2016 11 24 /22:20

Kapitono ir Kevino Pangoso šou atnešė „Žalgiriui“ pergalę

Kauno „Žalgiris“ (3-6) šio sezono Eurolygoje dar nė vieno klubo nebuvo įveikęs taip užtikrintai, o Bambergo „Brose“ (2-7) nė vienai komandai pralaimėjęs tokiu dideliu skirtumu. Po Pauliaus Jankūno eilinio puikaus pasirodymo ir Kevino Pangoso tritaškių šou „Žalgiris“ laimėjo 86:72 (18:22, 29:17, 24:16, 15:17).
Eurolyga | „Žalgiris“ – „Brose Baskets“ | „Žalgirio“ arena | 86:72

7 taškai – tokiu didžiausiu skirtumu šį sezoną „Brose“ buvo pralaimėjusi, tačiau Kaune gavo „Žalgirio“ krepšinio pamoką. Kauniečiai sužaidė geriausias sezono rungtynes, pirmą kartą pramesdami tik vieną baudą (17/18) bei dominuodami po krepšiais (40:21, pagal kamuolius puolime – 19:2).

Dar vieną puikų pasirodymą surengė kapitonas Paulius Jankūnas, įmetęs 23 taškus, atkovojęs 9 kamuolius ir išprovokavęs 7 pražangas. Tačiau „Žalgirio“ nepavejamą spurtą antrojo ketvirčio pabaigoje įkvėpė Kevinas Pangosas, pataikęs net šešis tritaškius.

Devyni iš dešimties aikštėje žaidusių „Žalgirio“ krepšininkų pelnė taškus, puikiai sužaidė ir po 16 naudingumo balų surinkę Augusto Lima bei Leo Westermannas.

Antroje mačo dalyje „Brose“ buvo kelis kartus priartėjusi iki 10-ies taškų, tačiau į visus spurtus „Žalgiris“ rasdavo atsakymus ir skirtumas nebebuvo sumažėjęs iki vienženklio.

Pavyko pavyzdingai sustabdyti visus „Brose“ lyderius. Trys rezultatyviausi vokiečių žaidėjai – Dariusas Milleris, Nicolo Melli ir Janis Strielniekas – kartu sudėjus surinko tik 24 taškus. Italas iš viso iš žaidimo pataikė tik vieną metimą.

19 taškų – rezultatyviausios K.Pangoso Eurolygos rungtynės. Jis taip pat pakartojo ir prieš savaitę Maskvoje savo užfiksuotą naudingumo rekordą – 14 balų. Šeši tritaškiai per mačą irgi yra „Žalgirio“ sezono rekordas.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 23 (10/10 baud., 9 atk. kam., 25 naud. bal.), K.Pangosas 19 (6/12 trit., 6 rez. perd.), L.Westermannas 10 (4 atk. kam., 6 rez. perd.), B.Motumas 8, A.Lima (8 atk. kam., 2 blk.) ir E.Ulanovas po 7.

„Brose“: D.Theisas 15, J.Strelniekas 14, F.Causeuras 12, N.Zisis 10.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Brose“ 86:72 (18:22, 29:17, 24:16, 15:19)

9 min. Dar du P.Jankūno baudų metimai (10/10) ir gražus B.Motumo dvitaškis sutvarkė visus reikalus – 86:72.

7 min. Abi baudas sumetęs P.Jankūnas tapo rezultatyviausiu (21 taškas) žalgiriečiu, tačiau „Brose“ priartėjo iki 82:71. Norėdamas instruktuoti auklėtinius prieš lemiamas minutes Š.Jasikevičius paprašė pertraukėlės.

5 min. L.Westermanno dvitaškis vėl grąžino 16-os taškų persvarą, tačiau pirmąjį savo metimą pataikė N.Melli – 79:65.

3 min. P.Jankūnas išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį ir pataikė visas tris baudas. L.Westermannas gražiai pergudravo varžovą, įrašydamas jam pražangą puolime, dėl ko supykęs A.Trinchieri gavo techninę pražangą – 77:63.

2 min. Į „Brose“ pradžią 5:0 gražiu prasiveržimu atsakė P.Jankūnas, tačiau D.Milleris įmetė tritaškį – 73:63.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Antanas Kavaliauskas

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Brose“ 71:55 (18:22, 29:17, 24:16)

9 min. Prie tritaškių vakarėlio prisijungė ir L.Westermannas – 71:53.

8 min. A.Lima išrašė įspūdingą bloką F.Ceuseurui, o nubėgęs į puolimą galingai sugrūdo kamuolį į krepšį viena ranka – 68:53.

7 min. E.Ulanovas baudų metimais grąžino 16-os taškų pranašumą – 66:50. „Brose“ šį sezoną jokiose rungtynėse neturėjo tokio deficito.

5 min. Po 12 taškų šį sezoną renkantis N.Melli pelnė pirmą savo tašką rungtynėse baudos metimu.

4 min. Į tris iš eilės nerezultatyvias „Žalgirio“ atakas vokiečiais atsakė trimis taikliais metimais – 57:47.

3 min. „Brose“ aukštaūgiai buvo visiškai bejėgiai prieš galingąjį A.Limą, kuris ėmė vieną po kito kamuolį puolime. Pagal juos kauniečiai jau pirmavo 11:0 ir turėjo užtikrintą persvarą 57:41.

1 min. Fantastiška „Žalgirio“ pradžia – tritaškį įmetė P.Jankūnas, „Brose“ atakoje fantastišką bloką išrašė A.Lima, netrukus atkovojęs jau trečią savo kamuolį puolime, po ko K.Pangosas įmetė dar vieną tritaškį – 53:39.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kevinas Pangosas

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Brose“ 47:39 (18:22, 29:17)

10 min. J.Strelniekas atsakė 5 iš eilės savo taškais, tačiau su sirena K.Pangosas smeigė dar vieną tritaškį – 47:39.

9 min. Fantastika! Užsidegęs K.Pangosas smeigė du iš eilės tritaškius ir padidino persvarą iki dviženklės – 44:34.

8 min. Antrasis K.Pangoso tritaškis šiose rungtynėse padidino kauniečių persvarą iki rekordinės – 38:32.

7 min. P.Jankūnas veržėsi po krepšiu, jam išmušė kamuolį, tačiau kapitonas pats jį atsikovojo atgal ir pelnė jau 11-ąjį tašką. Jis yra tik vienas iš trijų „Žalgirio“ žaidėjų, iki šiol pataikiusių daugiau nei vieną metimą – 35:30.

5 min. Po pirmųjų B.Motumo taškų jau devyni iš 10-ies aikštėje pasirodžiusių žalgiriečių buvo pelnę taškus.

4 min. Sunkiai suvokiamą metimą pataikė L.Lekavičius. Po prasiveržimo jau pašokęs Lukas atsitrenkė į varžovą, ore sugebėjo permesti kamuolį į kitą ranką ir pelnyti dvitaškį – 29:28.

3 min. B.Motumas kieta pražanga sustabdė D.Theisą, tačiau vokietis prametė abi baudas ir A.Milaknis smeigė tolimą tritaškį – 27:28.

2 min. „Brose“ sezono atradimas M.Lo dukart iš eilės labai lengvai vienas prieš vieną išmaudė L.Lekavičių – 22:28.

1 min. N.Zisis pelnė jau 6-ąjį tašką, į kurį technišku puskalbiu atsakė A.Kavaliauskas. Netrukus pirmuosius taškus įmetė ir E.Ulanovas – 22:26.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Jankūnas

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Brose“ 18:22

10 min. Po N.Zisio taiklių baudų „Brose“ po pirmojo ketvirčio turėjo keturių taškų pranašumą – 22:18.

9 min. Aktyviai ir kietai puolime rungtyniavęs P.Jankūnas pelnė dvitaškį su pražanga ir jau turėjo 7 taškus – 16:16.

8 min. Dvi iš eilės kauniečių atakos baigėsi klaidomis, į ką dviem dvitaškiais atsakė „Brose“ – 13:16.

5 min. Pirmąjį kauniečių tritaškį pataikė K.Pangosas, tačiau svečiai atsakė dviem iš eilės – 8:12. Į tai irgi tolimu metimu atsakė L.Westermannas.

4 min. „Žalgiris“ jau atkovojo tris kamuolius puolime ir po vieno jų pirmuosius taškus pelnė P.Jankūnas – 5:4.

3 min. Jau dvi kauniečių atakos užstrigo Bambergo klubo gynyboje. Antroje iš jų net nespėta per 24 sek. atlikti metimo.

1 min. Pirmoji ataka ir iškart aplankė sėkmė – po K.Pangoso perdavimo labai sudėtingą metimą su varžovo pražanga įmetė A.Lima, pridėjęs ir taiklią baudą.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: K.Pangosas, A.Lima, L.Westermannas, R.Seibutis, P.Jankūnas.

„Brose“: F.Causeuras, N.Melli, J.Strelniekas, P.Heckmannas, L.Radoševičius.

15min tekstai apie rungtynes: