Išskirtinė konferencija Tel Avive buvo surengta ne veltui – ne tik paminėti jubiliejinį 80-ąjį „Maccabi“ prezidento Sh.Mizrahi gimtadienį, bet ir 50-metį, kurį pastarasis praleido garsiausiame Izraelio krepšinio klube.
Įvadinė J.Bertomeu kalba
„Labai smagu ir vėl atvykti į Tel Avivą. Negalėtume praleisti šios gražios šventės, nes Shimonas yra mūsų draugas, o aš asmeniškai daug iš jo išmokau. Tiek Eurolygos, tiek Europos taurės vardu išreiškiu pagarbą išskirtinei asmenybei, turėjusiai unikalią karjerą ne tik Eurolygoje, bet, sakyčiau, ir visame europiniame sporte. Tuo pačiu šiemet minime ir 20-ąjį Eurolygos gimtadienį – šis skaičius tikrai didelis.
Dabar esame susikoncentravę ties artimiausiais metais. Mes jau atskleidėme potencialų planą, kurio metu dalyvaujančių klubų, turinčių ilgalaikes licencijas, skaičius Eurolygoje padidės. Šį trijų metų ciklą planuojame pabaigti su 16 ilgalaikes licencijas turinčių komandų ir papildomomis dvejomis, kurios atvyks iš Europos taurės. Mes galvojame apie ateitį. Ateitį, kuri prasideda nuo 20-ojo Eurolygos sezono. Privalu paminėti ir stiprias komandas subūrusią Europos taurę, kurioje rungtyniauja ir Rišono „Maccabi“.“
Apie komandų patekimą ir iškritimą iš Eurolygos
„Kaip žinote, jeigu šiame sezone viena iš komandų, dalyvavusių praėjusių metų Europos taurėje („Valencia“ bei Berlyno ALBA), pasirodys gerai (pateks bent į atkrintamąsias varžybas), ji Eurolygoje žais ir kitąmet. Tai reikštų, kad 2020-2021 metų Eurolygoje tiesiogiai iš Europos taurės patektų tik pirmą vietą iškovojusi ekipa. Ši sistema yra mūsų koncepto pradžia.“
Apie 18 klubų Eurolygos sistemą ir krepšininkus, grįžtančius iš NBA
„Prisimenu, kuomet prieš trejus metus, pakeitus Eurolygos sistemą, visi ja buvo labai patenkinti ir susilaukėme daug pagyrimų. Tačiau mano atsakymai buvo kuklūs ir ne tokie optimistiški – turi praeito laiko, kad sistema įsitvirtintų ir aiškiai matytųsi, ar ji veikia. Šiemet sužaisti tik keli turai, todėl daryti išvadas dar per anksti. Žinoma, pirmieji ženklai labai pozityvūs. Tačiau reikia palaukti komandų, kurios vis dar turi netekčių. Tada pasimatys tikrasis lygos veidas.
Grįžtant keliais metais atgal, kuomet žaidėjai palikdavo Eurolygą, situacijos stengiausi nedramatizuoti. Žaidėjų rinka tapo pasaulinė, o nuolatinis krepšininkų keliavimas iš Eurolygos į NBA netrukus tapo natūraliu reiškiniu. Tačiau nėra laiko kada liūdėti. Mes privalome sukurti patogias sąlygas lygoje rungtyniaujantiems žaidėjams ir juos sudominti pasilikti. Būtent klubų ir jų personalo gero darbo vaisiai matomi dabar – krepšininkų sugrįžimas į Eurolygą nėra kažkokia staigmena. Aš pamalonintas, tačiau nenustebęs. Nieko kito ir nesitikėjau. Žaidėjų persikėlimas už Atlanto ir grįžimas atgal yra normalus reiškinys, kuris vyks vis dažniau.“
„Olympiakos“ klausimas ir klubų žaidimas tik Eurolygoje
„Pirmiausia, tai yra vietinės Graikijos problemos ir mes negalime kištis į dalykus, kurie vyksta šalių čempionatuose. Tai yra pasekmė to, kad kažkas Graikijos čempionate vyksta negerai. To tikrai nelaikome pavyzdžiu. Šiuo metu apsistojome ties 18 komandų formatu ir artimiausiu metu plėstis neplanuojame. Tai, mano nuomone, yra geras balansas tarp komandų kokybės ir Europos atstumų, tenkinant ir nacionalinių čempionatų poreikius. Jei judėsime į priekį, klubai vargu ar galės žaisti vietiniuose čempionatuose. Visgi kada ir ar išvis tai įvyks, sunku pasakyti.“
Apie Davidą Blattą
„Davidas yra vienas iš nuostabiausių sutiktų žmonių per trumpą mano buvimo Europos krepšinyje istoriją. Jis nustebino ir kaip puikus treneris, ir kaip tiesiog paprastas žmogus. Davidas visus moko ne tik kaip įveikti gyvenimo sunkumus, bet ir pažiūrėti į krepšinį kitu kampu. Apmaudu, kad trenerio nebematysime ant Eurolygos parketo, tačiau tai jo asmeninis sprendimas. Mes Davido labai pasiilgsime ir pasirūpinsime, kad jo sveikatai nekiltų jokios grėsmės“, – konferenciją baigė Bertomeu.