžioje daug chaoso, bet „Valencia“ sugeba išlaikyti trapų pranašumą.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Valencia“ 64:62.

30 min. Kėlinio pabaiga vėl teikia vilčių.

27 min. Šeimininkai vis tvirčiau perima iniciatyvą. Atsiliekame – 58:62.

26 min. Laurynas Birutis pelno keturis „Žalgirio“ taškus iš eilės. 58:57.

25 min. Greita ispanų ataka ir pirmą kartą šiame mače „Valencia“ pirmauja. Atsiliekame 54:55. Brandonas Daviesas krauna iš viršaus ir Andrea Trinchieri ima minutės pertraukėlę.

24 min. Valensijai priartėjus iki taško labai svarbų tritaškį pataiko Keenanas Evansas. Visgi Kevinas Pangosas atsako tuo pačiu. 54:53.

23 min. Antrą rungtynių pusę šeimininkai pradeda kur kas geresne gynyba ir pradeda artėti.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Valencia“ 48:42.

20 min. Dovydas Giedraitis paskutinę atakos sekundę išprovokuoja Justino Andersono pražangą ir sumeta baudas.

17 min. Edgaras Ulanovas vėl demonstruoja lyderystę. 41:35.

16 min. Valensijos krepšininkai spurtuoja. Lieka keturi taškai, bet „Žalgiris“ vis dar yra priekyje – 39:35.

14 min. Edgaras Ulanovas puikiai žaidžia veidu į krepšį – 33:26.

13 min. Valensijos ekipos gretose debiutuoja geras „Žalgirio“ pažįstamas Kevinas Pangosas. Kauniečiai išlaiko iniciatyvą – 31:24.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Valencia“ 27:21.

8 min. Lukas Lekavičius įmeta flauterį.

7 min. Rolandas Šmitas ir Brandonas Daviesas apsikeičia rezultatyviomis atakomis – 21:15.

5 min. Gera kauniečių atkarpa. Keenanas Evansas pataiko iš toli – 19:10.

4 min. Chaotiška mačo pradžia. Edgaras Ulanovas vėl imasi iniciatyvos – 8:6. Dovydas Giedraitis sumeta baudas – 10:6.

3 min. Valensijos krepšininkai irgi atsako šešiais taškais be atsako. Lygu – 6:6.

2 min. Rolandas Šmitas sumeta baudas – 6:0. Brandonas Daviesas baudos metimais pelno pirmuosius šeimininkų taškus. 6:4.

1 min. Edgaras Ulanovas pataiko abi baudas ir atidaro kauniečių taškų sąskaitą. Keenanas Evansas prideda taiklų metimą – 4:0.