2021 03 30

Karjeros mačą sužaidęs R.Giedraitis išjungė „Žalgirio“ atkrintamųjų viltis

Kauno „Žalgiris“ nebeturi ir teorinių galimybių prasimušti į Eurolygos atkrintamąsias. Tai paaiškėjo po dvikovos OAKA arenoje, kurioje siautėjusio Roko Giedraičio vedama lietuviškoji Vitorijos „Baskonia“ (18-14) ekipa rezultatu 97:82 (25:21, 24:20, 23:18, 25:23) pranoko Atėnų „Panathinaikos“ (10-20).
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Euroleague.net nuotr.

Po šios pergalės Vitorijos „Baskonia“ kyla į 7-ąją vietą, nes abu kartus yra laimėjusi prieš Madrido „Real“. Tuo metu Kauno „Žalgiris“ prarado ir teorines galimybes, nes turi neigiamą taškų balansą prieš aštuntoje vietoje esančią Sankt Peterburgo „Zenit“.

Rokas Giedraitis pergalingame susitikime užfiksavo karjeros rekordą naudingumo balų grafoje bei per plauką buvo nuo rezultatyviausio pasirodymo.

Lietuvis per 34 minutes pelnė 25 taškus (5/7 dvit., 4/6 trit., 3/4 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir surinko 35 naudingumo balus.

Tado Sedekerskio sąskaitoje – 4 taškai, 4 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai per 20 minučių.

Geriausią karjeros pasirodymą surengė ir Eurolygos sezono atradimu tapęs italas Achille Polonara, kuris per 37 minutes pelnė 22 taškus (3/5 dvit., 5/6 trit., 1/1 baud.), atkovojo 11 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir susižėrė 36 efektyvumo balus.

Vitorijos krepšininkai į priekį išsiveržė 8-ąją susitikimo minutę ir pirmavo visos dvikovos metu.

Pergale pažymėtose rungtynėse „Baskonia“ realizavo net 70 proc. tritaškių (14 iš 20). Atėnų klubas irgi metė puikiai (10 iš 22), bet tai jų neišgelbėjo.

Būtent rungtynėmis su „Panathinaikos“ kitą savaitę „Žalgiris“ uždarys Eurolygos sezoną.

„Panathinaikos“: Konstantinos Mitoglou 22 (8 atk. kam., 28 naud. bal.), Mario Hezonja ir Howardas Sant-Roosas – po 14, Benas Bentilas 11.

„Baskonia“: Rokas Giedraitis 25 (35 naud. bal.), Achille Polonara ir Zoranas Dragičius – po 22 (36 naud. bal.), Pierria Henry 11 (10 rez. perd.).