Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 16

Įspūdinga „Baskonia“ – po čempionų paguldė ir Eurolygos lyderius

Prieš dvi dienas Vitorijos „Baskonia“ (9-5) svečiuose parklupdė Eurolygos čempionus Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus, o penktadienio vakarą dvigubą Eurolygos savaitę užbaigė pergale ir prieš turnyro lyderę Stambulo „Fenerbahče“ (10-4). Beveik visų rungtynių metu pirmavę baskai triumfavo 76:70 (21:13, 31:20, 15:23, 9:14).
Joanas Penarroya ir Vanja Marinkovičius
Joanas Penarroya ir Vanja Marinkovičius / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Jau ketvirtą pergalę iš eilės iškovojusi „Baskonia“ nudūmė į priekį jau antrajame kėlinyje, kai pirmavo dvigubu skirtumu 26:13.

Trimis tritaškiais „Fenerbahče“ buvo nukirpusi svečių persvarą (22:26), bet dar vienas galingas baskų spurtas 22:5 leido Vitorijos ekipai susikrauti kone triuškinantį skirtumą – 48:27.

Vytis oponentus Stambulo klubas dar sykį ėmė po ilgosios pertraukos.

Trečiojo kėlinio spurtą 23:8 vainikavus Meliho Mahmutoglu ir Marko Guduričiaus tritaškiams, skirtumas tarp komandų sumenko iki 4 taškų (56:60).

Arčiau baskai oponentų neprisileido ir greitai susigrąžino dviženklį pranašumą, nors klampiame ketvirtajame kėlinyje „Fenerbahče“ dar pabandė surengti lemiamą šturmą, likus minutei sumažindama skirtumą iki 70:74.

Visgi baskai sugebėjo atsilaikyti ir įrašė turnyro lyderiams antrą nesėkmę paeiliui bei trečią pralaimėjimą per pastarąsias ketverias rungtynes.

Tiesa, tiek šįvakar, tiek trečiadienį, kai net 67:94 nusileido Pirėjo „Olympiakos“, turkai vertėsi be savo vieno iš lyderių Johnathano Motley.

Nugalėtojams Tadas Sedekerskis per 22 minutes įmetė 8 taškus (3/4 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą prasižengė ir surinko 17 naudingumo balų.

Juoda diena tai buvo Rokui Giedraičiui – lietuvis snaiperis per beveik 15 minučių taškų nepelnė (0/3 trit.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo dvi pražangas ir baigė rungtynes su 0 naudingumo balų.

Nepaisant pralaimėjimo, „Fenerbahče“ išlieka pirma Eurolygoje, bet ją šįvakar gali pasivyti „Barcelona“ ir „Monaco“. Puikiai rungtyniaujanti „Baskonia“ pavijo Madrido „Real“ ir Pirėjo „Olympiakos“ bei dalinasi 4-6 vietas turnyre.

„Fenerbahče“: Marko Guduričius 14, Tonye Jekiri 12 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Melihas Mahmutoglu ir Nickas Calathesas (13 atk. kam.) po 11, Dyshawnas Pierre'as 10.

„Baskonia“: Markusas Howardas 15, Pierria Henry 13 (6/18 metimai, 6 atk. kam.), Maikas Kotsaras ir Matthew Costello (9 atk. kam.) po 10.