2020 01 24

Karšta lyderių dvikova: Sh.Larkino vakarėlis pražudė ir „Real“

Eurolygos lyderė Stambulo „Anadolu Efes“ (18-3) ekipa dar truktelėjo į priekį turnyro lentelėje. Ergino Atamano auklėtiniai uždarė 21-ąjį turą pergale 80:75 (20:20, 23:20, 16:15, 21:20) prieš antroje vietoje žengiantį Madrido „Real“ (15-6).
Shane'as Larkinas
Shane'as Larkinas / nuotr. „Getty Images“/euroleague.net

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Shane'o Larkino tritaškio turkai buvo įgiję devynių taškų pranašumą (64:55), bet „Real“ nesugriuvo.

Facundo Campazzo, likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes, tritaškiu nukirpo deficitą iki minimumo (72:73).

Tuomet šeimininkams antausį tėškė Tiboras Pleissas – 221 cm ūgio milžinas paleido taiklų tolimą šūvį su atakos laiko sirena, „Real“ neužpuolė, o Sh.Larkinas dviem dvitaškiais padidino persvarą iki 8 taškų 80:72).

Tai nubraukė intrigą šiose rungtynėse.

Dar vienas nuostabias rungtynes sužaidė „Anadolu Efes“ mažylis Sh.Larkinas. Per 36 minutes jis suvertė net 32 taškus (5/8 dvit., 5/6 trit., 7/7 baud. met.).

Taip pat gynėjas atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 ir prarado 5 kamuolius, gavo bloką, 3 kartus prasižengė, išprovokavo net 8 varžovų nuobaudas ir surinko 36 naudingumo balus.

„Real“ gretose su 15 taškų rezultatyviausias buvo Trey Thompkinsas.

„Anadolu Efes“ realizavo 50 proc. dvitaškių (15/30) ir 53 proc. tritaškių (10/19).

„Real“ metė tik 6 baudų metimus (visus juos pataikė), o Stambulo krepšininkai nuo baudų linijos metė net 23 kartus (pataikė 20 – 87 proc.).

„Real“: T.Thompkinsas 15, S.Llullas 13, F.Campazzo 10.

„Anadolu Efes“: Sh.Larkinas 32, T.Pleissas 13, R.Beaubois ir Ch.Singletonas po 7.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?