Itališkas testas: „Virtus“ – „Žalgiris“

Italo Andrea Trinchieri treniruojamas Kauno „Žalgiris“ pradeda itališką savaitę Eurolygoje. Pirmas Lietuvos komandos iššūkis – istoriškai palankus Bolonijos „Virtus“ klubas. Svarbiausius rungtynių akcentus fiksuos 15min portalas.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Virtus“ – „Žalgiris“

37 min. T.Šengelija pataiko tik vieną baudą iš dviejų, bet A.Smailagičius kartoja tą patį (64:63).

36 min. T.Šengelija baudomis veda „Virtus“ į priekį pirmąkart nuo pirmojo kėlinio (63:62).

35 min. Varžovai krapšto kamuolį iš L.Biručio rankų ir skirtumas minimalus (61:62).

34 min. Isaia Cordinier tritaškis... 59:62.

33 min. A.Polonara pelno taškus ir užvedinėja sirgalius (56:62).

33 min. Teisėjai nefiksuoja žingsnių S.Francisco, o tuomet dar skiria techninę pražangą L.Banchi. Bet žalgiriečiai prameta jau aštuntą baudą (54:62).

31 min. Lemiamas kėlinys startuoja M.Belinelli technine pražanga (52:61).

III kėlinys. „Virtus“ – „Žalgiris“ 52:60

30 min. D.Sirvydis įmeta tritaškį, bet prameta baudas. Vis dėlto „Žalgiris“ prieš ketvirtą kėlinį turi persvarą.

30 min. W.Clyburno tritaškis ir A.Polonaros baudos kerpa skirtumą perpus (52:57).

28 min. Tritaškį švysteli ir L.Lekavičius (47:57).

27 min. D.Giedraitis smeigia jau trečią savo tritaškį, šįkart po M.Mitchello perdavimo, ir vėl kiek ramiau (45:54).

26 min. Matto Mitchello metimas kiek gerina situaciją. „Žalgiris“ nebuvo pelnęs taškų daugiau nei keturias minutes (45:51).

26 min. Persvara tirpsta akimirksniu (45:49).

25 min. Marco Belinelli verčia A.Trinchieri prašyti pertraukėlės (41:49).

24 min. „Virtus“ pamažu artėja (39:49).

22 min. I.Brazdeikis vėl ardo „Virtus“ gynybą (35:49).

22 min. E.Ulanovo trys taškai (32:47).

„Norėčiau, kad žaidėjai atliktų tuos pačius dalykus, kuriuos atliko pirmoje pusėje“, – prieš trečio kėlinio startą sako A.Trinchieri.

II kėlinys. „Virtus“ – „Žalgiris“ 30:44

Kol kas „Žalgirį“ tempia du žaidėjai – D.Giedraitis (12 tšk., 16 naud. bal.) ir S.Francisco (10 tšk., 5 rez. perd., 16 naud. bal.). Po 7 taškus pridėjo L.Birutis ir E.Ulanovas. „Virtus“ komandai beveik pusę taškų (13) pelnė W.Clyburnas.

20 min. D.Giedraitis užbaigia pirmą rungtynių pusę baudų metimais ir „Žalgiris“ turi labai solidų pranašumą po dviejų kėlinių.

20 min. S.Francisco dominuoja, o W.Clyburnas bandydamas numušti baudos metimą įsimuša kamuolį į krepšį ir skirtumas rekordinis (30:42).

19 min. Nuostabi gynyba, D.Giedraičio tritaškis greitoje atakoje ir vos per minutę susigrąžintas dviženklis pranašumas (28:38).

18 min. Puiki S.Francisco ir E.Ulanovo ataka po pertraukėlės, kapitonas dar prideda ir baudą (28:33).

18 min. Nesustabdomai žaidžiantis W.Clyburnas pelno jau 13-ąjį tašką, o iš „Žalgirio“ pranašumo liko tik du taškai (28:30).

17 min. Pirmi Aleno Smailagičiaus taškai (24:30).

16 min. T.Šengelija ir W.Clyburnas vėl grąžina „Virtus“ į kovą (24:27).

14 min. L.Birutis grūda kamuolį (19:27).

13 min. Alessandro Pajola pelno pirmus „Virtus“ taškus per beveik penkias minutes (17:25).

12 min. S.Francisco vagia kamuolį, bėga į greitą ataką ir kuria „Žalgiriui“ dviženklę persvarą (15:25). Kauniečių spurtas jau 15:0.

12 min. Taškus prideda ir L.Birutis. Vis smagiau – 15:21.

11 min. S.Francisco pataiko iš toli, o „Žalgiris“ pelnė jau 9 taškus iš eilės (15:19).

I kėlinys. „Virtus“ – „Žalgiris“ 15:16

10 min. Labiau į gynybą orientuotą kėlinį taškais užbaigia Sylvainas Francisco. „Žalgiris“ minimaliai pirmauja.

9 min. Rayjonas Tuckeris pataikė tritaškį, D.Giedraitis perima kamuolį aikštės viduryje ir baudžia taškais. Dar du prideda ir E.Ulanovas (15:14).

8 min. D.Giedraitis pjausto varžovų gynybą (12:10).

7 min. Dar vienas W.Clyburno tolimas šūvis (12:7).

6 min. D.Giedraitis smeigia tritaškį ir nutraukia taškų badą (7:7).

4 min. „Žalgiris“ neranda ginklų puolime, o Tornikė Šengelija atsidaro (7:4).

3 min. Willas Clyburnas persveria rezultatą (5:4).

zalgiris.lt nuotr./Ignas Brazdeikis

2 min. Dar vienas puikus I.Brazdeikio reidas ir sudėtingi taškai (0:4).

2 min. Pirmuosius taškus rungtynėse nepaisydamas kontakto pelno I.Brazdeikis (0:2).

„Žalgirio“ starto penketas: Dovydas Giedraitis, Ignas Brazdeikis, Deividas Sirvydis, Edgaras Ulanovas, Bryantas Dunstonas.

„Žalgiris“ šią savaitę grumsis su abiem Italijos komandomis. Po „Virtus“ iššūkio, kauniečiai persikels į A.Trinchieri gimtąjį Milaną ir laikys „Olimpia“ egzaminą.

„Virtus“ pasižymi labai fiziška gynyba, panašia, kaip „Olympiakos“, – būsimą varžovą rungtynių išvakarėse vertino „Žalgirio“ treneris. – Jie turi du bene geriausiai besiginančius krepšininkus Europoje – Hackettą ir Pajolą. Jie turi tokių talentų, kaip Šengeliją, Clyburną ar Belinelli. Mums reikia pradėti labai solidžiai nuo pat ginčo kamuolio. Negalime sau leisti būti vangiems, tuštiems ar išsimušusiais iš ritmo. Negalime sužaisti tokio kėlinio, kokį patyrėme Pirėjuje.“

Bolonijos klubas istoriškai yra labai palankus „Žalgiriui“. Kauniečiai prieš italus turi dar nuo 2007-ųjų besitęsiančią penkių pergalių seriją. Tiek daug kartų iš eilės prieš „Žalgirį“ šiuo metu nėra pralaimėjusi jokia kita Eurolygos ekipa.

Iš viso „Žalgiris“ ir „Virtus“ žaidė devynis sykius, o septynis iš jų pergalę šventė žaliai-balti. Saldžiausia buvo pats pirmasis „Žalgirio“ laimėjimas, kai tuo metu dar „Kinder“ besivadinusią Bolonijos komandą kauniečiai nukovė 1999 m. Eurolygos finale.

„Žalgiris“ šį sezoną pradėjo pergale prieš „Barcelona“ ir nusileisdamas Pirėjo „Olympiakos“. „Virtus“ kol kas lieka be pergalių – pralaimėta prieš Stambulo „Anadolu Efes“ ir Vilerbano ASVEL komandas.

Žaliai baltos 15-tos dienos proga – „Žalgiris Insider“ dovana naujiems 15min prenumeratoriams! Pasiimkite ją čia.