Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 01 05

Iškrito lyderis, bet širdys liepsnojo: „Žalgiris“ pervažiavo „Fenerbahče“ ekipą

Keenanas Evansas jau pirmąją rungtynių minutę patyrė skaudžią traumą, tačiau likę Kauno „Žalgirio“ (9-8) krepšininkai parodė tvirtybę ir demonstravo tai, kas atrodė neįtikėtina. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje namų arenoje 86:66 (21:15, 20:15, 26:10, 19:26) sutaršė Stambulo „Fenerbahče“ (10-5).
Laurynas Birutis
Laurynas Birutis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sustingo „Žalgirio“ arena pirmąją rungtynių minutę, kuomet kamuolį vos pradėjęs varytis K.Evansas krito ant parketo. Amerikietis žvelgė atgal per petį lyg domėdamasis, kas iš nugaros jam spyrė į koją. Bet ten nebuvo nieko, o tai iškart signalizavo, jog lyderis, veikiausiai, susižeidė Achilo sausgyslę.

K.Evansas netrukus buvo palydėtas į rūbinę, o „Žalgiris“ išplatino pranešimą, kuriame patvirtinama, jog krepšininkui „įtariama Achilo sausgyslės trauma“, tačiau „daugiau informacijos bus pateikta po išsamesnių tyrimų“. Jei sausgyslė nutrūko, net ir sezonas pagrindiniam kauniečių žaidėjui gali būti baigtas.

Eurolygoje K.Evansas vidutiniškai pelno po 16,8 taško, atlieka po 3,9 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 18,4 naudingumo balo.

Kertinis žaidėjas krito iš rikiuotės, bet „Žalgirio“ krepšininkai ginklų nesudėjo. Jie luposi aikštėje, o Lukas Lekavičius ėmė groti pagrindiniu smuiku įžaidėjo pozicijoje. Per pertrauką kauniečiai pirmavo 41:30.

18:3 – tokiu spurtu trečiąjį kėlinį pradėjo „Žalgirio“ komanda. Apskritai, tai, kas vyko trečiajame ketvirtyje, buvo tiesiog neįtikėtina. Laurynas Birutis dominavo po krepšiu, Tomas Dimša smaigstė tritaškius, Ignas Brazdeikis draskė gynybą prasiveržimais.

Galiausiai kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 26:10, o prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą šeimininkai buvo priekyje net 27 taškais (67:40).

Kaip ir buvo galima tikėtis, mačo pabaiga tebuvo formalumas, minučių aikštėje gavo jaunasis Motiejus Krivas, o Dimitris Itoudis pasiėmė ir techninę pražangą.

Tai buvo didžiausia „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje šiame sezone.

Po 17 taškų pelnė Tomas Dimša (4/7 trit.) ir Ignas Brazdeikis (7/11 dvit.).

Vis dėlto ryškiausias aikštėje buvo Laurynas Birutis, kuris pelnė 15 taškų, atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir surinko net 27 naudingumo balus.

„Žalgiris“ surinko iš viso net 101 naudingumo balą, kai varžovai – tik 55. Rungtynes kauniečiai laimėjo dvitaškius pataikydami 64 proc. (28/44), tritaškius – 37 proc. (7/19) tikslumu.

Kovą dėl kamuolių pavyko laimėti 36:31, perėmė K.Maksvyčio auklėtiniai 8 kamuolius, o suklydo 13 kartų.

Kita savaitė Eurolygoje bus dviguba. „Žalgiris“ keliaus į Italiją, kur sausio 10-ąją žais su Bolonijos „Virtus“, o 13-ąją – su Milano „Olimpia“.

„Žalgiris“: I.Brazdeikis ir T.Dimša po 17, L.Birutis 15 (6 atk. kam., 3 rez. perd., 3 per. kam., 27 naud. bal.), E.Ulanovas 10 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 9, R.Šmitas 6 (6 atk. kam.), K.Hayesas ir A.Butkevičius po 3, K.Evansas, D.Giedraitis ir K.Lukošiūnas po 2.

„Fenerbahče“: D.Bookeris 10, J.Motley ir C.Edwardsas po 8.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“

Ketvirtas kėlinys.

40 min. Viskas, laimėjome!

39 min. M.Krivas aikštėje! Tai yra pergalė, ponios ir ponai.

38 min. K.Hayeso dėjimas – 81:58.

37 min. Nesportinė pražanga prieš K.Hayesą! I.Brazdeikis šiandien sunkiai sulaikomas! Jau 17 taškų jo sąskaitoje – 79:55.

35 min. D.Giedraitis ėmėsi iniciatyvos – 76:52.

33 min. Ir I.Brazdeikis ima rodyti varžovams, kad vargintis šiems jau nereikėtų – 72:48.

32 min. „Fenerbahče“ bandė kabintis, bet L.Lekavičius gesina varžovus tritaškiu – 70:44.

31 min. 15 131 – tiek žiūrovų šiandien „Žalgirio“ arenoje.

Trečias kėlinys. 67:40

30 min. Neįtikėtinas kėlinys. Turime +27. 67:40.

29 min. I.Brazdeikio jau tryliktasis taškas! Dar vieną dvitaškį pataiko ir Ulia – 65:37.

28 min. Situacija kiek stabilizavosi, tačiau skirtumas ir „Žalgirio“ persvara yra tiesiog milžiniška – 61:37.

26 min. LAURYNAS BIRUUUUTIS! O dievai! Dėjimas su pražanga – 59:33.

25 min. TOOOOOOOOOMAS DIMŠAAAAAAA!!! Kosmosas! Dar vienas tritaškis – 56:31.

24 min. O Tomai! O Dimša! Dar vienas tolimas dūris – 53:31.

23 min. L.Birutis! Koks jo epizodas puolime – 50:30.

22 min. T.Dimšos tritaškis! O vaikyti – 48:30.

21 min. Kokia puiki kėlinio pradžia! Atkarpa 4:0 – 45:30.

Antras kėlinys. 41:30

19 min. Lukas „suplėšysiu jūsų gynybą“ Lekavičius toliau skrajoja puolime ir didina skirtumą iki dviženklio.

O ką daro Arnas Butkevičius?! Jo supersudėtingas tritaškis su atakos laiko sirena. Tai stebuklinga – 41:30.

18 min. L.Lekavičiaus taiklus metimas iš vidutinio nuotolio. Luko indėlio labai reikia – 34:28.

17 min. Naujienos iš „Žalgirio“ stovyklos.

„Pirmosiomis rungtynių minutėmis aikštelėje parkritusiam Keenanui Evansui įtariama Achilo sausgyslės trauma. Daugiau informacijos bus pateikta po išsamesnių tyrimų“, – rašoma komentare žiniasklaidai.

15 min. Puikus T.Dimšos tritaškis – 28:23.

14 min. J.Motley palaužė žaliai baltą gynybą po krepšiu ir apkarpė turkų deficitą. „Žalgirio“ persvara jau tik du taškai – 25:23.

12 min. Kaip puikiai žaidžia žalgiriečiai be savo lyderio! T.Dimša, E.Ulanovas, L.Birutis – jie renka taškus ir persvara jau aštuoni taškai!

Pirmas kėlinys. 21:15

10 min. Blogiausia įmanoma žinia. Rytis Kazlauskas LRT eteryje pranešė, kad K.Evansui įtariama Achilo sausgyslės trauma. Jei taip, lyderio „Žalgiris“ gali neturėti apie pusę metų.

8 min. Iggy Brazdeikis pagaliau panašus į save! Trys jo taškai, dėjimą pridėjo L.Birutis – 19:13.

6 min. Prisistatė Kaunui ir J.Motley, vadinamas geriausiu Eurolygos sezono naujoku. L.Birutis apstumdė D.Bookerį. Deja, N.Calathesas pataikė iš toli ir „Žalgirio“ persvara tik taškas – 14:13.

5 min. Labai gerai ginamasi prieš N.Calathesą, bet E.Ulanovas užsidirba pražangą puolime. Kauniečiai priekyje – 12:8.

3 min. Oho, koks K.Antetokounmpo dėjimas į „Žalgirio“ krepšį! Jam vėl atsako I.Brazdeikis, kuris rungtynes pradėjo labai neblogai – 10:7.

2 min. I.Brazdeikis pelnė dvitaškį, bet visų akys krypsta į K.Evansą. Jis, padedamas bendražygių, keliauja į rūbinę – 6:5.

1 min. O NE. O NE. O NE. K.Evansas krenta ant parketo ir susiima už kojos lygioje vietoje. Lyderis keliauja ant suolo. Itin nemalonus vaizdas.

1 min. D.Pierre'as rungtynes pradėjo tritaškiu, K.Evansas atsakė varžovui dvitaškiu – 2:3.

Starto penketai:

„Žalgiris“: Keenanas Evansas, Ignas Brazdeikis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas ir Kevarriusas Hayesas.

„Fenerbahče“: Nickas Calathesas, Scottie Wilbekinas, Nigelas Hayesas-Davisas, Dyshawnas Pierre'as ir Kostas Antetokounmpo.

Prieš rungtynes žiūrėkite laidą „Eurolygos diena“.